Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin0142    2

Witam!

Mam dylemat czy i ewentualnie jaki gruber kupić do ursusa 4514 (66 km). Mam raczej cięzkie ziemie. Prosze o jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak już to możesz spróbować z gruberem na 5 łap [2,1m]. Ja takim zestawem jeżdżę i na 1h idzie aż miło, ale wystarczy jakaś darń perzu to od razu to czuje dosyć mocno. Ja mam ziemie raczej lekkie w uprawie, więc ciężko mi powiedzieć czy na ciężkich ziemiach ten zestaw będzie się sprawował.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

ja go kupowałem 4-5 lat temu i wtedy kosztował 8,5k, teraz ok 9,5k a skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

4 lapy 1.8m, szerszego moze nie pociagnac

radze pomyslec nad lapa sprezysta lub zabezpieczeniu na sprezynie, calkiem inna robota


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Panowie, wszystko zależy czy gruber ma iść w podorywce czy w uprawie średnio-głębokiej bo zapotrzebowanie na moc wzrasta lawinowo, jeżeli chcesz płyciutko uprawić to czy 4 czy 5 łap będzie szedł.

 

@Marcin A nie masz od kogo pożyczyć takiej maszyny? A i jeszcze tak spytam, jakim pługiem wykonujesz orkę tym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Posiadam pług podorywkowy Unia Grudziądz 5 skibowy. Narazie to nim wykonuję podorywkę i orkę na zimę, ale wiadomo chcę coś zaoszczędzić na paliwie i dlatego zamierzam kupić grubera.

Ten gruber na 4 łapy to nie głupi pomysł. Tylko że jest on węższy od ciągnika :(

Edytowano przez marcin0142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A podorywkę na jakim biegu wykonujesz? Bo ja takim pługiem na 2 szosowej mogę iść bez problemu B) tak na 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

No to masz bardzo lekkie ziemie :) Ja to jeżdżę 1H gdy jest mokro, a kiedy sucho to 4 terenowa i też na głębokości ok. 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czyli ten gruber na 5 łap stoi pod znakiem zapytania, a może mała talerzówka?

 

PS: W gruberze spalanie mam ok 6,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ten Bomet wygląda na dosyć masywny sprzęt czyli nie będzie problemu z zagłębianiem się, ale gdyby robić samemu to cena przez pół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

U mnie we wsi jednak każdy kupuje grubera ze zwykłymi łapami, bo wiadomo sprowadzą z zagranicy i wychodzi taniej. Teraz nie wiem co wybrać, bo nie mam bogatego budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Jak nie masz bogatego budrzetu to rób tym co masz, kupisz gruber i i 20 cm zajmie szerzej to ile zaoszczędzisz na paliwie 10zł na hektarze, to on się wydrze nim się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja jak robiłem podorywkę pługiem to miałem brony zawieszone na ramieniu z boku pługa, zawsze coś tam drapnięte było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

kolego nie wiem jak w Twoim regionie, ale po allegro widze ze jest duzo zachodnich o szer. 2-2.2m i w cenie do 4 tys. bys sie zmiescil


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PIOTREK86
      Witam ;D. Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa 914? Dokładnie chodzi mi o plugi, szerokość agregatu uprawowego oraz liczbe łap i szerokość agregatu ścierniskowego. dodam że mam ziemie 1-3 klasy. Z góry dziękuje ;D
    • Przez jamakazi
      Witam
      Jako że już podrosłem i biorę gospodarkę powoli w swoje ręce chciałem zmienić sposób uprawy na bezorkowy.
      analizując ceny sprzętów uznałem że lepiej będzie jak sobie sam coś wystrugam.
      Mając do dyspozycji kultywator zakupiłem gesiostopki.
      niestety pomysł wypalił tylko w połowie ponieważ w ziemi poruszonej idzie nawet nawet ale na odpoczywającym kawałku nie zbyt się spisał.
      sprężysty ząb pod oporem odchylał się do tyłu powodując coraz mocniejsze odchylenie i stawiał coraz większy opór.
      wymyśliłem wykonanie zębów sztywnych z zabezpieczeniem zrywalnym.
      mianowicie pozostałyby gęsiostopki a na korpus chciałem zastosować płaskownik 40x30
      Zębów jest aktualnie 7 ale 9 też by się założyło
       
      Wyglądałoby to tak:

       
      ząb by miał jakieś 0,5m .
       
      Głębosz 3-zębny miałby podobną konstrukcję tylko płaskownik grubszy i masywniejsze mocowanie.
       
       
      Jutro podam wymiar profila z którego zbudowany jest kultywator
    • Przez SZWAGIER1999
      Interesują mnie opinie na temat agregatu firmy staltech orlik ,jak się sprawuje czy zamiast tego polecacie coś innego?I jeszcze jedno co waszym zdaniem jest lepiej wybrać do uprawy pożniwnej  talerzówkę(mój ciągnik dawałby radę dla 4,5 metrowej,gdyż jak pracował z 3 metrową to szalał na największym biegu terenowym prędkość 15 km/h ciągnik ma moc  105km) ,czy taki gruber jak na poniższych zdjęciach (wersja 3 metry z broną talerzową mnie najbardziej interesuje).Brona talerzowa jest co prawda szersza ale i droższa ,a gruber wydaje mi się że lepiej miesza i ta wersja posiada nawet dużą ilość talerzy z tyłu.               
    • Przez krzychu151515
      Witam tak jak w Temacie planujemy zakup Grubera do uprawy pożniwnej lecz przeglądając oferty natkneliśmy my się na różne rodzaje wałów, i mamy dylemat co było by najlepszym rozwiazaniem by pole było dobrze wyrównane, a resztki porzniwne dobrze wymieszane.
       
      Oto kilka zdjęć z różnymi rodzajami wałów prosił bym o wyrażenie opini które rozwiązanie jest warte uwagi:
       
      Zdjęcie nr 1.

       
      Zdjęcie nr 2.

       
      Zdjęcie nr 3.

       
      Zdjęcie nr 4.

       
      Zdjęcie nr 5.

       
      Mam też pytanie jaka szerokość była by optymalna pod ciągnik 90km
       
      Z Góry dziękuję za wszystkie pomocne komentarze





    • Przez malwina171
      Co zrobić aby pole było równe po gruberze. Założyliśmy wałek strunowy, celowo małej średnicy aby jego obroty były duże przez co dobrze rozrzuca ziemie, Jego struny mają duży kąt co także dobrze wpływa na wyrównywanie ale to wciąż mało. Czy to normalne że po gruberze pole nie jest równe? 
       
       https://www.youtube.com/watch?v=dpMhSnq3H30&feature=youtu.be
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj