Zaloguj się, aby obserwować  
Bazalt

Zakup nowego pługa zagonowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bazalt    0

Witam, mam zamiar kupić nowy pług zagonowy, 4 skibowy.

A konkretnie to ten mi chodzi po głowie:

http://moto.allegro.pl/plugi-plug-4-skibowy-zagonowy-nowy-promocja-i2526812869.html

Ktoś miał z nim do czynienia?

Chodzi mi o żywotność elementów roboczych oraz czy dobrze odkłada?

Powinien być w sam raz do traktoru nieco powyżej 100KM?

Wszelkie informacje na temat tego pługa są mile widziane.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

wiesz ja bym go nie kupił za tanio wychodzi a za tym idzie ten pług rozerwiesz musisz kupić nową unie albo akpil albo poszukaj używek zachodnich nie kupuj szmelcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

W 100% zgadzam się z przedmówcą. Nie kupuj go, za taki to już lepsza używka Unii Grudziądz. Pług musi być dobrej firmy, a ten co najwyżej w podorywce by trochę pochodził. Zastanów się też nad używką zachodnią, tylko sprawdź przed kupnem dostępność i cenę części zamiennych.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

te pługi to redlą a nie orzą mój znajomy chce mi na wiosnę pożyczać taki ale ja już wolę swoimi trójkami grudziądzkimi orać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Lepiej dać trochę więcej ale mnieć na lata . Ja bym Ci poradził Akpila MIX 40 a tak wogóle to on tak lekko idzie że i piątki pociągniesz :)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Nawet sobie głowy nie zawracaj takim badziewiem.. :D za takie pieniadze uważasz że kupisz coś dobrego ? Lemiesze co troche bedziesz zmienial a nnie daj boze w kamienia udeżysz mocniej i rama w drugą strone sie wywinie. Lepiej dopłać a coś pożądnego kup. Zagonówka z Kvernelanda 4 kosztuje 26tyś a na pewno nie pożałujesz zakupu :)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Od razu nówki KVERNELANDA bym Ci nie radził, chyba że masz dużo kasy. Rozsądnie byłoby poszukać używanego TURa 4+1. @Dorek przy C-360 każdy pług trochę wytrzyma, tym bardziej 3 skiby, bo ten ciągnik nie ma wybitnego uciągu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Co do kvernelanda to fakt jak kasy masz malo to nie inwestuj. Powiedz jeszcze na jakim areale ten plug ma pracowac ? Z Uni Tur też dobre pługi. Unia Tur b40 kupisz za jakieś 16tyś.

Edytowano przez Prezes1352

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

jak wszyscy wyzej, ja tez nie radze Ci kupowac tego czegos

poszukaj zachodniej uzywki, do 7-8 tys. mozna znalesc ladne plugi lemken'a, KV badz overum


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Witam,

 

Jaki pług lepiej wybrać Kverneland AB 85 czy AB 100

Jaka będzie różnica między nimi?

Edytowano przez Kristaps

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do Uni to szukaj modelu z nowymi odkładniami [dokładniej chodzi o wersję MX lub ZX], bo odkładnie XL to kiepsko sobie radzą z przykrywaniem, z nowszymi wersjami powinno być lepiej [ponoć są wzorowane na Kvernelandzie]

 

Akpil najnowsze modele wzoruje na pługach Vogell&Nott, też są chwalone za jakość pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Kolego powiem krótko za 2tyś to nie kupisz nic dobrego i pożądnego.

 

Pozdro.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Nie kupuj Kolego. Mam tej firmy trójkę, lemiesze i odkładnie wymieniłem nie wyjeżdżając nawet w pole (takich tandetnych nigdy nie widziałem). Rama sprawia wrażenie solidnej ale ma bardzo cienki ścianki. Do montażu elementów nie urzyto ani jednej podkładki. Ogólnie jaka cena taka jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

A ja powiem tak jak na ciągnik 100 km miałeś to i do jesieni se poczekasz i kupisz coś konkretnego :/


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj