mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

witt25    4

jak nie będzie rozłączał to zaś możesz podkręcić mu troche bo teraz będzie zasłaby. a nie wiesz jak daleko były odkręcone? a jak rozłączy to albo gdzieś kable raz łączą raz nie łączą albo ten w tym walcu siadł ale lepiej żeby było dobrze bo za tą wanne magnetyczną to jakieś 3000 tys cenią chyba. a jak by było dobrze i chciałbyś podkręcić to tylko minimalnie w prawo bo to czułe jest  ja mam tylko minimalnie bo jak przedobrzyłem to też wyłączał

Edytowano przez witt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

no lipa przekręciłem walec całkiem do góry a śrubek jak nie było tak niema tam ta wanna magnetyczna wygląda na nową zalakowana zero śrub pomykam bez detektora jeszcze został jeden klijent na jutro i maszyna do mycia a z detektorem powalczę po sezonie na spokojnie ja osobiście obstawiam wtyczkę pod kabiną ale takie rzeczy dobrze się robi na spokojnie jak na wolnym gazie może czasem chodzić i nie blokuje a jak zrobisz obroty na ful już ją wali teraz trochę mnie czas goni i nie mogę się z nią cackać ale jej nie daruję pozdrawiam  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Chyba jak jest wanna po naprawie to nie ma regulacji. U mnie w SF tez nie było regulacji a wyciagałem wanne z walca ogladałem przy okazji innej naprawy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzonekk    0

witam odnośnie tej regulacji czułości detektora czy te 2 śrubki sa w ty środku tego walca pod takimi dwoma plastikowymi koreczkami  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

tak pod korkami są śrubki korki są po to żeby same się nie odkręcały. w starszych sf to czułość z kabiny można było regulować kolega tak miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzonekk    0

dzieki kolego w tym roku kosiłem bez detektora ale strach bo moze byc bomba .Mam jeszcz takie pytanie czy ciezko wymienia sie łożysko na bebnie z nożami w tym roku chce zakupic nową stalnice i wiadomo strach bo po miedzy nożami a stalka jest minimalna szczelina minimalny luz na bebnie i problem gotowy :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

zależy z której strony chcesz wymieniać ja wymieniałem od strony gdzie jest koło pasowe to piaste gdzie koło jest to trzeba było palnikiem nagrzać bo dawno musiało być nie ściągane za nic nie chciało zejść a tak to zaś w obudowe łożyska wkręcasz dwie śruby 12-ki jak dobrze pamiętam i kręcisz równo zapiera się o obudowe bębna  i elegancko schodzi po drugiej stronie to jest pikuś z wymianą. zależy jaki luz jak pasy naciągniesz to luz się skasuje bo nadciąga cały bęben i luzu nie ma bo sprawdzałem na naciągniętym pasie i bez pasa to już luz był no chyba że kulek nie ma w łożysku to wiadomo trzeba wymienić :) minimalny luz na bębnie to wymieniać nie trzeba . Ja wymieniałem bo jakbyś zobaczył mój luz to byś się przeraził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Pany kto mi powie jak wysunac siłownik napinacza pasa gniotownika w mammucie. Bo za nic nie moge dojsc jak sie uruchamia ten siłownik juz róznych kombinacji używałem tego sterowania z boku i nic:(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Pany kto mi powie jak wysunac siłownik napinacza pasa gniotownika w mammucie. Bo za nic nie moge dojsc jak sie uruchamia ten siłownik juz róznych kombinacji używałem tego sterowania z boku i nic:(

 

Udało sie wysunąć .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

po twojej podpowiedzi udało sie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malywlp    0

Witam Panowie.
Po przeczytaniu tematu idąc za radą i głosem rozsądku, po parokrotnym zapchaniu się maszyny (Case 7800) stwierdziliśmy "Odjazd z gardzielą"
Przy mokrej kukurydzy co chwile zapychała się przed gniotownikiem. po odjeździe okazało się że  gniotownik ma dość zjechane zęby i padło hasło wymieniamy.
I teraz mam pytanko czy macie jakieś namiary, kto by posiadał nowe walce gniotownika. Bądź z demobilu tylko w miare stanie i rozsądnych pieniądzach w Kuj-Pom, bądź dalej :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Zadzwoń do Danexu z Rogienic, powinni ci załatwić a jak z ceną to nie wiem. Ja u nich kilka części brałem, praktycznie od ręki i cena ok i dowieźli szybko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

to też nie musi być gniotownik od razu a szczelina między nożami a dolną blachą tez jest wazna jak jest za duża to będzie sie zatykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malywlp    0

Walce zakładamy nowe. Poprzedni właściciel zdjął siłownik gniotownika od regulacji i przerobił na ręczne bo podobno puszczał. A co do szczeliny pod nożami to chodzi o tą blachę którą reguluję od spodu pomiędzy bębnem, a walcami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

to jest taka wanna pod nożami nie pomiędzy nożami a walcami jak pokręcisz bębnem to ta szczelina pomiędzy nożami a końcem tej blachy musi być jak najmniejsza to wtedy dmucha jak wściekła ją też się reguluje za bębnem staniesz i pod całym bębnem jest blacha ja mam ustawioną na 0,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro8441    0

Mam takie pytanko dla użytkowników Mengeli
Czy wie ktoś czy da się wymienić łożysko od gniotownika od strony napędów bez odjeżdżania zespołem tnacym?
Jak się nie da to będę musiał rozebrać wszystko i wymienić wszystlie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

nie da się bo się tam nie wciśniesz a od strony napędów to jeszcze trzeba kliny wybić a to do tego trzeba miejsce mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ma moze ktos schemty elektryczne do Mamuta po modernizacji  od 97r ? mam probem z ostrzałka - brak zasilania silnika od przesuwania kamienia i w ubiegłym roku po ostrzeniu nie mogłem uruchomic kempera tak jakby detektor nie pozwalał ale test detektora wychodzi ze jest sprawny. Ominąłem detektor we właczniku i tak przekosiłem do konca ale przydałoby sie to zrobic :)  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-1990    0

Witam.Jak się opszcza kempera za wysko tnie kukurydze.czy jest jakaś możliwość opuszczenia przy mengele sf 6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj