Polecane posty

hubertuss    4652

Po co się pchać w jakies trupy z zachodu. Wbrew pozorom w uprawie ziemi i maszynach do tego też zmieniają się technologie. Nie chodzi tylko o to aby glebe poryć ale, zeby miało to jakiś skutek. Jakis stary zagraniczny gruber ala kultywator z większymi zębami nie zrobi tego co agregat z podcinaczami czy też gęsimi stopami jak zwał tak zwał, talerzami i wałem. Jak mówią oszczędny dwa razy płaci. Jak nie masz pieniędzy pomęcz się jeszcze rok z tym pługiem. Kupisz na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a po co pchac sie w taki agregat, przeciez mozna kupic talerzowy z wydzwigiem do siewnika, mamy wtedy maszyne uniwersalna do siewu i scierniska


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Talerzowy do tego sprżeta to chyba 2 m musiał by mieć. Takich nie produkują. Najmniejsze dostepne to chyba 2,5 o siewniku mozna zapomnieć. Nie ma co fantazjować jeśli musi być agregat to na 4 łapach i tyle. Kupisz starocie z zachodu wymienisz elementy robocze i rabtem wyjdzie 2 tys taniej. Poszukaj kogoś kto ci bez faktury sprzeda za cene netto. Nie będzie wtedy gwarancji ale po co tu gwarancja. tak wogóle ile ty masz ha? Pytanie do autora tematu oczywiście.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli bedzie chcial sprzedac bez FV

talerzowe 2m bez problemu moga zrobic w pobliskiej fabryce, naet widzialem na placu,

jesli na niewielki areal to moze ten http://allegro.pl/1-agregat-scierniskowy-firma-henryk-batyra-i2539148193.html te lapy to swietna rzecz, bardziej podoba mi sie praca tego niz z bometu na sztywnej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Napewno talerzowy 2 m tańszy nie będzie. A ten który podałeś w linku to niezła alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

Witam sam posiadam ursusa 4514 i też kombinowałem z tymi agregatami mam średnie ziemie i też chciałem zakupić ten ściernisko wiec 5 łapowy i się rozmyślałem ursus ma za mało mocy(skrzynia biegów jest zbyt rozciągnięta na szybkość) ten agregat potrzebuje szybkości aby podrzucić ziemię 1H dał by radę lecz efekt nie zbyt zadowalający 2H nie zciągnie jeszcze jak mówisz że podorywka 1H na takich glebach to możesz zapomnieć o agregacie ja też chciałem kombinować zwiększać moc,podnośnik bo miałem agregat talerzowy GRANO SYSTEM 2,5m i chciałem do niego siewnik lecz podnośnik nie dał rady nawet ze dodatkowymi siłownikami.I dałem sobie spokój.Kupiłem MF 6270 120km siewnik z tej samej firmy lecz 3m z hydro-pakiem bo byłem z niego bardzo zadowolony i już teraz nie mam problemy.Ursusa ma do tej pory chodzi sobie w turze,Prasie rolce,transport,i wszystkie drobne sprawy zarobki itp.Ursus jest dobry mało pali lecz przy cieżej robicie lubą spadać mu obroty aż do zaduszenie i 1H jest za wolna a 2H za szybka cały mankament brakuje pół biegu.Musisz się zastanowić czy opłaca Cię się ten interes no i to też zależy od twojego areału ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

On ma poprostu za słaby silnik. To czy mało pali to kwestja dyskusyjna. Być może w jakichs pracach gdzie ciągnik praktycznie na pusto jeździ. Jeśłi weźmiesz mf a na pole dasz mu odpowiednie narzędzie to wyjdzie, że prace zrobisz szybciej a zurzycie paliwa w przeliczeniu na ha będzie podobne o ile nie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Mam 20 ha pola. Oprócz tego ciągnika mam jeszcze MF 255 i Ursusa C-330 tak więc to ursusem 4514 wykonuje najcięższe prace. Myślałem nad tą talerzówka z grano system no ale stwierdziłem że to nie ma sensu pod ten ciągnik i na moje ziemie. Mojego ursusa 4514 kupiłem w 1998 roku nówkę tak więc następnego ciągnika nie będę kupował bo za mały areał pola.

Edytowano przez marcin0142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Szczerze powiedziawszy te 3 też za bardzo sensu nie mają. Żadnym pożądnej roboty zrobić nie można. Za 30 stke i 255 też nic pożądnego nie kupisz. Na ten areał najbardziej odpowiedni był by ciągnik 90 - 100 km. I wtedy mozna by do niego maszyny kupować. kupowanie maszyn do etgo ursusa to droga w ślepy zaułek. I tak z czasem stwierdzisz, że to za mało. Kup ten agregat tego henryka jak mu tam i na twoje warunki wystarczy. ja na twojm miejscu sprzedał bym te wszystkie sprzęty i kupił jeden pożądny. Jeśli hodujesz coś zostawił bym 255.

Ewentualnie sprzedaj c 330 kup jakiś normalny pług 3x35, agregat uprawowo siewny do siewnika jaki masz, i agregat ścierniskowy. Będziesz miał maszyny do pracy w polu jak trzeba.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja tam na Twoim miejscu kupił bym talerzówkę. Też mam ciężkie ziemie sporo gliny i wszystko ściernisko uprawiam talerzówką. Mam U2812 więc dla mnie innej alternatywy nie ma a na te 13ha nie będę kupował ciągnika 80km. Dlatego zastanów się nad talerzówką może jak jet sucho to roboty nią nie zrobisz ale kolega teraz kupił grubera i te nie mógł robić bo zabezpieczenia mu się zrywały. A jak trochę popada to i talerzówka ładnie robotę zrobi jedynie co mi brakuje to wału. Ale U4512 myślę że taką 2.2m by pociągnął na 20 talerzy i na pewno zapotrzebowanie mocy jest mniejsze niż w agregacie ścierniskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

No tak łatwo powiedzieć żeby wszystko sprzedać, ale prawdę mówisz. Narazie to muszę robić tym co jest, bo szkoda sprzedawać ciągnik, który pracuje u mnie od nowości (a wszystkie takowe są) i kupić coś używanego. Ten ursus ma dopiero ok. 2000 mtg B) i chodzi pięknie. Teraz to już nie wiem co czynić, czy kupować coś czy pozostać przy tym co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To się dyskusja rozwinęła i kolega ma problem :blink: jak chcesz coś kupić to teraz musisz zebrać wszystkie za i przeciw i wybrać co by ci najlepiej pasowało do ciągnika ale moim zdaniem zwykła talerzówka z wałem. Szerzej zrobisz jak agregatem. No ale Twoja decyzja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja bym c 33o sprzedał jesli masz od nowości i zdewastowany nie jest dostaniesz dobre pieniądze. Co z tego, że masz 3 ciągniki jak w polu zabardzo czym robić nie masz. Jakość uprawy rzutuje w jakiś tam spoób na plony. Co do 4514 nie wiem czy on ma taki sam silnik jak 5314. Jeśłi tak to rózni się tylko pompą i wtryskiwaczami ewentualnie. Można by pokusić się o szukanie jakichś informacji na ten temat i ewentualne dodanie paru km. Mysle, że z pługiem 3x35 agregatem uprawowo siewnym 2,7 z jakims poznaniakiem i agregatem ścierniskowym z 4 łapami radził by sobie tak jak jest.

Co do talerzówek sam mam ale ze względu na płaskie talerze 2 rzędu to jest lipa. Ja słomy nie zbieram. Ziemie mam dość lekkie a i tak tylne talerze prawie po wierzchu jadą. Dlatego zastanawiam się nad agregatem talerzowym ale mój ciągnik ma 85 km. Możesz zastanowić się nad talerzówką chociaz chyba pisałeś, że się nie nadaje. Do tego ciągnika to max 20 talerzy. Jeśłi ktos w okolicy taką ma pożycz na chwilkę i przetestuj.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Tak, silnik jest taki sam jak w 5314 tylko ma inną pompę i wtryskiwacze. Widziałem na allegro ursusa 4514 z turbem. Czy da się do niego ją zamontować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Z tą turbiną to daj se spokój. Koszty duże a ciągnik będzie i tak za lekki by wykorzystac tę moc. Nie wiem czy te modele róznią się pompą czy tylko jej ustawieniami. Trzeba by było poszukac informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Wyczytałem, że ursus 4514 różni się od 5314 ustawieniami pompy wtryskowej i 5314 ma chłodnicę oleju silnikowego.

Edytowano przez marcin0142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Napewno oleju silnikowego? A może oleju w skrzyni. Chyba, że chodzi o ten wymiennik ciepła przy filtrze oleju. Podłączony do układu chłodzenia silnika. Gdybyś znalazł kogos kto ma dostęp do danych odnośnie ustawiania pomp 5314 mozna by było zyskac pare km niewielkim kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Witam ;) Jaki proponujecie agregat ścierniskowy(gruber) do 4514 ? Solidny i w miarę tani ?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PIOTREK86
      Witam ;D. Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa 914? Dokładnie chodzi mi o plugi, szerokość agregatu uprawowego oraz liczbe łap i szerokość agregatu ścierniskowego. dodam że mam ziemie 1-3 klasy. Z góry dziękuje ;D
    • Przez jamakazi
      Witam
      Jako że już podrosłem i biorę gospodarkę powoli w swoje ręce chciałem zmienić sposób uprawy na bezorkowy.
      analizując ceny sprzętów uznałem że lepiej będzie jak sobie sam coś wystrugam.
      Mając do dyspozycji kultywator zakupiłem gesiostopki.
      niestety pomysł wypalił tylko w połowie ponieważ w ziemi poruszonej idzie nawet nawet ale na odpoczywającym kawałku nie zbyt się spisał.
      sprężysty ząb pod oporem odchylał się do tyłu powodując coraz mocniejsze odchylenie i stawiał coraz większy opór.
      wymyśliłem wykonanie zębów sztywnych z zabezpieczeniem zrywalnym.
      mianowicie pozostałyby gęsiostopki a na korpus chciałem zastosować płaskownik 40x30
      Zębów jest aktualnie 7 ale 9 też by się założyło
       
      Wyglądałoby to tak:

       
      ząb by miał jakieś 0,5m .
       
      Głębosz 3-zębny miałby podobną konstrukcję tylko płaskownik grubszy i masywniejsze mocowanie.
       
       
      Jutro podam wymiar profila z którego zbudowany jest kultywator
    • Przez SZWAGIER1999
      Interesują mnie opinie na temat agregatu firmy staltech orlik ,jak się sprawuje czy zamiast tego polecacie coś innego?I jeszcze jedno co waszym zdaniem jest lepiej wybrać do uprawy pożniwnej  talerzówkę(mój ciągnik dawałby radę dla 4,5 metrowej,gdyż jak pracował z 3 metrową to szalał na największym biegu terenowym prędkość 15 km/h ciągnik ma moc  105km) ,czy taki gruber jak na poniższych zdjęciach (wersja 3 metry z broną talerzową mnie najbardziej interesuje).Brona talerzowa jest co prawda szersza ale i droższa ,a gruber wydaje mi się że lepiej miesza i ta wersja posiada nawet dużą ilość talerzy z tyłu.               
    • Przez krzychu151515
      Witam tak jak w Temacie planujemy zakup Grubera do uprawy pożniwnej lecz przeglądając oferty natkneliśmy my się na różne rodzaje wałów, i mamy dylemat co było by najlepszym rozwiazaniem by pole było dobrze wyrównane, a resztki porzniwne dobrze wymieszane.
       
      Oto kilka zdjęć z różnymi rodzajami wałów prosił bym o wyrażenie opini które rozwiązanie jest warte uwagi:
       
      Zdjęcie nr 1.

       
      Zdjęcie nr 2.

       
      Zdjęcie nr 3.

       
      Zdjęcie nr 4.

       
      Zdjęcie nr 5.

       
      Mam też pytanie jaka szerokość była by optymalna pod ciągnik 90km
       
      Z Góry dziękuję za wszystkie pomocne komentarze





    • Przez malwina171
      Co zrobić aby pole było równe po gruberze. Założyliśmy wałek strunowy, celowo małej średnicy aby jego obroty były duże przez co dobrze rozrzuca ziemie, Jego struny mają duży kąt co także dobrze wpływa na wyrównywanie ale to wciąż mało. Czy to normalne że po gruberze pole nie jest równe? 
       
       https://www.youtube.com/watch?v=dpMhSnq3H30&feature=youtu.be
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj