Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
proximaplus

Zetor proxima problem z ręcznym sprzęgłem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
proximaplus    1

Witam,mam pewien problem,w moim zetorze bardzo ciężko podciąga się ręczne sprzęgło na ten ząbek,aż mi ta żółta rączka pekła.Czy u was też tak jest?

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

clas3    0

U mnie w proximie nie ma takiego problemu spokojnie można zaciągnąć sprzęgło do końca może cos ci sie zatarło spróbuj popsikać WDkiem jesli sie zatarło. Ja tak mialem w 7211 linka sie zatarła i tez tak ciezko sie zaciagało wystarczyło zdiąć linke i ją nasmarować.

Wiadomość z agroFakt.pl

proximaplus    1

Niestety już nie zetor jest z 2008roku,ale pytałem się tych gości z serwisu u mówili że tak ma być,a tak ciężko jest że aż mi rączka pękła :blink:

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Kamil1998    85

no troszkę chodzi ciężko ale bez przesady. Możesz też naftą polać trochę tą dźwignie co ciągnie ta linka

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

clas3    0

To masz jakąś wade fabryczną chyba u mnie w miare lekko sie zaciąga jedna rękom.A prubowałeś to czymś smarować ???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Ssebuss87
      Opiszę mój przypadek "gwizdającej" proximy 8441 ze względu na coraz częstsze przypadki hałasujących silników w zetorach. Objawem był narastający wraz z obrotami charakterystyczny gwizd z silnika, trudny do zlokalizowania. Pierwszym winowajcą miała byc turbina- po zregenerowaniu było to samo ciągnik nadal gwizda. Pomógł mechanik który pracował w serwisie zetora a potem przeszedł na własną działalnośc. Na samym początku padła od niego diagnoza że to moga być wałki wyrównoważające w silniku, co też okazało sie prawdą. Ale najpierw zaczeliśmy od turbiny, potem cały dolot, pasek alternatora- rzeczy które są "na wierzchu". Bez żadnych objawów z wyżej wymienionych rzeczy, wiec zapadła decyzja o rozebraniu silnika i sprawdzeniu wałków. Na wałkach wyrabiają się bieżnie na których pracują łożyska igiełkowe- stąd ten gwizdający hałas. Koszt jednego wałka plus łożyska 950-1000zł  . 
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez Kacperkuj-pom
      Mam taki problem z proxima mianowicie po odpaleniu czasem obrotomierz podniesie sie do tych 800 obrotow , a po dodaniu gazu nie podnosi sie wskazow a spod maski slychac pisk po chwili jak silnik po chodzi wraca wszystko do normy innych objawow nie ma co to moze byc ?
    • Przez Katana90
      Mam problem z włączeniem biegów zetor 9540, po włączeniu biegów polowych jedzie powoli, nie reaguje na sprzęgło (nie rozłącza) tarczę wymieniłem na nową, uszczelki i tarcze żółwia i szosowe a ciągnik wogóle nie reaguje na sprzęgło główne, brak możliwości włączenia biegów szosowych. 
    • Przez Katana90
      Mam problem z włączeniem biegów zetor 9540, po włączeniu biegów polowych jedzie powoli, nie reaguje na sprzęgło (nie rozłącza) tarczę wymieniłem na nową, uszczelki i tarcze żółwia i szosowe a ciągnik wogóle nie reaguje na sprzęgło główne, brak możliwości włączenia biegów szosowych.