Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bazalt

Zakup nowego pługa zagonowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bazalt    0

Witam, mam zamiar kupić nowy pług zagonowy, 4 skibowy.

A konkretnie to ten mi chodzi po głowie:

http://moto.allegro.pl/plugi-plug-4-skibowy-zagonowy-nowy-promocja-i2526812869.html

Ktoś miał z nim do czynienia?

Chodzi mi o żywotność elementów roboczych oraz czy dobrze odkłada?

Powinien być w sam raz do traktoru nieco powyżej 100KM?

Wszelkie informacje na temat tego pługa są mile widziane.

Pozdrawiam

jonkszi    66

wiesz ja bym go nie kupił za tanio wychodzi a za tym idzie ten pług rozerwiesz musisz kupić nową unie albo akpil albo poszukaj używek zachodnich nie kupuj szmelcu.

michal1993    355

W 100% zgadzam się z przedmówcą. Nie kupuj go, za taki to już lepsza używka Unii Grudziądz. Pług musi być dobrej firmy, a ten co najwyżej w podorywce by trochę pochodził. Zastanów się też nad używką zachodnią, tylko sprawdź przed kupnem dostępność i cenę części zamiennych.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Wiadomość z agroFakt.pl

BUSTED    58

te pługi to redlą a nie orzą mój znajomy chce mi na wiosnę pożyczać taki ale ja już wolę swoimi trójkami grudziądzkimi orać

bobcat2250    347

Lepiej dać trochę więcej ale mnieć na lata . Ja bym Ci poradził Akpila MIX 40 a tak wogóle to on tak lekko idzie że i piątki pociągniesz :)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Prezes1352    14

Nawet sobie głowy nie zawracaj takim badziewiem.. :D za takie pieniadze uważasz że kupisz coś dobrego ? Lemiesze co troche bedziesz zmienial a nnie daj boze w kamienia udeżysz mocniej i rama w drugą strone sie wywinie. Lepiej dopłać a coś pożądnego kup. Zagonówka z Kvernelanda 4 kosztuje 26tyś a na pewno nie pożałujesz zakupu :)

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

michal1993    355

Od razu nówki KVERNELANDA bym Ci nie radził, chyba że masz dużo kasy. Rozsądnie byłoby poszukać używanego TURa 4+1. @Dorek przy C-360 każdy pług trochę wytrzyma, tym bardziej 3 skiby, bo ten ciągnik nie ma wybitnego uciągu.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Prezes1352    14

Co do kvernelanda to fakt jak kasy masz malo to nie inwestuj. Powiedz jeszcze na jakim areale ten plug ma pracowac ? Z Uni Tur też dobre pługi. Unia Tur b40 kupisz za jakieś 16tyś.

Edytowano przez Prezes1352

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

izydor6280    592

jak wszyscy wyzej, ja tez nie radze Ci kupowac tego czegos

poszukaj zachodniej uzywki, do 7-8 tys. mozna znalesc ladne plugi lemken'a, KV badz overum

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Kristaps    5

Witam,

Jaki pług lepiej wybrać Kverneland AB 85 czy AB 100

Jaka będzie różnica między nimi?

Edytowano przez Kristaps

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

kris14    261

Co do Uni to szukaj modelu z nowymi odkładniami [dokładniej chodzi o wersję MX lub ZX], bo odkładnie XL to kiepsko sobie radzą z przykrywaniem, z nowszymi wersjami powinno być lepiej [ponoć są wzorowane na Kvernelandzie]

Akpil najnowsze modele wzoruje na pługach Vogell&Nott, też są chwalone za jakość pracy.

Prezes1352    14

Kolego powiem krótko za 2tyś to nie kupisz nic dobrego i pożądnego.

Pozdro.

miecho123    3

Nie kupuj Kolego. Mam tej firmy trójkę, lemiesze i odkładnie wymieniłem nie wyjeżdżając nawet w pole (takich tandetnych nigdy nie widziałem). Rama sprawia wrażenie solidnej ale ma bardzo cienki ścianki. Do montażu elementów nie urzyto ani jednej podkładki. Ogólnie jaka cena taka jakość.

bobcat2250    347

A ja powiem tak jak na ciągnik 100 km miałeś to i do jesieni se poczekasz i kupisz coś konkretnego :/

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez FarmtrackDT
      Panowie mam problem Kupiłem pług dwu skibowy obrotowy mechanicznie ale kompletnie nie wiem jak to się robi i za każdym razem muszę wysiadać z ciągnika i się męczyć żeby go ustawić.
      na pewno jest jakaś opcja łatwiejsza,
      prośba o pomoc. jutro wstawię filmik a tym czasem zdjęcia

IMG-3077.MOV
    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez kubus
      Hej. Chciał bym wiedzieć który plug był by lepszy czy zagonowy 4*35 czyobrotowy 3*40 z walem .
      Opowiadajcie!

POZDRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez damiandg
      Witam czy używa ktoś pług zagonowy firmy Staltech? Zastanawiam się nad pługiem 3 lub 4 skibowym. Zastanawiam się czy będzie on lepszy od starych pługów z Uni i z Bometu? Cena też w miarę atrakcyjna bo za około 5000zł mam nowy pług. Nie piszcie mi żebym kupił używanego zachodniego bo oglądałem trochę tych pługów i za 5000zł nie ma nic konkretnego. Może macie jeszcze jakieś propozycje w podobnej cenie.