mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

witt25    4

ja leje turdus 15W40 albo fuscha 20W50

Edytowano przez witt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik18c    0

Proszę o numer do kogoś kto ma sf 7000, ponieważ zakupiłem ten model i heder był odczepiony i po podczepieniu jest duża przerwa pomiędzy hedrem , a klepiskiem. Jeśli jest możliwe proszę o zdjęcia ( czy siłowniki wysuwają się?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

co masz na myśli pisząc klepisko , ty heder podnosisz na 4 siłownikach 2 parę siłowników tą co masz pod maszynownią takie krótkie to odcinasz zaworem przy tych długich one słóżą do ustalenia wysokości cięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Wie ktoś jaka jest granica wysunięcia noży w mengelach, w claasie były fasolki a tu jest to jakby nieograniczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

wysuń na równo z tymi prostokątnymi dociskami co nad nożem są ja tak przykręcałem 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Na równo to za mało ja wysunąłem więcej z 1 cm za krawędź płytki dociskowej i zobaczę co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

a dlaczego za mało u mnie jest dobrze( patrząc z tyłu bębna koniec noża tam gdzie są otwory na śruby jest na równo z końcem płytki docisku) . a z jakim momentem dokręcałeś śruby? czy tak na oko rurą :D

Edytowano przez witt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Na oko rurą, kluczem do granic możliwości i rurą pół obrotu. Mam jeszcze jedne problem noże już podsunąłem ale sieczkarnia dalej zapycha się za gniotownikiem co z tym zrobić, ile gniotowniki powinny mieć zębów tzn. głębokość. bo nie wiem czy jeszcze walców nie zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

a zęby gniotownika jak wyglądają mają kant czy okrągłe ? zwłaszcza po bokach zobacz bo boki gniotownika zużywają się szybciej jak u mnie boki były już zjechane przy zielonej kukurydzy tez się zatkała. sprawdz też łopatki na wentylatorze co wypycha kukurydze może za bardzo zjechane ja w tym roku okręcałem je i też sprawdź szczeline między tym wentylatorem a tą blachą co wypycha kukurydze im mniejsza szczelina tym lepiej dmucha i klapkaz boku wlotu powietrza do tego wentylatora tak na1-2 cm ustaw im mniej powietrza to też lepiej leci wiem bo cuda robiłem jak się tak zapychała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. potrzebuje informacji na ile milimetrów ustawić naciągi poszczególnych spręzyn od pasów:silnik- pompy jazdy,dmuchawa- bebna siekającego i beben siekający- skrzyni przekładniowej wiszącej pod schodam'Wymieniałem pasy (Mam schematy na ramie tylko poprzedni właściciel zdrapał wartości). kończą sie też noże bo zaczyna się wykruszać warstwa naspawywana, są bardzo nie równe. próbował ktoś naspawywać noże i szlifować?

a z ciekawostek odkrytych w maszynie: stalowy płaskownik przysmarkany do wykrywacza metali ale wykrychacz pewnie umarł na dobre, wymieniałem łozyska w przystawce na talerzach tnących i o dziwo smarowanie do nich nie dochodziło bo ktoś nie zdjoł osłonek z łożysk. odwrotnie pozakładane symeringi to tez się zdażały. po takim mechaniorze trafiła mi się maszyna :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Pany skąd brany jest sygnał pracy ( liczenia hektarów) w mengele Mammut konkretniej 7300 lub case 7400 ? predkosc mi dzila liczy kilometry tylko nie hektary musze sam liczyc odległosc przejechana x serokosc. Drugie pytanko czy ktos z wa miał problemy w kemperze chempion 4500 ze zbieraja sie suche dolne liscie najgorzej rano z rosa i blokuja kanał az do zablokowania bebnów wciagajacych przez to juz przyjarałem jedno sprzegło i czesto staje :( CZy duzy problem podregulowac to sprzegło ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

witam wszystkich. potrzebuje informacji na ile milimetrów ustawić naciągi poszczególnych spręzyn od pasów:silnik- pompy jazdy,dmuchawa- bebna siekającego i beben siekający- skrzyni przekładniowej wiszącej pod schodam'Wymieniałem pasy (Mam schematy na ramie tylko poprzedni właściciel zdrapał wartości). kończą sie też noże bo zaczyna się wykruszać warstwa naspawywana, są bardzo nie równe. próbował ktoś naspawywać noże i szlifować?

a z ciekawostek odkrytych w maszynie: stalowy płaskownik przysmarkany do wykrywacza metali ale wykrychacz pewnie umarł na dobre, wymieniałem łozyska w przystawce na talerzach tnących i o dziwo smarowanie do nich nie dochodziło bo ktoś nie zdjoł osłonek z łożysk. odwrotnie pozakładane symeringi to tez się zdażały. po takim mechaniorze trafiła mi się maszyna :blink:

Kolego a te symeryngi to w kturym miejscu tak pozakładane bo jeśli na tych przekładniach co napędzają łańcuchy to tak są orginalnie założone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

a pasy po naciągaj konkretnie i ręką sprawdź bo tam na ramie co są to różnie u mnie było za luźno nawet jak za mocno naciągniesz to się nic nie stanie bo sprężyna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Mam problem w mojej Mengelce zapaliła się kontrolka od temperatury oleju hydraulicznego czym może to być spowodowane. Kontrolka w instrukcji ma nr 58. I czy ona ma tylko jeden filtr od hydrauliki na hydrostacie czy są jeszcze jakieś inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sprecyzuj moze jaka to mengelka :)

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chłodnice masz czyste, poziom oleju jak nalezy ? Czujnik ? Filtry sa 2 jeden przy hydro drugi na powrocie w zbiorniku oleju. Ale jakby to była wina filtrów to miałbyś problem z cisnieniem a  nie temperatura oleju.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

u mnie kiedys też się zapaliła temperatura hydrauliki ale to kabelek się urwał i zmasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik18c    0

witam proszę o pomoc mam mengele sf 7000 i wypadają mi kolby po miedzy pierwszym a drugim wałkiem od spodu (ten drugi wałek od dołu to ma być łysy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

witam koledzy potrzebuję pomocy odnośnie sieczkarni mengele 5600 włączam maszynownię  póżniej heder i wszystko chodzi około pół minuty póżniej detektor blokuje brak mi już pomysłów do tej pory było wszystko ok jeśli ktoś ma jakiś pomysł na nią proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

tak drugi wałek jest łysy może wypadają przed pierwszym dolnym wałkiem bo pomiędzy nimi to nie ma jak wylecieć a co masz kemper czy dziobówke ? a co do detektora to może czułość jest za duża w detektorze w środku walca lubią się popuszczac albo wtyczka nie łączy i jak braknie prądu to i zaś znów dostanie prąd to rozłącza poruszaj wtyczką kabel też sprawdź i w miare jak możesz odkęć nakrętke na walcu i w środku walca śą dwie śrubki na taki mały śrubokręt przekręć obydwie w lewo delikatnie do końca zmniejszasz wtedy czułość jak na zmniejszonej czułości do końca to nie powinien wyłączać jesli wyłączy to coś z wanną magnetyczną może być. a spróbuj np włączyć detektor bez puszczania bębna na zgaszonej maszynie włącz i młotkiem puknij gdzieś w okolicach detektora albo od spodu o walec detektora jeśli się załączy to czułość za mocna i jak maszyna w pracy idzie i wszystko drga walce górne nad nim  pukają o rame jak opadają to też może wyłączać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

odkręciłem tę śrubę na walcu dolnym tylko nie znalazłem śrubek na śrubokręt jeszcze pytanie jak ten walec ma być okręcony z przodu jak patrzałem i od spodu to tych śrubek nie widać jak ma być okręcony ten wałek bo jeśli od góry jakoś to muszę wymontować górny wałek z góry dzięki za podpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

przekręć walec bo od góry są śrubki górny walec nie przeszkadza, śrubki są od góry tak wyżej  szukaj od góry walca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj