celeronik

JD 975, 10xx i inne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
micgal39533    499

Odkręciłem koło, potem połówkę wariatora następnie tą przystawkę co jest dokręcona do skrzyni biegów i to trzeba zdjąć i w tym jest tarcza tylko trzeba od góry odkręcić docisk i pieski z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A z którego roku miałeś kombajn i tarcze miałeś okragła czy w kształcie litery X ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To masz takie coś? 

Opera Zrzut ekranu_2021-12-30_183716_partscatalog.deere.com.png

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ja mam z 88 roku i tu już jest hydraulicznie sterowane

Opera Zrzut ekranu_2021-12-30_183943_partscatalog.deere.com.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Kiedyś się spotkałem z wersja że po wciśnięciu sprzęgła dwa razy włączał się wsteczny. No to nie pomogę bardziej, trzeba rozebrać i patrzeć co tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wał wytrzasacza może wymieniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko chodzi mi o co innego.Tu na agrofoto przeczytałem że sa niby różne stopnie wykorbienia wałów i jak nr nabity przedniego wału nie zgadza się z tylnym to może rozrywać wytrzasacze.Ja kupiłem zamiennik i nie ma zadnych numerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

ja wymieniałem wał wytrząsacza, ale kupiłem uzywke i nie ma zadnych numerów, wszystko sie zgadzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poprzedni ci pękł że wymieniałeś?Bo u mnie ten pierścień lata na boki razem z wytrzasaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

jeden wymieniałem bo kiedyś w austri urwało wytrząsacz i troche ukreciło wał, a tylny wał zostawiłem stary i tez tam latał na boki ten pierscien ale zzłapałem go migomatem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wymieniał ktoś tylny wał wytrząsaczy w swoim JD? Kupiłem zamiennik i mam problem z ustawieniem panewek.Czy takie zamontowanie jak na zdjęciu może rozerwać mi wytrząsacz? Problem ze szczeliną jest tylko na pierwszym klawiszu.Na starym wale te szczeliny były takie same

IMG_20220620_195526.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu3512    10

ja wymieniałem u siebie w zeszłym roku, również kupiłem zamiennik. U mnie te szczeliny są takie same, na jednym wytrząsaczu trochę się różni, ale nie az tak bardzo jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawa wyjaśniona.Ten wytrzasacz był wymieniany i pochodzi z innego modelu który ma  większa możliwość regulacji na tych śrubach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memciu    0

Witam.

JD1032 , znajomemu nie działa przy kombajnie obrotomierz, próbowaliśmy na różne sposoby i nic. Wie ktoś gdzie który przewód ma być? Gdzie jest czujnik od obrotów? Jak dokładnie te przewody idą, szczególnie ten różowy?

20220706_200758.jpg

20220706_200711.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

To jest obrotomierz bębna młócącego, zobacz na czujnik przy wale bębna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memciu    0
4 godziny temu, kaseton napisał:

To jest obrotomierz bębna młócącego, zobacz na czujnik przy wale bębna 

Sprawdzę. 

A jest możliwość zamontowania do niego obrotomierz od silnika? Co byłoby potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jw. to jest zegar obrotów młocarni i czujnik jest przy wale po lewej stronie

jak masz alternator z wyjściem to dołożysz obrotomierz, pytanie tylko po co ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memciu    0
5 godzin temu, izydor6280 napisał:

jw. to jest zegar obrotów młocarni i czujnik jest przy wale po lewej stronie

jak masz alternator z wyjściem to dołożysz obrotomierz, pytanie tylko po co ?

Według mnie też szkoda zabawy z tym. Lepiej co innego zainwestować.

Jeszcze jedno pytanie mam.

Mamy problem z szybkim opuszczaniem hedera- jakby bez żadnego oporu opada.

Wyczytałem że to może być problem dławika w pompie hydraulicznej a dokładnie w rozdzielaczu,  rozebraliśmy część odpowiadającą za heder i znaleźliśmy taki element, wie ktoś jak to może się nazywa (nazywało) i jak szukać tą część? I czy to ta część jest winowajcą problemu?

Rozebraliśmy część gdzie przychodzą węże hydrauliczne.

I wydaje mi się że to jest część nr 13 na zdjęciu poniżej.

20220707_195348.jpg

20220707_195320.jpg

Screenshot_20220707-200325.png

Edytowano przez Memciu
Poprawka+ dodanie zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam ten sam problem z szybkim opuszczamiem hederu az tak coś trzaska.Nie wiem czy ktoś ten dławik nie wyciągnął celowo ponieważ podnosi powoli a jakby był założony dławik to przepływ oleju przez niego byłby spowolniony i jeszcze wolniej by podnosił ,tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memciu    0
Dnia 8.07.2022 o 05:43, SAUTER napisał:

Mam ten sam problem z szybkim opuszczamiem hederu az tak coś trzaska.Nie wiem czy ktoś ten dławik nie wyciągnął celowo ponieważ podnosi powoli a jakby był założony dławik to przepływ oleju przez niego byłby spowolniony i jeszcze wolniej by podnosił ,tak mi się wydaje.

Tam są również takie "iglice" i w twoim przypadku mogą one nie działać odpowiednio. Warto to rozebrać i przeczyścić. 

Znajomy oddał ten dławik do gościa który wytoczy nowe z tego samego materiału i zobaczymy czy to ten element był winny. Dobrze że miał gościa w okolicy który ma taki kombajn na części i mógł zobaczyć jak dokładnie wygląda ta część 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj