mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

Frani0ja    0

Witam! 

Czy posiada ktoś katalog części do kempera 3000? Lub mógłby udzielić wskazówek jak go rozebrać? A konkretnie dostać się do przekładni prawego bębna? 

Problem jest taki - staje prawy bęben. Na początku blokowala osłona (ta zgarniajaca kukurydzę), przez jakiś czas było dobrze aż do dzisiaj... Po wjechaniu w kukurydzę bęben całkowicie zatrzymuje się, a "na sucho" chodzi wyraźnie wolniej i szarpie. Podejrzewam sprzęgło w tej dolnej przekładni. Drugi bęben chodzi bez zarzutu.

Ma ktoś jakieś wskazówki, pomysły?

Płacę złotem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Panowie problem z tym napinaczem, on napina główny pas od sieczkarni, strasznie się ten napinacz wykrzywia, to jest na rozłączonym, jak się załączy to jeszcze gorzej, no i podczas pracy w kukurydzy pas się ślizgał

IMG_20191006_181214.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

U mnie jest na pierwszym otworze ten napinacz, u ciebie widzę że na drugim . Najlepiej weź to rozkręcić i zobaczysz co i jak.  Nie zaszkodzi ci przestawić ten otwór  i napiac pas zobaczysz co będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Witam!

Czy posiada ktoś tarczki sprzęgłowe do przekładni dającej napęd na walki wciągające i Kemper? Tej wiszącej pod schodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Witam, mam pytanie od niedawna użytkuje sf 5200 silnik volvo 6 rzędowy mam wrażenie ze albo jest za słaby na 4 rzedy lub wina leży w kwestii wyrzutu, kosze max 2km/h  gdyz wiecej nie da rady ponieważ spada z obrotów i tak jakby sieczka miała ciezko  wyleciec oczywiscie poprzedni własciciel wymienił dno bębna wentylatora oraz drugie od rotora  co do silnika samego ani dymka nie puszcza, oleju nie bierze sam nie wiem czemu to tak idzie.  Jesli ktos przerabiał temat bardzo proszę o własna sugestie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak sieczka wygląda nie pomiedlona moze na bebnie nie wyrzuca tylko krazy. stalnica, noze ok? ogolnie 5200 to tam szalu nie ma ze 270KM jak ladna kuku to ja 450km 3,5km/h jade 6 rzedow


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

dzieki Kolego ze odp ustawiłem na najdrobniejsze ciecie jednak koszulki z kolby wyrzuca teraz takie zmechacone co do noży ostrze co rano jednak widzę ze juz bierze te blachy mocujace czyli szału nie ma co nie zmienia faktu ze odstep miedzy krawędzią tnącą na moje oko jest bardzo mały  kurde troche sie zawiodłem miałem 2 rzedówe   do ciągnika i wiele mniej nie wykosiłem heh. ale fakt troche słabo wyrzuca bo jedna masa leci suwając sie po daszku a czesc wypada zaraz po zakonczeniu dolnej czesci rury 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

szczelina miedzy dnem a nozam i lopatami musi byc minimalna. jesli ida luscie a noze masz ostre to stalnica słaba.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

a widzisz to bede to jeszcze patrzył dokładnie a powiedz prosze czy blaszka od wentylatora  ma byc otworzona na maxa ?, sprzedałes swojego mamuta Mf oglądałem ją na ogłoszeniach swego czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie te przyslony byly calkiem zdjete


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj