mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

witt25    4

trzeba odciąć i przyspawać jakiś płaskownik. ale to trzeba ostrzałke wyciągnąć i odkręcić góre bębna bo wtedy lepsze dojście. zgarniaki są po dwa, po lewej i prawej  stronie bębna

Edytowano przez witt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafal251    0

Teraz na spokojnie można grzebać. Powiedzcie gdzie zacząć szukać przy naprawie detektora? Jak go odepne gdzieś na złączu przy bebnie to blokady powinny się otworzyć czy być zamknięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

sprawdź kabel ,wtyczkę przy bębnie ,może przekaźnik w kabinie ,zobacz czy masę dobrą ma.jak go odepniesz to blokada nie zadziała ona działa jak z walca dostanie sygnał i w kabinie przekaźnik puszcza prąd na tą zapadkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może ktos wie jak sprawdzić czy gniotownik w mamucie  (system hydrauliczny z akumulatorem) trzyma cisnienie  bo mam podejrzenie ze mi puszcza. Czasem trafiaja sie całe ziarka w sumie mało ale jak sie poszuka to sie znajdzie a gniotownik jak nowy i szczelina 3mm. 

 

Lub jest jakis patent zeby założyc zawory kulowe i odcinac obwód po opuszczeniu walca bez pominiecia akumulatora ? Czytałem ze przerabiaja to na mechaniczny czyli musza byc spreżyny a to juz spora robota.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Najprostsze rozwiązanie to zamontować zamek hydrauliczny, w necie jest ich spory wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ten zamek to w sumie dobry pomysł tylko bedzie troche kombinacji z zamontowaniem bo przy rozdzielaczu sa stalowe rurki i gwinty raczej metryczne  a zamki jak patrze to calowe no i ten akumulator musi byc bo rozwali przewody bankowo ale wszytko do zrobienia :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Do metalowych przewodów przykręć elastyczne, a w samych zamkach powkręcaj odpowiednie króćce, powinno być dobrze  :)

Edit ewentualnie zastosuj przewód elastyczny stożek- oczko  do przykręcenia śrubą do zamka, ogarniesz temat .

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Włąśnie przestudiowałem katalog i schematy hydrauliki. Ktos juz cos kombinował w tym temacie, bo mam dołozony zawór kulowy i tak jakby podpiete dodatkowe zasilanie siłowników na dociskanie gniotownika z innej sekcji rozdzielacza jutro sprawdze ale wydaje mi sie ze z podnoszenia rury, tylko że ja ten zawór miałem zamkniety wiec cisnienie z podnoszenia rury nie było przekazane na gniotownik :)  Tylko czy ciezar rury  jest wystarczajacy na docisniecie gniotownika ? Jutro bede testował :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dobre rozwizanie ale nie posiadam ziemnkaów :) Poza tym juz sie wszytko wyjasniło podpiete to jest nie pod rure tylko bezposrednio pod zasilanie całego dolnego bloku wiec jak tylko odpalam i mam otwarty zawór to gniotownik jest cały czas docisniety :) A wczesnij zawór był zamkniety i troszke widocznie rozdzielacz puszczał i przez to walce sie rozchodziły. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Witam.mam taki pytanie.strasznie grzeje się koło na bębnie tnącym z lewej strony co może być przyczyną

Myslałem może ze to łożysko no i wymieniłem ale i tak nadal się grzeje az normalnie jak wylatuje kukurydza to z dymem

Jak ci sie to owija ciagle to wez tak jak radzi witt25 ale to wymaga roboty po sezonie a teraz to podnies ostrzalke i wyciagnij blache przed nozami i kawalek pogrzebacza dlugiego zrob i wegrzeb troche tego naowijanego z bokow bebna i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

tak pioter to po sezonie bo troche rozkręcania jest ale to co napisął to ja obstawiam że zgarniaki na bębnie:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak  mozesz zajrzec przez okienko za gniotownikiem na tunelu wylotowym 4 sruby M10 nawet moja głowa tam sie miesci zeby dokąłdnie obejrzec ale trzeba sie uje... jak chodzi ci o ogladanie przy zakupie :)  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak trzeba wejsć centralnie pod spód


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Witam!
Proszę o pomoc w objasnieniu przycisków w kabinie Mengele 5200 widocznych na zdjęciu.

post-216672-0-50020100-1494796262_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzisiaj ostrzylem noże i tak tam ostatnie poprawki i po naostrzeniu skończyła się możliwość podsuwania ostrzalki. Jak myślicie jeśli kamień ma około 145mm to zakładać nowy który ma 175mm czy raczej noże do posunięcia? Noże mają jeszcze 5-7mm utwardzoną.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frani0ja    0

Witam!
Mam problem z rozłączaniem się kempera. Przy wolnym koszeniu jest w porządku, ale kiedy lekko przyspiesze, czyli kiedy jest większy opór na przekladniach zatrzymuje się. Jest to wina sprzęgła w przekładni, rozdzielacza hydrauliki (tego pod kabina) czy może elektozaworu lub jeszcze często innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Zatrzymuje sie cały kemper tak jakbys wyłączył naped czy tylko którys rotor staje ?  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Detektor przypadkiem nie zablokowuje  ? Jak sie zatrzyma to musisz od nowa włączac tzn wsteczne obroty i pózniej start ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj