slawus

Ciągnik w przedziale 101-140 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel1344    6

W tych pieniądzach i wyposażeniu spokojnie powinieneś kupić ciągnik z koncernu SDF. Same explorer 3 85 lub jego odpowiednik agrofarm 410 oczywiście wyposażenie, które podałeś jest w opcji ale w tych pieniądzach się zmieścisz. Ja sam kupiłem w listopadzie Explorerer 3 100 dlatego o nim pisze bo wiem jaki ma wyposażenie. Jeśli chodzi o wyjścia hydrauliczne to ma 3 pary czyli 6 sztuk. Trochę ciasna kabina siedzenie pasażera mam ale raczej dla małej osoby "krasnala" chociaż wszystko jest pod ręką skrzynia Hi-Lo 40 przód 40 tył rewers elektrohydrauliczny dwa piegi pod obciążeniem. Siedzenie pneumatyczne, klima, radio, obciążniki, szerokość opon do wyboru, trochę długi czas oczekiwania bo ja brałem w pełnej opcji to musiałem czekać pół roku taki ruch na te ciągniki (chyba że podpasuje ci z placu) Blokada przedni napęd i WOM załączane elektrohydraulicznie do tego 4 prędkości wałka 540 540ECO 1000 i 1000ECO sprzęgło masz w guziku przy dźwigni zmiany biegów. Przy moim ciągniku mam ładowacz Quicke model Q45 większy model raczej byłby już za duży. Myślę, że fendt w tych pieniądzach jest nie realny, może jeszcze Valtre dało by radę uchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

mam powera i na niego nie narzekam choć jd serii m mógłby być lepszym wyborem- komfort i moim zdaniem wykonanie, także polecam 5090M;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bruno    0

Ok teraz juz miej wiecej wiem na czym stoje. Dzieki za odpowiedzi. Teraz mam takie pytanie w ktorym z tych cianikow daloby rade ustawic rozstaw osi na 1400-1500 (70-75cm szerokosc rzedow przy ziemniakach) Z tego co wyczytalem w innych tematach to JD z serii M to chinczyk i raczej go nie polecacie ( a szkoda bo jakos tak ciagni mnie do JD) W naszym parku maszynowym mamy DF ttv620 i nh elite 6040 takze ten nowy mialby pracowac tylko przy lekkich pracach + tur. Mozecie podac ceny wymienionych modeli tj:

Zetor proxima power 90

John Deere 5090M

Deutz-fahr agrofarm 410

Valtra 88km -chyba chodzi o serie A ( nie bardzo orientuje sie w modelach Valtry)

Chodzi mi jeszcze po glowie New holland z serii TD (tylko one chyba nie maja rewersu elektrohydraulicznego)

Jesli macie takie info to podajcie ceny

Pozdr

 

sory za literowki w stylu "miej" i "cianik" ale nabiegowo pisze z lapkiem na kolanach i tak wychodzi... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bruno    0

Pojezdzilismy do kilku dealerow i sprawa jak narazie wyglada nastepujoca.

Dealer ZETOR w szczecinie cena za proxima power 90 126tys za golasa dodatkowo klima obciazniki rewers itd i w sumie wyszedl za ponad 140tys (troche za grubo jak na ta klase ciagnika)

John deere 5090M wyposazenie skrzybia 16/16 40km/h siedzenie pneumat + siedzenie dla pasazera 3 pary wyjsc hydraulicznych rewers klima itp. 140tys(tyle co ZETOR a w srodku o niebo lepiej )

John Deere 5090R Wyposazenie 4 biegi zalaczane pod obciazeniem rewers przygotowany pod tura 3 pary wyjsc hydraulicznych siedzenie pneumat + dla pasazera dodatkowe oswietlenie klima itp 160tys

W poniedzialek ma przyjechac przedstawiciel deutza z Jaryszek (bralismy od nich TTV620) zobaczymy jak cenowo wyglada deutz powiedzial tez ze sa juz tez dealerami Zetora ciekawe jaka bedzie cena proximy u nich.

ogolnie jd 5090R bardzo fajny ciagniczek tylko troche jak dla nas za drogi 5090M oprocz rewersy elektrohydraulicznego to totalny prostak skrzynia w sumie 4 zakresy po 4 biegi jak dla mnie lipa.

Zetor wlaczanie poszczegolnych wyjsc hydraulicznych troche jak w pronarze, siedzenie takie jak w 7711, bylo super ale 20 lat temu... nie ma obslugi podnosnika w blotnikach ani walka, ogolnie za wszystko trzeba placic bo w podstawowej cenie jest goly nie ma obciaznikow generalnie nie ma niczego. Na dodatek bardzo niemile podejscie do klienta jak "za komuny"

Musze zobaczyc jak cenowo wyglada new holland cos mi sie wydaje ze w cenie tego zetora NH bedzie juz calkiem niezle wyposazony

Jak cos sie dowiem to napisze. Jesli znacie jakies ceny to piszczie

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bruno    0

Wczoraj byl u nas przedstawiciel SDF z Jaryszek

Sprawa wyglada nastepujaco

Agrofarma nie mozna zwerzyc na 1400/1500

Agroplusa owszem ceny wygladaja nastepujaco (model 410 tzn 85km z systemem overboost 95km)

Wersja ecoline. tzn totalny golas (skrzynia 10 biegow- 5 biegow i dwa zakresy L-H, siedzenie pneumat, klima , podnosnik sterowany mechanicznie, zalaczanie napedu 4WD mechaniczne blokada nepedow jak w c360 pod pieta , zalaczanie WOM mechaniczne rewers mechaniczny po lewej stronie przy biegach. Klima i siedzenie sa w opcji i z tymi podzespolami deutz kosztuje 118tys netto

Wersja 2 ( nie pamietam nazwy) wyposazenie:

rewers mechaniczny po lewej stronie przy biegach, skrzynia 15/15. Wom zalaczany elektrohydraulicznie z przycisku zalaczanie 4WD z przycisku blokada napedow z przycisku, siedzenie pneumat , wydech przy slupku, otwierana przednia szyba cena 130tys

wersja 3 GS

rewers elektrohydrauliczny, klima, skrzynia 45/45 trzy biegi pod obciazeniem, funkcja stop&go, overspeed 40km/h przy 1850rpm, 3 pary wyjsc hydraulicznych, siedzenie pneumat, podnosnik sterowany mechanicznie z mozliwoscia sterowania na zewnatrz, waczanie WOM w blotnikach, obciazniki z przodu 8szt po 40kg, tlumik przy slupku i chyba tyle cena 144tys CENY NETTO

Jak narazie deutz prowadzi w stosunku cena/jakosc/wyposazenie

Poczekamy jeszcze co powie dealer ze stajni CNH bo ponoc wchodza nowe modele i w drugiej polowie lutego maja szkolenie i bedzie lepszy cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

ja tez miałem podobny dylemat i wybrałem proxy 100 power w full wyposażeniu, końcem miesiaca ma być

a co do rozstawu to znalazłem w sieci :

przód 1525-1920 przy oponach 11.2 i 12.4 na 24

tył 1350-1800 przy oponach 13.6

1425-1800 przy oponach 16.9

1500-1800 przy oponach 18.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

A moze podpowie mi ktos jaki ciągnik do 120 tys netto, chodzi o ciagnik pomocniczy ok 80km zadne bayery nie konieczne, zaden polski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

a co to za ciągnik same 3 cilindrowy ze podomierz ma 80km??

a proxima 80 ile stoi??

Edytowano przez popec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

proxima 80 w standardzie kosztuje 123,000zł brutto

wyposazenie dodatkowe

-klimatyzacja-5,990zł

-dodatkowe reflektory przednie-240zł

-siedzenie grammer-1,700zł

-radioodtwarzacz-480zł

-zaczep hitch-3,400zł

-obciazniki tylne 270kg-2,090zł

-skrzynia 40km/h-3.950zł

-skrzynia 12/12 z rewersem-2,000zł

doliczajac wyposazenie dodatkowe wyjdzie około netto-112,000zł brutto-136,500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

a co to za ciągnik same 3 cilindrowy ze podomierz ma 80km??

O Same Dorado Ci zapewne chodzi czyli odpowiedznik Deutz-Fahra Agroplusa 320 ma on 82KM W wesji EcoLine powinieneś się w cenie zmieścic :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

New Holand TD 5050D ( 96 Km) cena 130 brutto w full opcji lub zetor Proxima 90 lub 100 jooh-deer to nie polecam ci tej Marki ciągników dużo awaryjne Pękające podnośniki łamiące się Ramy silnika ogoolnie to nie zbyt udane ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumar7    3

Ja kupiłem zetora proxime plus 90 z kilkoma dodatkowymi bajerami. Brałem w ROL-MECHU strzelno i cenę podali naprawdę dobrą. Kolega pisał o power 90 za 129 netto, wydaje mi się że idzie jeszcze trochę stargować. Zadzwoń do Strzelna za ile by ci taka opchnęli - może dostarczają w twoje rejony. Jeśli chodzi o dogadanie się, przeglądy, serwis, dostawę to szczerze złego słowa powiedzieć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek91    0

Mam kupić ciągnik o mocy 72-82 do 140 tys netto na modernizacje doradzie co kupić bo sam nie moge się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Za taka kase bedzie Nh, farmtrac, DF, kubota, JD praktycznie kazda marka czyli masz w czym wybierac :D Ja bym wział JD lub kubote. Niewiem ile kosztuje Fendt w takim przedziale mocy ale raczej bedzie za drogi

Edytowano przez farmtracker

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję Landini Alpine DT80 silnik japoński yanmar o mocy 77,5 KM , 4 cyl Turbo , 3319cm3 , skrzynia 15/15 z rewersem , 40km/h , tylny zaczep szybkiej regulacji CEE , wom 540/750 załączany hydraulicznie , udzwig 3800 , masa bez obciążników 3050 (przednie obciążniki 216kg) , siedzenie pneumatyczne z podłokietnikami , siedzenie pasażera , klima z filtrem węglowym , obciążniki przednie 216kg , pneumatyka do przyczep 2+1

cena w w/w wyposażeniu to 141 500 netto przy kursie euro 4,10 jest to cena cennikowa do negocjacji

lub trochę masywniejszy Landini Powerfarm DT80 - 73KM , silnik Perkins 4 cyl turbo , 4400 cm3 , skrzynia 24/12 , 540/750 , masa około 3500 bez obciążników (z obciążnikami to 3750kg) , klima , siedzenie pasażera , siedzenie kierowcy pneumatyczne z podłokietnikiem , zaczep szybkiej regulacji + dolna belka , podgrzewacz bloku , kogut , instalacja pneumatyczna 2+1 i jego cena w w/w wyposażeniu to 139 netto przy kursie euro 4,10 jest to cena cennikowa do negocjacji .

Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

sasiad ma landini i powiedzial, ze nigdy wiecej go nie wezmie, bo coroz mu sie psuje, tez zastanawial sie nad nowym i wybor padl wlasnie na landini i bardzo tego zaluje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Dane techniczne kazdego ciagnika mozesz sobie znalezc w internecie dlatego nie bede Ci tu wypisywal tych wszytkich rzeczy co AGROMAR-Chobrzany, lecz podam Ci moja opinie. W mojej okolicy jest nh cos w tym przedziale co podales i awarii wiekszych w nim nie bylo, lecz wlasciciel narzeka ze ciagnik jest mulowaty i wcale nie czuc tej mocy. Porownywal do kuboty tez w tym przedziale mocy ktorą taz posiada i mowi ze kubota jest lepsza. Zero awarii a robi nia nonstop jedynie to w kubocie mowi ze jest troche za malo biegow roboczych chyba opcjonalnie mozna zwiekszyc ilosc przelozen. W okolicy jest tez JD i tez fajny ciagnik

Edytowano przez farmtracker

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
    • Przez Aleo
      Witam, jaki ciągnik do 200tys brutto(może być lekko powyżej) w przedziale mocy 80-90/95km. Chodzi o nowy sprzęt ze względu na dofinansowanie 100tys. 
      Co myślicie o deutzach? 3 cylindry trochę odrzucają, a 4 już będą droższe. 
      zetor major 80? Myślicie ze da radę z 3 pługami obrotowe, ziemie nie są ciężkie a tereny raczej płaskie. 
      Nh? Rzucajcie propozycje i jeśli mieliście styczność to fajnie by było jakiś opis do danego ciągnika dlaczego akurat ten.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj