celeronik

JD 975, 10xx i inne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wygibas    3

Dokładnie, pirometr to super sprawa. Ja przed sezonem puszczam maszynę tak na 30 min , latam w około i mierzę napinacze i inne szybko wirujące łożyska. Jak jakieś jest nie pewne to idzie wybadać i zmienić za wczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

 

Dnia 16.07.2020 o 14:27, wygibas napisał:

jaki kombajn? rozdzielacz na linki? suwak w rozdzielaczu dochodzi do skrajnych pozycji?

 

 

JD 975, rozdzielacz na linki, suwak dochodzi do skrajnych pozycji, próbowałem regulowac linka przy rozdzielaczu ale nic to nie pomaga.

Jakies sugestie? zostalo mi jeszcze sprawdzic dlawik w rozdzielaczu.

 

Edytowano przez beni226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygibas    3

w takim razie zostaje dławik. odkręcasz przy rozdzielaczu przewód zasilający siłowniki hedera, nypel i łapiesz wszystko co wylatuje. Chyba że wyciągniesz rozdzielacz na zewnątrz to jest dużo wygodniej i jeśli będziesz rozbierał takie rzeczy pierwszy raz to bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Mam u siebie problem bo chce podciagnac klepisko a tu juz mam opor bo brak regulacji bo skonczyla sie a szczeline mam miedzy cepem a klepiskiem ok 7mm, cepy proste i klepisko tez. Jak z tego wybrnac oraz jak wy macie u siebie

IMG_20200731_213702.jpg

IMG_20200731_214026.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

A robił ktoś elektromagnes sieczkarni w jd 1075 bo mi zaczął rozłączać na nagrzanym i nie wiem czy szczotki, czy sprzęgło czy co innego jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Kolego popusc klepisko do połowy i podciagnij śrubami które są na cięgnach i wtedy podejdzie ci wyzej. Szczelina wylotowa równa się połowa szczeliny wlotowej. A jeśli chodzi o elektromagnes , mi to robił mechanik bo nie miałem takich dużych ściągaczy żeby to rozebrać, ale jeśli poradzisz sobie sam to jak rozbierzesz to między elektromagnesem a kołem są podkładki dystansowe cienkie jak kartka papieru, spróbuj wyciągnąć jedną , i powinno pomóc w twoim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
micgal39533 napisał:

A robił ktoś elektromagnes sieczkarni w jd 1075 bo mi zaczął rozłączać na nagrzanym i nie wiem czy szczotki, czy sprzęgło czy co innego jeszcze

przekaźnik sprawdźić


koledzy mam pytanie podsiewacz jd 1065 trzeba będzie wyciągać ,jak to idzie zrobić rozkręca się go przed koszem sitowym wieszaki i wysuwa pod mlocarinią nie mam praktyki jak to ogarnąć w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0
15 minut temu, zdzichu124 napisał:

Kolego popusc klepisko do połowy i podciagnij śrubami które są na cięgnach i wtedy podejdzie ci wyzej. Szczelina wylotowa równa się połowa szczeliny wlotowej. A jeśli chodzi o elektromagnes , mi to robił mechanik bo nie miałem takich dużych ściągaczy żeby to rozebrać, ale jeśli poradzisz sobie sam to jak rozbierzesz to między elektromagnesem a kołem są podkładki dystansowe cienkie jak kartka papieru, spróbuj wyciągnąć jedną , i powinno pomóc w twoim przypadku

No wlasnie i w tym problem bo juz na ciegnach jest podciagnite na maxa klepisko i brak juz mozliwosci abym cos zrobil. Czy to normalne?a po drugie jak napisalem to niechce sie podciagnac wyzej bo zakres regulacji na 1zdjeciu doszedl juz do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

nic więcej nie zrobisz u mnie. jest podobnie na wylocie na max ok 6mm ustaw na wylocie na 25mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Nie chodzi o ten zakres co masz na zdjęciu tylko wyżej na cięgnach są śruby chyba na 27 klucz i tymi śrubami możesz podciągnąć. Tam jest taki zakres że możesz cepami po klepisku jechać, chyba że miałeś coś kombinowane , bo jak nie to napewno się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

podsiewacz to trzeba sita wyciągnąć do tyłu, odkręcić go od wałka napędu, na 4 śruby m10, ściągnąć gardziel, odkręcić wieszaki podsiewacza i wyciągnąć to do przodu. Walczę tym właśnie, bo pękł wałek, wyklepało dziury na podsiewaczu, i narobiło bigosu. Ale dobrze ze popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0
Dnia 2.08.2020 o 06:38, zdzichu124 napisał:

Nie chodzi o ten zakres co masz na zdjęciu tylko wyżej na cięgnach są śruby chyba na 27 klucz i tymi śrubami możesz podciągnąć. Tam jest taki zakres że możesz cepami po klepisku jechać, chyba że miałeś coś kombinowane , bo jak nie to napewno się da

Wiem ze mozna podciagnac, tylko ze to mi nic nie daje bo wyzej nie podciagne bo skonczyl sie zakres do podciagniecia  tam co jest na tym 1zdjeciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygibas    3

A na zdjęciu jest jeszcze jeden otwór na śrubę wyżej. Spróbuj przełożyć i popuścić regulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

O ile się nie mylę to siłownik rozbierasz przez króciec hydrauliczny ; śrubokrętem podważasz zabezpieczenie na nurniku i obracasz nim aż całe zejdzie potem wyciągasz nurnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

3 lata będzie siłownik był w naprawie w warsztacie, zajmują się hydrauliką siłową wiem że był rozcinany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Panowie, pod koniec zniw przestał podnosić heder , oraz resztę funkcji, wszelkie objawy wskazywały na zużytą pompę, pompa wymieniona na nową, lecz dalej nie działa. Winowajcą najprawdoponodniej jest rozdzielacz, no olej krąży do okoła, po otwarciu sekcji idzie ale bardzo słabo, jak się zabrać do tego, oddać rozdzielacz do regeneracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj