celeronik

JD 975, 10xx i inne

Polecane posty

izydor6280    1153

tak trudno sprawdzić w katalogu ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10
Napisano (edytowany)

Niestety nie posiadam katalogu, a forum chyba po to jest żeby pytać ? 

Edytowano przez kaseton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131
Dnia 7.02.2023 o 21:31, kaseton napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie jd 1075, poniewaz mam pompkę zasilajacą przy zbiornika zalozoną od jakiegoś audi czy coś, jak go kupilem to tak juz bylo, pod koniec żniw sojowych kombajn rano ciężko odpalal tak jakby pompka podawala za malo paliwa i sie zapowietrzal jakby i falowal z początku obrotami. Podejrzewam właśnie tą pompkę ponieważ zauważyłem że zmniejszyly sie jej obroty bo kiedyś pompowała głośniej. Teraz chciałbym zamowić oryginalną pompke może ktoś zrobiłby mi zdjecie jak wyglada ta oryginalna pompka lub podesłał linka jaka to jest ?  Czy ta pompka ma chodzic caly czas po włączeniu zapłonu? bo u mnie tak jest wlasnie

Miałem to samo w JD 955 wymieniłem pompę zasilającą tą elektryczną ona jest z zaworem odcinającym i lata już szósty sezon 

to tylko podgląd ja zmontowałem firmy Facet

https://www.blaut-rol.pl/john-deere/4046-p4046-pompka-elektryczna-paliwa-facet-jag27-0031-ar67543.html

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Już mam tą pompke  kupioną własnie, ona z wierzchu ma tą jakby nakrętke, ona musi być zalozona tym do góry czy to jest obojetne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam, JD975 mam problem z odpaleniem na goracym silniku oraz czasem na postoju sam sobie zwieksza obroty. Podejrzewam ze pompa paliwowa juz siada. Da sie to jakoś zweryfikować? Ewentualnie gdzie polecacie zregenerowac taką pompe (świetokrzyskie) oraz jaki może to byc koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Gdy ciepły silnik nie uruchamia się to można spróbować polać pompę wtryskową zimną wodą . Jeśli  pomoże to pompa jest zużyta . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gringo1984    90

Witam

Posiadam kombajn John Deere 1075 i mam taki problem, że jak jest rozgrzany i go zgaszę to nie idzie go odpalić z rozrusznika, nie może obrócić silnika dopiero jak trochę ostygnie to odpala, na rozgrzanym trzeba go pociągnąć to wtedy odpali. Co to może być za przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

U mnie silnik kręci tylko nie może załapać ale po dluzszym kreceniu wskoczy i chodzi. Nie wiem własnie czy dawac pompe do regeneracji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
Dnia 21.02.2023 o 15:03, gringo1984 napisał:

Witam

Posiadam kombajn John Deere 1075 i mam taki problem, że jak jest rozgrzany i go zgaszę to nie idzie go odpalić z rozrusznika, nie może obrócić silnika dopiero jak trochę ostygnie to odpala, na rozgrzanym trzeba go pociągnąć to wtedy odpali. Co to może być za przyczyna ?

Ja najpierw  sprawdził  bym przewody zasilające rozrusznik ( wysokoprądowe ) i rozrusznik . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
beni226 napisał:

U mnie silnik kręci tylko nie może załapać ale po dluzszym kreceniu wskoczy i chodzi. Nie wiem własnie czy dawac pompe do regeneracji. 

W Mielcu jest spoko firma co się tym zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131
Dnia 22.02.2023 o 18:10, beni226 napisał:

U mnie silnik kręci tylko nie może załapać ale po dluzszym kreceniu wskoczy i chodzi. Nie wiem własnie czy dawac pompe do regeneracji. 

pompka zasilająca jak ? z zaworem odcinającym czy nie pierwsze co bym zrobił to zainstalował zawór kierunkowy odcinający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    22

Hmm, trochę kuszą mnie te sprzęty:

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-975-kombajn-zbozowy-john-deere-od-rolnika-ID6EKhih.html#gallery-open

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-965-h-john-deere-965-h-ID6F7HrV.html

Czy warto przesiadać się z Claas Mercator na John Deere?

Który łatwiejszy w naprawie - tzn. inaczej - który jest konstrukcyjnie prostszy. (Mniej pasków\kół\kalamitek do samrowania itp., itd.).

Edytowano przez 4pakplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu3512    10

miałem już 2 jd 965 i 1075. Według mnie mniej paskow i kół pasowych ma jd. Konstrukcyjnie też prosty, wszystko przejrzyste. w tym roku kupiłem Claasa mege. już na pierwszy rzut oka widać, że tych pasów jest więcej, dużo więcej osłon, które są małe i jest ich dość sporo na jednej stronie. w jd była jedna lub maksymalne 2 osłony i cały bok odkryty. Podejrzewam, że to tylko takie moje pierwsze wrażenie, a po jednym sezonie już się do tego przyzwyczaje. Ogólnie każdy kombajn dobry jak wszystko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12
4pakplus napisał:

Hmm, trochę kuszą mnie te sprzęty:

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-975-kombajn-zbozowy-john-deere-od-rolnika-ID6EKhih.html#gallery-open

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-965-h-john-deere-965-h-ID6F7HrV.html

Czy warto przesiadać się z Claas Mercator na John Deere?

Który łatwiejszy w naprawie - tzn. inaczej - który jest konstrukcyjnie prostszy. (Mniej pasków\kół\kalamitek do samrowania itp., itd.).

zdecydowanie John Deere. mało pasków i dobry dostęp do wszystkiego. wymiana głównego pasa napędu młocarni 2h. w claasie raczej to nie możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Miałem claas miałem jd, oba dobre jedynie problem w jd jak walnie oring lub łożysko calowe i nie ma dostępnego od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 21.02.2023 o 15:03, gringo1984 napisał:

Witam

Posiadam kombajn John Deere 1075 i mam taki problem, że jak jest rozgrzany i go zgaszę to nie idzie go odpalić z rozrusznika, nie może obrócić silnika dopiero jak trochę ostygnie to odpala, na rozgrzanym trzeba go pociągnąć to wtedy odpali. Co to może być za przyczyna ?

Miałem to samo.Po polaniu pompy woda zapalał. Pompa do regeneracji,ja kupiłem nowa bo sami nie wiedzieli ile brać za regenerację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam, mam taki problem w 1075 ścięło mi śruby 3sztuki na dolnym  kole pasowym jezdnym, tym przy sprzęgle jezdnym, po założeniu nowych śrub koło pasowe przestało schodzić i rozchodzić się na boki podczas przyspieszania i zwalniania, stało się sztywne więc nie mam przyspieszacza.Co mogłem złożyć żle?dodam że sprężyna pomiędzy dwoma tarczami jest dobra pas  jezdnym nowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Witam. Polecicie mi jakieś dobre wtryskiwacze do 1065? Wyjełem i dałem do sprawdzenia. Wszystkie leją i nie da sie wyrególować. Na wtryskach jest numer 27333. Poszukałem troche to takie wszystko wydaje sie badziew za kilka zł. Zmieniał ktoś u siebie? Co zakładaliscie i jak sie sprawują?

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie mam dwa pytania 

1. Jak najszybciej i żeby nic nie uszkodzić wymienić pas napedu mlocarni (ten na wariatorach co zmienia prędkość mlocarni)

2. Jak rozebrać wariator jazdy aby go uszczelnić, ponieważ cieknie olej z wewnętrznej strony wariatora , koła się rozchodzą bo schodzi ciśnienie i kombajn zwalnia na przyspieszaczu

 

Dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK975    0
John deere 975 silnik 150KM turbo- 

6.359 TZ 02

   

Witam, Potrzebuje wsparcia, Blok potrzebuje przebudowy- odbudowy gniazd pod uszczelnienia tulei. 

Uzgodniony na odbudowe  i naprawe bloku zaklad kolo Lublina . Coz . trzeba wszystko zdemontowac i dostarczyc sam blok, Bardzo prosze o wskazowki na co zwracac uwage przy rozkrecaaniu aby potem zlozyc w calosc aby nie popelnic bledu przy montazu . Nigdy tego nie robilem , wiec troche obawy. Tyle lat jestesmy na forum razem , wiec mam nadzieje ze tym razem ktos z kolegow mi pomoze, Pozdrawiam, Kaz

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba76    2

Panowie proszę o pomoc. Zastanawiam się nad kupnem JD1075. Czy jest duża różnica między 1075 a 1174/77. Czy warto dołożyć. Na co zwrócić uwagę. Co z hydrostatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj