Zaloguj się, aby obserwować  
uglibugli

Dozownik ślimakowy do dmuchawy ;)

Polecane posty

uglibugli    75

Witam

Posiadam zwykła dmuchawę produkcji polskiej dokładnie taki http://www.szm.com.pl/przenosniki-pneumatyczne z silnikiem 5,5 kW.

Niestety nie daje rady z wydajnością a o nowej na razie nie mam co myśleć z przyczyn finansowych ;(

Patrząc na innych producentów dmuchaw stosują oni zamiast inżektora podajniki celkowe które z tego co zauważyłem zwiększają wydajność dwukrotnie jako przykład POM Augustów http://www.pom.com.pl/index.php?id=48&lang=pl i przenośniki t 378 ;) i wydaję mi się to bardzo realne ze względu na to ze ten cały inżektor raz zasysa raz nie i pracuje takimi cyklami a podajnik podaje cały czas równo ;) Niestety podajnik celkowy nie spełnia moich oczekiwań ze względu na to że na niego trzeba sypać zboże i strasznie podwyższa do góry kosz zasypowy dlatego chciałbym jako podajnik zastosować pospolita żmijkę bo wydaje mi się że ona też podawała by dosyć równo a przy okazji wyciągała by mi zboże z wanny zasypowej którą mam do kupienia za nieduże pieniądze ;) Ale wracając do tematu mam zamiar udoskonalić moją dmuchawę po pierwsze montując większy silnik. W moim przypadku zastosowana zostanie krowa 11 kW tylko dlatego że taki silnik akurat mam w domu a nie bedę kupował to tej dmuchawy nowego silnika no i zamast całego kosza zasypowego i inżektora chciałbym założyć podajnik ślimakowy jako dozownik tylko mam problem bo nie wiem jakiej ma być średnicy i jakie ma mieć obroty ;( Z mojego rozumowania wynika ze taka dmuchawa z silnikiem 7,5 kW podaje 6 ton na godzinę no to u mnie spokojnie tez powinna tyle podać następnie przy zastosowaniu podajnika wydajność powinna wzrosnąć dwukrotnie czyli mamy jakieś 12 ton no powiedzmy 10 ton czyli potrzebuję żmijki poziomej o wydajności 10 t/h (chociaż jeden bajkopisarz okoliczny mówił mi ze ma taką samą dmuchawę i on to wydajność osiąga bez żadnych podajników z silnikiem 10 kw i szajbą na silniku 30 cm a na dmuchawie 14 cm ale jakoś w to nie wierzę) Reasumując powiedzcie mi co myślicie na temat takiego wynalazku i czy uważacie ze ma to szanse bytu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Wszystkie wydajności są najpierw zależne na jaką wysokość i długość coś podajesz. Więc jeśli sypiesz od dmuchawy coś na metr prostej rury to ok osiągnie 10ton. Z tego co pamiętam z wykładów mówiono nam że wydajność dmuchawy można zwiększyć przede wszystkim przez mocniejszy silnik i fakt tak jest. Ktoś Ci powiedział że dodatkowo zastosował przełożenie na kołach pasowych ponad 2:1 (30:14) no ok takiego czegoś nie robiłem więc nie skomentuję i nie wiem jak się zachowa, podejrzewam że wydajność też może się zwiększyć. Co do żmijki... na pewno zauważyłeś że cykl pracy dmuchawy to szybkie pobieranie - przestój - pobieranie, to właśnie ktoś stara się zredukować do ciągłego pobierania a więc zwiększenia wydajności. ten cykl jest powodowany że część powietrza idzie tak jak należy a cześć idzie do kosza zasypowego no i tu mamy jakiegoś typu podajnik... Kilka lat temu próbowałem jako podajnik zastosować żmijkę ale niestety cofające powietrze przechodziło przez żmijkę wracając do samego kosza zasypowego. Owszem mimo wszystko zwiększało to wydajność ale szoku nie było. Być może dałem za mały przepust na żmijce - może duży nacisk zboża poradził by sobie z ciśnieniem, ale gdyby tak było to zamiast tego dziwnego dozownika stosowano by żmijki bo są najprostsze. Z chęcią bym gdzieś zobaczył schemat tego "ich" dozownika albo chociaż samo zdjęcie wnętrza takiego czegoś. Myślę że ono po prostu ma rozwiązane problem tego ciśnienia powrotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

podajnik celkowy zamyka zsyp po podaniu zboża dlatego całe powietrze idzie w rurę. Dlatego jest ten wzrost wydajności. ze żmijką już tak kolorowo nie będzie, chyba, że dodasz jakąś klapkę na korbie, która będzie otwierać i zamykać zsyp co obrót lub kilka obrotów żmijki, ale nie wiem, czy to jest prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

W tym roku ładowaliśmy silosy dmuchawą z tym podajnikiem łopatkowym,i z wydajnością szału nie ma.3 zbiormiki z bizona Z050 rozładowuje w 45min,dodam że zborze jest wcześniej czyszczone(cała linia augustowska,zdjęcia są w galerii).Jeżeli masz jak zastąpić tą dmuchawę przenośnikiem ślimakowym to wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem.Dodam że augustowski przenośnik T206/2 zbiornik z bizona łyka w 4-5 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega ma kawałek żmijki w dmuchawie.pod koszem. Nie wiem jak się sprawuje, ale raczej nie narzeka.

Bardziej ogólnie na wydajność narzeka.

Celkowy stosowany jest do dmuchaw ssących, bo inne nie pójdą. Jak się gumy wyrobią to ssąca spada z wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rok temu można było kupić sam dozownik z augustowa to i teraz pewnie też; kosztował chyba koło 2,5 tys zł;

 

schemat dozownika też można znaleźć na stronie augustowa w instrukcji obsługi do kompletnego przenośnika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj