Skocz do zawartości
wojtek15gut

Zaprawianie rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zaprawianie
piotrb14    186

Teraz popularne actara 15g + 5ml dursbanu na 1 kg nasion

na 15 kg nasion  0,5l wody

krychu    43

Actara u mnie się nie sprawdziła. Astep 225 sprawdził się na tyle że tylko w późniejszej fazie musiałem jechać na chowacza. Jesienią wykonałem tylko jeden zabieg w fazie 8 liści. Oto przepis: Astep 120 ml + Dursban 480 20 ml.
To na jedną jednostkę dawałem między 10, a 12 kg. Zaprawiałem w betoniarce. W betoniarke wrzucałem 2 kamienie po to aby uszkodzić kupną otoczkę (cel lepsze wchłonięcie mojej zaprawy). Po około 3 minutach wyciągnąłem kamienie, następnie psikałem pompką (pompka od płynu do mycia okien). 5 minut w betoniarce się pokręciło i do worka papierowego na godzinę. Po godzinie siew. Radzę zaprawiać w masce, buzuje nieźle. Spróbujcie choć jedną jednostkę a nie będziecie chcieli czegoś innego. Astep jak kupicie litr możecie też zaprawić wcześniej siane pszenice po to aby działało na pszenicę. Jest tani i łatwo dostępny.

Laver    4
Napisano (edytowany)

Czy ktoś zaprawie środkiem penta?  Dzisiaj mi to polecili w sklepie, 10 ml na 1 kg nasion  tylko nie wiem ile wody dawać. W ubiegłym roku actara się nie sprawdziła. Widze że w astepie i pencie substancja aktywan na owada ta sama.

Edytowano przez Laver

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    151

Actara u mnie się nie sprawdziła. Astep 225 sprawdził się na tyle że tylko w późniejszej fazie musiałem jechać na chowacza. Jesienią wykonałem tylko jeden zabieg w fazie 8 liści. Oto przepis: Astep 120 ml + Dursban 480 20 ml.

To na jedną jednostkę dawałem między 10, a 12 kg. Zaprawiałem w betoniarce. W betoniarke wrzucałem 2 kamienie po to aby uszkodzić kupną otoczkę (cel lepsze wchłonięcie mojej zaprawy). Po około 3 minutach wyciągnąłem kamienie, następnie psikałem pompką (pompka od płynu do mycia okien). 5 minut w betoniarce się pokręciło i do worka papierowego na godzinę. Po godzinie siew. Radzę zaprawiać w masce, buzuje nieźle. Spróbujcie choć jedną jednostkę a nie będziecie chcieli czegoś innego. Astep jak kupicie litr możecie też zaprawić wcześniej siane pszenice po to aby działało na pszenicę. Jest tani i łatwo dostępny.

Ale po co obłupujesz otoczkę? Jak dodaje się zaprawę to ona nią nasiąka i wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie niż niszczyć oryginał.

krychu    43

Zapraw bez uszkodzenia otoczki oraz z uszkodzeniem otoczki. Bez uszkodzenia nie wsiąknie dobrze zaprawa. Będzie to tylko chwilowe.

Ansja    309

Jak zaprawic rzepak Nuprid 600fs,czy dodajecie olej do zaprawy i talk?

krychu    43

W tym roku nie idzie dostać Astep w 1 l jest tylko 15 litrów. Nie ma ktoś na odsprzedanie 1l?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się