mateusz0045

Wszystko o sieczkarniach Mengele SF 5000 , 6000 , 7000

Polecane posty

MaR3005    0

Witam. Mam pytanie jak w mengelce dokladniej sf5200 wyciagnać gniotownik? jest jakis prostszy sposób niz odjezdzanie calym zespolem tnacym?? i czy lozysko na gniotowniku ktore grzeje sie do ok 50-60 stopni jest do wymiany?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

Raczej umiera to łożysko koszt łożysk jest niewielki ai samo odjeżdżanie gardzielą to godzinka i odjechane trochę dłużej wyciągnąć wałki ale po 4 godzinach na spokojnie masz łożyska na stole wiem bo sam wymieniałem w tym roku a robiłem to pierwszy raz .teraz są chłodne a się gżały :D

 

ja mam 5600 i ostrzałkę uruchamiam zaworem ręcznym patrz z przodu na maszynę prawy wąż od ostrzałki pod kabiną a kołysanie ostrzałkąwłącznik 1 od przodu pod kabiną B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaR3005    0

iwik073 a jak odjezdzales zechspolem tnacym, bo niestety ja nie posiadam orginalny kółek? Zaryzykowalem zostawic te lozysko bo po zdjeciu delka zewnwtrznego lozysko jest jak nowe nie przegrzane ani nic, przepatrzyłem smarwoanie i powinno chodzic, znaczy mam taka nadzieje :) a wiele ja nie kosze to te 80 hektarow powinna wytrzymac B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

hamlet43 sprawdz przyspeszacz masy na wejściu ustaw na jak najmniej a górą mozna większą szczeline zrobić. a może też blachy na łopatach wyrzucających nie mają kantu to je obróć. a klapka obok przyspieszacza to ustaw na 2,5 cm tam gdzie powietrze sobie ma zasysać. a ta klapka na końcu rury to podnieś ją ale jak tak kiepsko ci dmucha to sprawdź przyspieszacz w jakim jest stanie :)

 

u mnie łożyska też na gniotowniku sie grzały ale dwa sezony wytrzymały w tym roku wymieniałem wszystkie cztery zobaczymy czy nie będą takie gorące <_< podejrzewam że będą bo jednak tam są niezłe obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

MaR3005 odjechałem gardzielą nawet teraz w sobotę bo wymieniałem pas na gniotowniku czas 1 godzina i odjechane a odjerzdżam na orginalnym wuzku super sprawa a w dodatku bardzo prosty 80 hektarów no to życzę powodzenia aby ci to wytrzymało te wałki mają w mengeli 6000 obrotów na minutę założyłem nowe i teraz rękom jak dotknę to około 40 stopni i tylko gwizd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8306    0

Witam, mam pytanie do użytkowników sieczkarni mengele sf 6000 jaka może być przyczyna zapychania się hedra, gdy ruszę dźwignia do załączania w stronę cofania heder rusza. Bardzo nagrzewa mi się przekładnia wisząca pod schodami, czy ona ma coś z tym wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

opisz co ci sie i gdzie zapycha? Bo z tego co napisałec ciezko cos wywnioskowac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jest czysta kukurydza ? kanały pod łąncuchami puste czy ziela napakowane ? Staje sama przystawka czy slimak i wałki wciagajace także ? JAk stanie to strzela sprzegło ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

czytasz ze zrozuminiem? W tej maszynie przy hederze i walcach jest liczac na szybkiego 5 sprzegieł :) i któres z nich masz rozwalone Próbuje ci pomóc i powiedziec które ale jak widze nie masz pojecia o pracy maszyny o która pytasz.

 

A pas wychodzacy z przekłądni sie slizga czy tez staje ? Jesli staje wszystko i pas także nie daje napedu to masz cos z przekładnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaR3005    0

iwik073 to masz farta bo ja nie mam takiego urzadzenia do odjezdzania gardziela ;[ Ale musze sie pochwalic ze zlikwidowalem grzanie sie lozysk, a mianowiciwe poluzowalem i ponownie dokrecilem obudowy lozyska i problem znikl sa teraz tylko cieple :) :) :) mo juz obalone 50 hektary obalone w glownie suchej kukurydzy ziarko rozbite i jestem szybszy niz jaguara V8 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

gratulacje taki wuzek zrobisz sam tylko nie w 5 minut a ja też nie popuszczam jaguarowi 820 powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

w tej przekładni pod schodami jest dekielek od strony koła i tam w środku jest sprzęgło z płytkami te płytki może trzeba doręcić na klucz imbusowy tylko nie pamiętam jaki bo dociągałem 4 lata temu bo też tak robiła ona się nie zapycha tylko ślizga na tych tarczkach i staje ,dokręcić i będzie hulać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

a co był w maszynie to był popsuty i mam inny a tego naprawiłbym jesli to sie naprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LYON    0

Mam zwarcie w instalacji elektrycznej. Pali się się bezpiecznik od detektora. Pilnie potrzebny schemat inst. elektrycznej do SF 6600. Proszę o kontakt na Forum lub lewandosiee@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik18c    0

Witam. Chciałbym kupić mengele sf 7000 jest to moja pierwsza sieczkarnia i nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

stan toporów stan gniotownika pasów i przystawki tam się nic nie psuje no i instalacja musi być ok reszta będzie chodzić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik18c    0

Jak z częściami do mengele sf 7000, bo słyszałem że z dostępem części są problemy. Co do poprzedniego mojego pytania sprawdzałem stan noży są prawie jak nowe silnik ładnie pracuje. Dzięki za tą i poprzednią odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

elementy robocze kupisz wszystkie np.gonice węgierki a gdyby coś bekło nietypowego to z demobilu a trochę ih jest ale jak ją doszykujesz dobrze to się martw o robotę i paliwo o reszcie zapomnisz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

jak by co mam namiary na gniotownik do mengele serii 6000. chetni pisac na priv. pasuje takze do mamutow.

Edytowano przez Montifan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj