mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

bialy2005    582

Ja bym szukał problemu z elektryka moze cos nie łaczy, albo wyłacznik awaryjny odcina  jak szybciej jedziesz,  To ze wiecej masy idzie raczej nie ma wpływu. Sprzegła sa ale to byłby inne objawy. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Sa takie przyciski na podłodze jeden z nich napewno jest wyłacznikiem  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Ok, dzięki za wyjaśnienie. To też jest rozpiete. Problem jest w przekładni. Strasznie się grzecznie i czasami zatrzesie. Zdejmuje skrzynie z przekładnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tego nigdy nie rozbierałem ale pewnie bedzie tam jakies sprzegło wielotarczowe i moze przypalone juz nie trzyma.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Rozebrane. Niby wszystko wygląda ok, ale sprzęgło od przednich obrotów chyba jednak przypalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

podkręć tarczki jest na imbus jak dobrze pamiętam i zobaczysz czy będzie się jeszcze ślizgało jak tak to te tarczki przypalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Witam!
Problem.rozwiazany ale tylko w połowie. Zacznę od tego że nie zauważyłem wszystkich objawów. A to dlatego że nie kosilem dostatecznie dużo. Wina grzania się przekładni i stawania kempera leżała m.in. w tarczkach sprzeglowych. Jednak nadal kemper się rozlacza. Ale przynajmniej przekładnią już się tak nie grzeje. Problem jednak jest na tyle poważny że chcąc załączyć kemper po jego samoczynnym rozlaczeniu można wciskać dowolny przycisk (czy to od lewych czy prawych obrotów) a i tak załącza się prawe. Czyli nie ma możliwości włączenia wstecznych np w przypadku zapchniecia. Ktoś wie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik18c    0

Witam,
Chciałbym dowiedzieć się od czego zapala mi się ta kontrolka w Mengela sf 7000. Z góry dziękuję za odpowiedź.

post-128623-0-71696700-1505551535_thumb.jpg

post-128623-0-86071900-1505551570_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wazne zeby tez wyczyscic lub wyminic tzw. bezpiecznik filtr wew. Kiedys w kombajnie zbożowym zew. wyminiłem a bezpiecznik zostawiłęm wydawał sie ok ale nie był ok :)  i dalej zapalała sie kontrolka podcisnienia jak miał ciezko. W tym roku sie nie kurzy u mnie filtr wczoraj wyjałem po 50ha i nic z nieg nawet nie wydmuchałęm. U nas nie ma kurzy tylko jakic taki klejacy jak wosk nalot chyba z kukurydzy którego nawet nie mozna zdmuchnac powietrzem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Mam problem , coś mi się noże odkręcają ...... , Takie pytania  jak mocno je dokręcacie, smarujecie klejem np niebieskim? I jeszcze takie pytanko orginalny docisk noża on jest prosty czy minimalnie podgiety ? Bo kupiłem dociski ale nie orginalne materiał dobry ale one są prościuteńkie i właśnie sam nie wiem .  


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildeutz    47

Posiada może ktoś katalog części do sf ?;)

Tak klej do gwintów i dociagniecie rurką

Edytowano przez kamildeutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

jak kiedyś wymieniałem to boczne na 190 Nm a środkową na 240 Nm bez kleju i jest ok jak u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nwj451    0

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jaki olej leje się do tej przekładni pod schodami, przekładnia od hedera??? No i gdzie się uzupełnia. Mengele sf 5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nwj451    0

I jeszcze mam problem muszę trzymać wajche od hedera bo aby więcej kukurydzy pójdzie to staje a nie mam na guzik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Wlej hipol atf czerwony w zupełności wystarczy. Uzupełniasz od góry na schodach odkręć ten odpowietrznik chyba na nasadkę 24 jest i zalej nowym. Nie pamiętam ale chyba coś koło 12 litrów wchodzi, z boku zresztą masz szybkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie tez jest ATFII nawet dzis dolewałem :)  A teraz przy okazji pytanko  zeby zajrzec do tarczek to trzeba całkiem rozbebeszac przekładnie czy ta czesc okragła z boku  do któej wchodza rurki z rozdzielacza załączania kempera to tam sa tarczki ?  U mnie juz po koszeniu ale na koniec miałem dziwne chwilowe wyłaczanie napedu kempera ( ułamek sekundy stawały walce wciagajace) po tym jak na uwrociu chodził na pusto. Takie jedno przerwanie po wjechaniu w łan i pózniej juz nic sie nie działo i to nie za kazdym razem. Mysle zeby tam zajrzec  zeby uniknac pózniej przestoju i i wekszych kosztów. Poza tym w trakcie sezonu rozleciało mi sie łozysko na wejsciu  do tej przekladni ( zaraz za kołem pasowym) i pewnie dłuższa chwile wał nie chodził w osi bo i nim dosc mocno tłuklo moze cos tam narozrabiał, ale nie wiem jak to tam wyglada  w srodku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Nie wiecie co może być przyczyną barku wciągania masy przez sieczkarnie, w trakcie koszeni wszytko idzie normalnie aż po chwili zaczyna wszytko mielić na pierwszym wałku wciągającym sieczkarnia jest z przystawką kemper champion 3000 ale podobne objawy były przy przystawce rzędowej. Sieczkarnia to model SF6600, Może to być wina sprężyn dociskowych czy też wina suchej lub wilgotnej kukurydzy najczęściej zapycha się prawa strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Sprezyny ( naciag), walce nie wytarte ? I ostatnie stalnica czy nie ma jakiegos progu, blokady? Kiedys miałęm taki problem jeszcze jak miałem jednorzedówke MB350 ze jak naspawalismy stalnice to ten próg napawu nie puszczał masy dalej :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

U mnie tez jest ATFII nawet dzis dolewałem :) A teraz przy okazji pytanko zeby zajrzec do tarczek to trzeba całkiem rozbebeszac przekładnie czy ta czesc okragła z boku do któej wchodza rurki z rozdzielacza załączania kempera to tam sa tarczki ? U mnie juz po koszeniu ale na koniec miałem dziwne chwilowe wyłaczanie napedu kempera ( ułamek sekundy stawały walce wciagajace) po tym jak na uwrociu chodził na pusto. Takie jedno przerwanie po wjechaniu w łan i pózniej juz nic sie nie działo i to nie za kazdym razem. Mysle zeby tam zajrzec zeby uniknac pózniej przestoju i i wekszych kosztów. Poza tym w trakcie sezonu rozleciało mi sie łozysko na wejsciu do tej przekladni ( zaraz za kołem pasowym) i pewnie dłuższa chwile wał nie chodził w osi bo i nim dosc mocno tłuklo moze cos tam narozrabiał, ale nie wiem jak to tam wyglada w srodku.

Nie wiem czy temat jest aktualny i nie wiem jaki model posiadasz. U mnie w sf5200 jest przykrywka od strony koła na cztery imbusy i pod tą przykrywką jest dostęp do tarczek. A te okrągłe części z boku to osłony łożysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

sprawdz jaka jest odległość noży od końca dna bębna ale to trzeba by rozjechac maszyne

Odległość jest minimalna dwa lata temu zmieniałem noże także wszystkie zostały wysunięte. Zastanawiam się może czy to nie wina zgarniacza na gładkim wałku może coś nie tak jest ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Nie wiecie co może być przyczyną barku wciągania masy przez sieczkarnie, w trakcie koszeni wszytko idzie normalnie aż po chwili zaczyna wszytko mielić na pierwszym wałku wciągającym sieczkarnia jest z przystawką kemper champion 3000 ale podobne objawy były przy przystawce rzędowej. Sieczkarnia to model SF6600, Może to być wina sprężyn dociskowych czy też wina suchej lub wilgotnej kukurydzy najczęściej zapycha się prawa strona.

Mi czasami też stawała masa na wejsciu do wałków i moim zdaniem to wina spasowania kempera z maszyna - odległość od podłogi kempera do pierwszego wałka jest dość spora, dlatego czasami kukurydza nie szła na wałek a pod wałek. Ale jeśli szło więcej masy to wciagalo, najgorzej jak kukurydza była niska i rzadka, wtedy pojawiał się ten problem. Wystarczyło trochę cofnąć masę poprzez lewe obroty i wciagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj