wojtek15gut

Zaprawianie rzepaku

Polecane posty

kapec22    37

Będę siał swój rzepak, i pójdzie actara + nawóz i zaprawa tylko nie wiem jakiej zaprawy użyć? mam różową t75 taka wystarczy czy polecacie coś lepszego i czy 40g actary wystarczy na 25kg rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

I co zk i mtn będziesz liczyć??? 

Ja będę siać swoim na pałe, ale tylko z 3ha na piachu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Będę siał swój rzepak, i pójdzie actara + nawóz i zaprawa tylko nie wiem jakiej zaprawy użyć? mam różową t75 taka wystarczy czy polecacie coś lepszego i czy 40g actary wystarczy na 25kg rzepaku ?

 

13g na 1kg jak pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przecież będzie nowa zaprawa niby jeśli nie to .... głośno powiedzieć nie można czym się zaprawia rzepak na szkodniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

tylko tej nowej zaprawy zaś nie będzie szło kupić bo jest na rynek przemysłowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Można zamawiać rzepak zaprawiony tą nową zaprawą, za dopłatą ponad 200 zł do jednostki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Kpina! Czemu wcześniej zaprawione zaprawami kosztowały tyle samo?! Zaprawiać samemu, przecież to grosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Z tego co wiem z konferencji DuPonta i informacji od dystrybutorów rzepaku to niewiele będzie odmian zaprawianych Lumiposą ze względu na jej b. ograniczoną ilość, więc nie ma co liczyć na spokojną jesień dla każdego i na każdym hektarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja i tak kupie nasiona bez tej ich cudownej zaprawy ale i spać będę spokojnie. bardziej o ślimaki w tym roku się obawiam do u nas jest tego inwazja normalnie jakby chinole nas zaatakowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co do zaprawiania to zastanawiam się czy na ok 100kg nie starczy 1 litr KOHINOR'u (substancja taka jak w nupridzie który kiedyś miał rejestrację w rzepaku ozimym).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Od insekta można ochronić na wiele sposobów, ale czym dobrze zaprawić przeciwko grzybom, to jest dobre pytanie na zapowiadające się mokre lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Niestety cena nasion po zaprzestaniu stosowania zapraw o których mowa nie spadła, a teraz za Lumiposę jest dopłata bardzo duża. Przykładowo Rapool zaprawia tylko Atorę, Populara i Einsteina. Koszt dodatkowy to 230 zł netto/jednostkę siewną. Można pomieszać worek z zaprawą i bez ;)


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Od insekta można ochronić na wiele sposobów, ale czym dobrze zaprawić przeciwko grzybom, to jest dobre pytanie na zapowiadające się mokre lato

 

 

Toż masz zaprawione zaprawa grzybobójczą chyba, potem zabieg fungicydowy razem z mikro i szkodnikami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Chodziło mi o przypadek zaprawiania własnego rzepaku, na słabsze pola. Kupioną jednostkę można próbowac zaprawiać od insekta, ale otoczka potrafi te starania odpowiednio zniwelować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

sprawdzałem zdolność kiełkowania i wychodzi na 80% to się zwiększy odpowiednio wysiew i będzie okej, nie będę co roku płacił 40zł za kg gdy na skupie dostaje 1.50zł, chyba że będę zmieniał odmianę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a ile tych kg siejesz na ha  50???? że to taki problem bo ja sieję miedzy 2  a 3 kg  to przy hybrydzie dobrej hybrydzie wychodzi jakieś 230 zł ha o liniowych nie wspomnę bo to znikomy koszt


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

w tym moim rzepaku się przytulia trafia, czyściłem na sicie i żmijką i w garści parę nasion będzie ale to chyba nie taki problem oprysk załatwi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki97    0

Witam. Jak z waszych obserwacji wychodzi zaprawiane Actora jest to skuteczne? Warto się w to bawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie ile wody i actary na 1 kg nasion rzepaku ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj