gomez104

Ursus 3512 Nierówna praca silnika

Polecane posty

gomez104    0

a on jest jeszcze na gwarancji i ciekawe czy cos takiego by uznali a ile taka naprawa mogla by kosztowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No jak na gwarancji to nie czekaj tylko od razu dawaj do naprawy. Jeśli nic sie nie stało z Twojej winy to bez problemu naprawią. Mam podobny problem w moim kombajnie JD. Mam w nim silnik perkinsa i pompę rotacyjną (praktycznie to samo co w 3512) i mam problemy z odpalaniem jak jest ciepły silnik. Znowu jak jest zimny to nierówno pracuje i cięzko wchodzi na obroty :). Po sezonie (zostało mi się jeszcze 5 ha do wymłócenia) oddaje ją do regeneracji bo już mnie to wkurza :). Ceny takiej regeneracji Ci nie powiem, bo nie wiem. Jak dzwoniłem go dościa co zajmuje się tymi sprawami to ppiwiedział, że najpierw musi zobaczyc co tam w niej się popsuło i wtedy poda koszt naprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez104    0

kurde no watpie zeby to zmojej winy bylo po co mialem 1h do stalerzowania i przy polowie zauwazylem ze cos na obroty nie wchodzi i zeby go nie meczyc zjechalem z pola i bede musial zadzwonic :) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli maszyna jest na gwarancji, to tak jak napisałem, nie czekaj tylko szybko zgłaszaj awarie. A jeśli chpodzi o to czy z Twojej winy czy nie to już zależy od serwisu. Dla przykładu: w mojej okolicy kilka lat temu jeden znajomy rozwalił podnośnik przy 5314. Sam mi mówił, ze to było z jego winy bo miał źle ustawione te szpilki co podnoszą zaczeop rolniczy. Gdy miał podniesiony TUz na maksa to wszystko się rwało normalnie. Tak kilka razy i pompa siadła. Miał ciągnik na gwarancji i pompę wymienili mu bez przeszkód. A myusiałby zapłacić za nowa pewnie niezłą sumkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja miałem podobny problem w MF255- przy próbie zwiększenia obrotów silnik się "zaduszał"- co się poźniej okazało że jeden zawór w głowicy był źle wyregulowany i w złym momencie się otwierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez104    0

no jak mu daj obrotow bez pracy zadnej tak na suchu to bez problem a jak wczoraj talerzowalem to schodzili z obortow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To pewnie coś z układem paliwowym...

 

Ale jak masz na gwarancji to zgłoś to natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez104    0

no wlasnie z jakies dwie godziny temu zadzwonilem prywatnie bo dzis niedziela i podeslo jakiegos czlowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32
A ogólnie to calkiem dobrze tylko polecam maske metalowa

 

No ja tez jestem za metalowa maska bo ciągnik w tych plastikach wygląda hu*** :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez104    0

no i jest chyba bardziej wytrzymala bo jak byc cos uderzylo to nie wymieniasz calej maski na nowa tylko mozesz dac stara do renowacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie w 4512 tez gasł podczas pracy ale działo się to dopiero po jakimś czasie...okazło się ze linka od gaszenia sama sie wysuwała :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Wymień filtr paliwa, odpowietrz układ zasilania, wyczyść filtr powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

do tej pory to już naprawił ciągnik.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja tak miałem to winne byłu gumki na przewodach paliwowych niby ok a jednak były chyba nie tąs troną założone czy tam nowe założyli nie pamiętam ale napewno to byłu gumki na przewodach paliwowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glizda    0

Witam. Mam problem z Ursusem 2812 z 1993 roku. Do tej pory ciągnik pracował bezbłędnie. Ale problem pojawił się przy orce. Gdy silnik się trochę nagrzał zaczął przerywać a konkretnie wydawać taki dźwięk jak gdyby nie palił na jeden cylinder. Na wolnych obrotach pracuję normalnie. Ale na wysokich przerywa (dosłownie dźwięk silnika jest taki jak w c330). Dodam że na zimnym silniku wszystko działa dobrze problem pojawia się po nagrzaniu. W ogólnie nie dymi. Sprawdziłem filtr paliwa odstojnik pompe paliwa i wszystko jest dobre. Nie wiem gdzie mogę szukać usterki zastanawia mnie pompa wtryskowa i wtryskiwacze. Ale nie chciał bym tego rozbierać na darmo. Może ktos miał juz taki przypadek proszę o pomoc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yogi
      co sie moglo stac w mf255 ze po zagrzaniu cisnienie w silniku spada do zera?wal po szlifie panewki i ponpka oleju nowa! :huh:
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Ursus 4514 96'
       
      Założyłem naprawione wtryski bo wszystkie lały, nowe paski klinowe SPA1357, nowy alternator.
       
      Po odpalaniu ciągnika coś, gdzieś piszczy.
       
      Pasek bardzo mocno poluzowałem ale ciągle piszczy.
       
      Co może być przyczyną? Pompa wody, sprężarka? Czy pompa wtryskowa jeśli jest zużyta może wydawać taki dźwięk - nie wiem . . . wtryski są zregenerowane a mówił mi Pan od naprawy że jeśli pompa słaba może nie mieć siły podać paliwa.
       
      Proszę o pomoc
    • Przez wojtekkmc
      Cześć, orientuje się ktoś w którym roku wszedł ten nowy silnik Ursus 4410, 50,5 kW (68,7 KM) do URSUSA 4514 ????? Kiedy zaczęli go montować ? Kupiłem ładowacz czołowy AGROMASZ MRĄGOWO Ł-104 zdjęty "podobno" z 4514 jednak nie pasuje mi adaptacja, jest o 3,5 cm za długa (NIE PASUJĄ ŚRUBY Z PRZODU JAK PRZYKRĘCĘ 4 POD KABINĄ..). Mam silnik 66 KM i szybką skrzynię, mierzyłem w wersji 60 KM i jest taki sam wymiar silnika itd, może ten nowszy silnik był dłuższy ?
    • Przez piotr26
      Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak nacisnę ten zaworek co jest na butli z powietrzem to leci nim olej kiedyś tylko woda z powietrzem i mam pytanie czy miał ktoś podobny problem i jak można go szybko usunąć? odłączył bym wogule sprężarke ale słyszałem wypowiedzi że smrowania nie będzie w silniku i tak się boję dodam że mój ursus jest z 1994r
    • Przez UMP
      Dzień dobry mam problem z Ursusem 2812 mianowicie jak zimny to kopci na siwo oraz   gdy jest rozgrzany  i dłużej pochodzi na wolnych obrotach/ małym obciążeniu to po dodaniu gazu  kopci na siwo jak opętany  zasłona dymna, potem przestaje. Jak rozgrzany  i chodzi na większych obrotach lub w pi#$ do oporu to nic nie kopci. Moc ma . Oleju coś tam minimlanie ubywa.  Wtryskiwacze sprawdzone idealnie rozpylają, luzy zaworowe ustawione, nowa pompka zasilającą, filtr paliwa, wyczyszczony odstojnik. Co to może być ? 
      Na myśl przychodzą mi jeszcze uszczelniacze zaworowe, że puszczają olej do cylindra i przez to kopci , ale wtedy by kopcił cały czas?
      https://sklep.agromaj.com.pl/perkins-uszczelniacz-zaworu-ad3152-ad4203-p7519  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj