News
mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Frani0ja    0

Witam! 

Czy posiada ktoś katalog części do kempera 3000? Lub mógłby udzielić wskazówek jak go rozebrać? A konkretnie dostać się do przekładni prawego bębna? 

Problem jest taki - staje prawy bęben. Na początku blokowala osłona (ta zgarniajaca kukurydzę), przez jakiś czas było dobrze aż do dzisiaj... Po wjechaniu w kukurydzę bęben całkowicie zatrzymuje się, a "na sucho" chodzi wyraźnie wolniej i szarpie. Podejrzewam sprzęgło w tej dolnej przekładni. Drugi bęben chodzi bez zarzutu.

Ma ktoś jakieś wskazówki, pomysły?

Płacę złotem 😁

chrobi123    1

Panowie problem z tym napinaczem, on napina główny pas od sieczkarni, strasznie się ten napinacz wykrzywia, to jest na rozłączonym, jak się załączy to jeszcze gorzej, no i podczas pracy w kukurydzy pas się ślizgał

IMG_20191006_181214.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter03    28

U mnie jest na pierwszym otworze ten napinacz, u ciebie widzę że na drugim . Najlepiej weź to rozkręcić i zobaczysz co i jak.  Nie zaszkodzi ci przestawić ten otwór  i napiac pas zobaczysz co będzie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez skalka
      Witam.
      Podpowiecie jak wymienić łożysko w tym elemencie ze zdjęcia?
      Wie ktoś może co to za model sieczkarni?
      pozdrawiam
      Marcin

• Przez Piters182
      Piszcie wszystkie marki nowych sieczkarni samojezdnych. 
    • Przez CiapekTV
      Siemanko wszystkim   Mam prośbę piszę od razu i proszę o opinie posiadaczy lub osoby które się orientują w temacie.
      Pytanie brzmi czy kosiarka bijakowa nada się do słomy , czy da radę ściąć bez zapychania czy innych usterek, owszem myślę nad starym Orkanem 2 ,ale czasu nie mam na naprawy i chciał bym nowy sprzęt bez zbędnych napraw. Ciągnik jaki będzie pracował z sieczkarnią to MF 135 mocowo podobny do (235/2812) 
       Z góry dziękuję za opinie Pozdrawiam 
    • Przez falconeyes
      jak w temacie, będę wdzięczny za informację dot. ceny skoszenia 1 ha kukurydzy w danym rejonie (województwie)
      pozdrawiam
    • Przez adrian123292
      Witam forumowiczów.  Mam problem z sieczkarnią Claas jaguar 880. Otóż przy włączaniu bębna jest straszne szarpniecie, mało co tarczy nie zerwie. Na zimnym silniku i oleju jeszcze jako tako idzie włączyć a jak sie rozgrzeje to potrafi zadusić silnik i trzeba włączać wyłącznikiem na dwa razy. Do tej pory wymieniłem akumulator hydrauliczny na nowy. Nie oryginalny ale o takich samych parametrach ale nic się nie zmieniło.  Wymieniłem też pompę hydrauliczną bo już siadała i filtry hydrauliczne i nadal żadnej zmiany. Czysciłem elektrozawory i nadal nic.. Już mi ręce opadaja i nie wiem co z tym robić.. Boję się że w końcu cos sie tam urwie w środku sezonu i będzie po robocie.. Jak myślicie czego to może byc jeszcze przyczyna? Prosze o pomoc.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj