mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

pioter03    29

Nic nie rozerwie, ta zapadka ci zablokuje walki.   Tak to dziala, walec odczytuje metal a tam ci blokuje finalnie aby nie zjadla tego co nie powinna. Jak zablokuje to trzeszczy w przekladni I walki staja

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

To czemu jak nacisne guzikz podkową to zapala sie czerwona lampka i heder staje? Jak sie uzbraja detektor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Tego guzika nie wciska sie jak masz wlaczony heder.

Wez to podlacz wczystko I przekrec zaplon I wcisnij guzik od cofania hederu do tylu I jesli detektor dobry powinien sie uzbroic I po dotknieciu metalu powinna sie zaswiecic czerwona podkowa.  Jesli sie zaswieci to ok.

 

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29
Dnia 22.12.2018 o 12:19, bialy2005 napisał:

Volvo r6 daje rade mam w swojej r6 420km i do 2 ha na godzinę idzie, ale 270km to wiadomo że szału nie będzie hektar pewnie 1,5 godz.

Ten volvo ma ledwo ponad 200 koni a nie 270. Dokladnie to 225 nie wiecej. 5600 ma chyba 250 koni. 

 

Dnia 17.01.2019 o 14:56, chrobi123 napisał:

Witam, kupilem mengele sf 5200 i mam pytanie odnośnie detektora metalu, jak przystawiam od spodu do tego walka co idzie do niego kabel kawalek rurki podczas pracy to nic sie nie dzieje, w kabinie jest przycisk podkowa z gwozdziem i obok kontrolka czerwona z podkową i gwodziem jak nacisne przycisk podczas pracy to zapala sie kontrolka i wylacza sie heder, o co tu chodzi?

Udalo ci sie cos zdzialac z tym detektorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Próbowałem, podłączyłem wszystko ale po przystawieniu metalu do wałka nic się nie dzieje, kontrolka też nie zaświeca się.tylko nie wiem czy powinna, albo detektor zapsuty albo ten silownik co wlacza zapadke, tylko jak to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

to jest elektrozawór a nie siłownik😊 on nie ma nic do tego najważniejsza jest wanna zalana żywicą wewnątrz dolnego walca ona daje sygnał jak w pobliżu znajdzie się metal i wtedy przez przekaźnik w kabinie leci do tego i zapadka spada i do drugiego elektrozaworu który luzuje przekładnie pod schodami  bo inaczej to by w niej tarczki popaliło bo pas pociągnie chociaż sprzegła na wałkach są to może by się nic nie stało. Ale kolega pioter dobrze powiedział włącz ten zielony przycisk zapali się wtedy czerwony magnes i zgaśnie wtedy detektor czuwa i przyłóż metal nad walcem dolnym jak nie bedzie reakcji można bawić się w regulowanie w walcu jest korek jak odkrecisz to trzeba walec okręcić w góre korkiem w środku są dwie małe śrubki jedna od czułości druga od szerokości żeby całym wałem wykrywał a nie środkiem na przykład. a jeśli nacisniesz ten zielony przycisk z magnesem  i nie będzie żadnej reakcji czyli nie zapali się czerwona lampka i nie zgaśnie albo np zapali sie i zgaśnie ale będzie zapalać się bez dotykania do walca metalu czyli ta zapadka spadnie sama z siebie to wanna w środku do wymiany bo uszkodzona i fałszywy sygnał ale też można by się pobawić w ustawianie bo też fałszywy sygnał ,może być bo za czuły  powodzenia ja to już przerabiałem taki temat też się namęczyłem ;) ale podłączony jest bo wcześniej pisałeś żę wczasie pracy naciśniesz i rozłącza czyli zasilanie jest bo to jest taki ala test przez to zapala sięczerwona lampka i gaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Podłaczylem zapadke bo byla odlaczona ale caly czas jest opuszczona ale heder chodzi tylko strasznie prztyka bo zapadka ociera o zeby a nie blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

A dobrze podlaczyles tam jest plus minus w odpowiednich miejscach i musi byc odpowiednio podłączone. I nie rozumiem jak ma blokowac ona blokuje dopiero wtedy kiedy dostanie sygnal a tak ma byc nad tymi duzymi zębami na walku wom  okolo centymetra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

No jest opuszczonajakją odchyle to ta samoczynnie opada, naprzekręconym zapłonie w żadnym kablu nie ma prądu, może jakiś przekaźnik jest? Jak tak togdzie? Dodam że jak przekręce zaplon to mignie kontrolka czerwona od detektora i takie prztuknięcie slychac, potem jak przykladam metal do walka od srodka od stronyhedera to sie zaswieca kontrolka i gasnie wiec chyba detektor dziala, ale od spodu jakprzykladalem do walka metal tosie nie zaswiecala

34 minuty temu, witt25 napisał:

A dobrze podlaczyles tam jest plus minus w odpowiednich miejscach i musi byc odpowiednio podłączone. I nie rozumiem jak ma blokowac ona blokuje dopiero wtedy kiedy dostanie sygnal a tak ma byc nad tymi duzymi zębami na walku wom  okolo centymetra 

Elektrozawor sprawny, podpialem na krotko akumulator i sie zapadka podnosi, cos z zasilaniem bedzie tylko co?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja miałem akcje w mamucie że masy nie było na jednej Lini i zapada była opuszczona kemper em mogłem cofać a nie chciał się włączyć do przodu. U paliło mi masę podczas ostrzenia noży bo były zamienione bieguny i sama ostrzalka nie pracowała jak należy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Napisałby mi ktoś jakie przekaźniki idą po kolei od lewej do prawej(od okna do drzwi) bardzo bylbym wdzięczny

Edytowano przez chrobi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wolne gniazda nie koniecznie oznaczają że brakuje przekaznika, często instalacja przewiduje dodatkowe elementy których akurat w tym modelu nie ma.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ja sam mam niezly problem z elektryka przez gryzonie I dojsc ładu tam to masakra. 

U mnie srodkowego nie bylo wcale I u czlowieka patrzylem tez go brak. Nie wiem od czego jest.

Jeden czlowiek z forum mi troche pomagal bo u mnie jak na zlosc wszystkie przekazniki bez oznaczen I zachowalem jego zdjecia z sf5. Daj poczte to ci przesle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

Jak dobrze pamietam to u mnie ten trzeci to przekaznik od detektora a dwa pierwsze to chyba od świateł i przerywacz migaczy tak jest u mnie jesli dobrze pamietam. A od dolu jak będziesz przykladac metal to się nigdy nie odezwie wykrywa nad walcem tak jak pisales od strony Przystawki tak jak kukurydza wjezdza. Biały ma racje to ze wolne miejsca to nie znaczy ze przekaźniki powinny byc. Jak przykladasz metal i zaświeci a reakcji nie ma to albo przekaźnik skoro zapadka nie drgnie taki przekaźnik kupisz w każdym sklepie z częściami do samochodów. A jesli reakcji nie ma na zapadke to może kabel jest uszkodzony. Odlacz od tej zapadki kabel plus przyloz metal do walca i sprawdź czy przekaźnik daje prąd na ten elektrozawór jak wykryje metal ,skoro do akumulatora przylozysz i dziala to jest sprawny to cos z instalacja musi byc 

Edytowano przez witt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Panowie przekaźnili nowe dałem i nic nie pomogło z przekaźnika na zapadke nie idzie prąd, w gnieździe gdzie się wtyka przekaźnik w jednym wejściu jest prąd i teraz pytanie czy w zapadce powinien być prąd cały czas czy tylko w momencie zadziałania detektora, ale po mojemu to powinien byc caly czas bo zapadka teraz jest opuszczona a jak podlaczylem ja na krotko to sie podniosla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Według mnie po uzbrojeni u detektora powinien być prąd do podtrzymania zapadki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

No mi też sie tak wydaje ze prąd na zapadce powinien byc caly czas ale go nie ma wcale, moze jakis innyprzekaźnik powinien być? Pomoże ktoś i zobaczy u siebie jaki przekaźnik idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj