celeronik

JD 975, 10xx i inne

Polecane posty

beni226    0

Witam, borykam sie z problemem ze heder nie chce mi się normalnie opuszczac. Dawniej reagowal szybko a teraz do góry podnosi normalnie a na opuszczaniu bardzo powolutku. Co może być przyczyną>?miał ktoś tak?może jest jakiś dławik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygibas    3

U mnie klepanie było związane z fartuchem gumowym pod podsiewaczem. Gryzoń wygryzł dziurę i zmieniłem na nowy trochę grubszy, a za tem sztywniejszy. I nie pamiętam czy się zawijał, czy nie układał odpowiednio ale on był przyczyną klepania. Wyjmij sita, wejdź do środka kosza a druga osoba niech kręci powoli młocarnią, może wtedy coś wypatrzysz albo wysłuchasz, bo jak stuka to muszą być jakieś ślady.


beni226 napisał:

Witam, borykam sie z problemem ze heder nie chce mi się normalnie opuszczac. Dawniej reagowal szybko a teraz do góry podnosi normalnie a na opuszczaniu bardzo powolutku. Co może być przyczyną>?miał ktoś tak?może jest jakiś dławik

jaki kombajn? rozdzielacz na linki? suwak w rozdzielaczu dochodzi do skrajnych pozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ok dzięki za zainteresowanie tematem. Jutro będę dalej szukał przyczyny, jak coś wynajde dam znać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Mierz czy równo chodzi podsiewacz,  miałem taki sam przypadek,  po wymianie gum, nierówno chodził, klepał dopiero,  jeszcze inne gumy, ustaliliśmy żeby równo chodził i już śmiga 2 sezon , bo też trwał sita

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygibas    3

Panowie, a ile macie gumowych fartuchów nad wytrzasaczami, bo ja mam 2 i oba są opuszczone. Jak powinny być ustawione do zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

No u mnie właśnie z prawej strony jest 1.5cm nizej niż z lewej . Podlozylem pod prawy wieszak płaskownik żeby podnieść i przestało pukać, moze tak zostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Pytanie szybciutkie. Co oznacza kontrolka czerwona na panelu klimy w serii 11? Hi pressure. Zapaliła sie po 40 minutach pracy. Nie wiem czy można uzywac klimy dalej czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Wskazuje zbyt wysokie ciśnienie klimatyzacji , jeśli się zapali powinno rozłączyć sprężarkę w przeciwnym razie coś może puścić. Jesli zapali Ci się a nie rozłączy klimy to na potencjometrze ustaw jedna kreskę mniej , jeśli ciśnienie wróci do normy powinno dalej pompować. U mnie się tak działo przy mocnych upałach jak klima miała co robić, okazało się że miałem 300g czynnika za duzo. Po serwisie klimy wszystko wróciło do normy i kontrolka już się nie zapala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Możliwe że zapali się dlatego że jest za mało czynnika? Nabijałeś r134? U mnie jest pewnie r12 i nie wiem co robic...

Edytowano przez Neveragain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jeśli nabijesz r134a narobisz bałaganu, rozpuści węże od środka i zapcha chłodnice i cały układ a na końcu zajedziesz sprężarkę. Prosze nie słuchaj nikogo i nie nabijaj r134a. Jedyne co mogę podpowiedzieć to szukać pomocy u serwisantów lad chłodniczych , zamrażarek przemysłowych w sklepach itp. Te sprzęty chodzą na gazie R12 i jeśli się dogadasz nabiją twój układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jeśli zostałby przerobiony to musiała zostać wymieniona sprężarka i na tabliczce sprężarki jest informacja o tym jaki gaz. Panowie mam prośbę, moglibyście sprawdzić u siebie jak jest złożone łożysko na ramieniu które napędza podsiewacz? Tam są dwie trójkątne blaszki które obejmują łożysko i są skręcone na trzy śruby. Teraz pytanie czy te blaszki są po jednej stronie i do nich ramie czy ramię jest w środku a blaszki po zewnętrznych stronach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygibas    3

https://partscatalog.deere.com/jdrc/sidebyside/equipment/69211/referrer/navigation/pgId/43257


o to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Tak dokładnie , czyli wychodzi na to że dobrze mam złożone. Dwie blaszki do siebie i do tego ramię. Dzięki za link ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Mam problem z rozdrabniaczem słomy. Na koniec tamtego sezonu padło jedno łożysko w sieczkarni o mało nie spaliłem kombajnu przez to. Po sezonie kupiłem nowe łożyska górna półka Timkeny szybkoobrotowe. Składałem i rozbierałem kilka razy bo chwila po odpaleniu sieczkarni wszysko robiło sie gorące. Wkoncu udało sie po poł godziny pracy na pusto troche ciepłe. Dzis pojechałem na próbe w żyto. Przejechałem około 400m i łożyska gorace że rękę trudno utrzymać. Do jakiej temp. mogą się nagrzewać żeby można było bezpiecznie pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygibas    3

dla 1085 przy temp. otoczenia 20 stopni łożyska mogą mieć 65. Przy 35 dopuszczalne jest 75°C.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Tam są specjalne łożyska na takiej zaciskowej tulei , na której ustawia się wał i wtedy zaciska łożysko nakrętką. Masz takie łożyska ? Sprawdź po numerze w katalogu jakie powinny być, jak nie znajdziesz to po południu napisze ci numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Tak mam takie łożyska. Nazywaja sie chyba konusowe czy jakos tak. Wał ustawiony idealnie na środku obraca sie bez najmniejszych oporów. Zrobie poźniej fotke jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Sprawdź tez jak się je dokręca. Ja wymieniałem tez te łożyska w sieczkarni ale już nie pamiętam. Wiem że daje się chyba do oporu i jakiś kąt jeszcze coś takiego ale musisz się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Do oporu i o ćwierć obrotu cofnąć. Tak było skręcane. Znajomy który już wymieniał w swoim 1075 pomagał mi to zrobić. Trochę się grzeją. Po poł godziny pracy sa gorące ale tak ze jeszcze da się rękę utrzymać. Dziś popołudniu jadę w pszenżyto będzie widać co jakiś czas będę wychodził sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Kup sobie termometr laserowy , kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ja jutro jadę w żyto o tnę , to powiem ci ile u mnie mają temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj