pawlis804wd

Przeglądy ciagników Farmtrac. [Połączone]

Polecane posty

pawlis804wd    3

Piszcie tutaj po ilu mth był wykonywany przegląd w waszym Farmtrac-u. Podajcie co było robione (wymieniane) i ile was to kosztowało.

U mnie ostatnio w Farmtracu 80 4 wd był przegląd po 600 mth. Został wymieniony olej, przesmarowany cały ciągnik, wymienione filtry (oleju i kabinowy) a filtr powietrza wyczyszczony. Do tego regulacja hamulcy i wymiana przełącznika nadmuchów. Koszt przeglądu 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Farmtrac 690dt

50mth-wymiana oleju w silniku wymiana filtrac paliwa i regulacja sprzegła

 

100mth-wymiana oleju przedniego mostu

 

Teraz przegląd bede miał przy 300mth

 

Ja ciągnik sam smoruje raz na jakis czas a ty 600mth ani razu go nie smarowałes? Filtr powietrza też sam przedmuch*je czasem nawet codziennie jesli sie kuży.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlis804wd    3

Ja ciągnik sam smoruje raz na jakis czas a ty 600mth ani razu go nie smarowałes? Filtr powietrza też sam przedmuch*je czasem nawet codziennie jesli sie kuży.

U mnie podczas przeglądu po 300 mth był smarowany cały ciągnik, a ja go dodatkowo smarowałem jeszcze sam po około 500 mth, ale podczas tego przeglądu okazało się że są jeszcze kalamitki w miejscach w których w życiu bym się nie domyslił ze są. Np żeby nasmarowac rewers trzeba ściągnąć ten boczek (tapicerkę) pod kierownicą. W dodatku teraz przesmarowaliśmy wał napędu itp. Co do filtru to się zgadzam, ale tak tylko mówię że to było robione.

Filtr powietrza według mnie najlepiej wytrzepać z większego kurzu i w dodatku kompresorem przeczyścić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Ja filtr przedmuch*je sprężarką. Ja sam smarowałem ciagnik po 70mth i teraz mam 180mth i zdałobysie go przesmarować.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

W moim rewers nigdy nie był smarowany a ma już ponad 2000 ważną rzeczą jest smarowanie linki od sprzęgła i łożysk kół tylnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Z7245 mam do Ciebie pytanie u mnie Ft690 jak wrzucę rewers w pozycię F lub R a dzwignia zmiany biegów jest w pozycji N to słychać jakieś ,,rechotanie,, gdzieś w skrzyni albo w tylnim mosciea jak wezmę rewers w pozycję N to ten hałas ucicha nie jest to bardzo głośny hałas TY posiadasz Ft od dłuszego czasu to może wiesz co to może być będę zgłaszał to serwisowi na przeglądzie .Gdzie się znajduje punkt smarowania linki sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adatan    97

Farmtrac 555DT

50mth - wymiana oleju w silniku wymiana filtra paliwa i wymiana weza od powietrza

Edytowano przez Adatan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Te rechotanie to normalna rzecz poprostu tryby się kręcą na pusto jak rewers wyrzucisz na N całkowicie rozłączasz skrzynie i wtedy jest cicho z tego co patrzyłem w katalogu skrzynia rozdzielacza od rewersu jest pierwsza za sprzęgłem. Rechotaniem nie ma co się martwić nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Farmtrac 555

 

Przegląd po 50 mth , wymieniono olej silnikowy , filtr oleju silnikowego , filtr oleju hydraulicznego , osłuchano silnik organoleptycznie , nasmarowano we wszystkich punktach (moim smarem i smarownicą) , skontrolowano poziom olei , płynów , skok jałowy pedału hamulca , wymieniono korek od zbiornika paliwa , dokręcono śruby tylnego mostu .

 

Cena 174zł (tylko koszt materiałów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Farmtrac 670 DT

przegląd po 300 mth, wymienione filtry (oleju, paliwa, hydrauliczny), olej w skrzyni i podnośniku ( na hydramot), olej silnikowy (turdus), olej w przednim moście, olej w zwolnicach. Cena całej imprezy to 1452,-

Dodam, że wziąłem kilka litrów hydramotu na wymiane w przyczepach itp.(znowu ;[ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Chciałbym zapytać właśćicieli ft 690 czy na przeglądzie po 50 mtg powini wymienić filtr oleju hydraulicznego bo u mnie nie wymieniali a u kolegi jak miał przegląd to mu zmienili dodam ze serwis u mnie i u kolegi był z tej samej firmy A u was zmieniali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

mi wymieniali na 50 jutro bede miał na 300 przeglad....zreszta to co maja wymienic jest opisane w ksiezeczce servisowej albo kazdy deler robi jak chce...widze po spostach ze ceny za przeglady kazdy ma i inne i tez inne oleje servisy laja niz fabryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

mi wymieniali na 50 jutro bede miał na 300 przeglad....zreszta to co maja wymienic jest opisane w ksiezeczce servisowej albo kazdy deler robi jak chce...widze po spostach ze ceny za przeglady kazdy ma i inne i tez inne oleje servisy laja niz fabryczny

 

Marka oleju nie ma wiekszego znaczenia byleby spełniał on norme narzucona przez producenta silnika. W przypadku Perkinsa to

15W40 API CI4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

tak oczywiscie do skrzyni mozna dolewac agrol u jaki inny zamiennik......za przeglad bulnełem 750 zł zaczeli brac kase za dojazdy ode mnie do mragowa 50km +_ 120 zł servisant zalecił dolewanie mixolu do paliwa co 3 tankowanie ze 50-100 g gadał ze servis perkinsa tez to zaleca ze wzgledu na stan paliwa zasiarczone zbyt suche......kiedys do czerwonej eko tez sie dolewało mixolu

 

unikam kupowania na stacji krzak i z rosji drogo jest no niestety ale pompa wtryskowa cos gosc gadał 12 tys kosztuje...takze respekt...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Dokladnie kolego w przypadku Perkinsa na paliwie nie ma co oszczedzac bo sie mozna niezle rozczarowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dzisiaj był serwisant i zrobił przegląd po 300 mtg koszt tego przeglądu to 978zł z czego połowa tej sumy to koszty dojazdu i robocizna.Mi udało się urwać z tej sumy 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

A jakie oleje lejecie Do swoich farmtraków wiem że orginalny jest ten Texaco 15W30 ale myśle zmienić na coś lepszego 10 W40:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez master20002
      Witam wszystkich. Jako, że jestem nowy na forum i nie bardzo wiem jak się po nim poruszać chciałem od razu z góry przeprosić jeżeli powieliłem już istniejący temat. Chodzi mi o to, że kupiłem kilka dni temu bizonka za 14,5 tyś. rok 1982 z sieczkarnią. Gość dużo podzespołów wymienił w nim na nowe (tak mówił i podobnie ocenił to mój mechanik z którym byłem). Kombajn ten nie kosił w ostatnie żniwa, był myty i trochę cieknie z hydrauliki. Przed sezonem chciałbym zrobić mu remont aby mnie nie zawiódł. Pierwszym moim pytaniem jest co sprawdzić i od czego zacząć? Kolejnym natomiast jest to, że podczas jazdy praktycznie przestało działać sprzęgło... Co może być tego przyczyna???
       
      Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich użytkowników.
    • Przez Junkers
      Wiam,
      chciałem zapytać się jak to jest u was z przeglądami i naprawami gwarancyjnymi. Szczególnie interesuje mnie to czy płacicie za dojazd do siebie(klienta)??
      Ja mam zakupiony ciągnik w Agrohandlu we Woźniakowie k/Kutna i oni jak raz przyjechali, bo był problem z aku to za dojazd policzyli sobie 1,80zł/km, a mają 30 do mnie.
      Najlepiej jakby się wypowiedziała osoba która u nich kupiła np. ciągnik, bo mi się wydaje że mnie robią w balona.
      Przecież jest gwarancja to za co mam jeszcze płacić za dojazd?? Płaci się jedynie za materiały eksploatacyjne zastosowane przy przeglądzie.
      Kolega kupił DF-a to byli u niego już 8 razy, bo ma z nim niemałe problemy i ani razu nie zapłacił za dojazd, mają do niego ok 100km.
    • Przez qbic
      Witam ostatnio postanowiłem zarejestrować mój traktorek i napotkałem na taki problem ze diagnosta w badaniu zerowym takie cuda powpisywał ze to sie kupy nie trzyma. I tu mam prośbe żeby ktoś przepisał mi ze swojego dowodu wszystkie wymagane pozycje. Chodzi mi o pozycje jak poniżej. Dla przykładu podaje co wpisał mi diagnosta :
       
      F.1 2855 kg
      F.2 2855 kg
      F.3 X
      G 1880 kg
      J X
      K X
      L 2szt.
      O.1 1500 kg
      O.2 750 kg
      P.1 1460 cm
      P.2 21 kW
      P.3 D
      Q X kW/kg
      S.1 1
      S.2 X
      Dop. ład. 975 kg
      Nacisk p/t 16,80/22,00 kN
      Przeznaczenie
    • Przez mateusz981
      Jakiś czas temu pisałem tu o oleju do td90d .Jednak przegląd się odwlókł , ciągnik do tej pory stał nieużywany ( jego prace wykonywał inny ) Teraz nadszedł czas by zrobić mu wymianę olejów i filtrów . Możecie mi podać nazwy wszystkich olei ( silnik , mosty ,wspomaganie, hydraulika, czy coś jeszcze ? ), najlepiej oryginały + zamienniki i ilość jaką muszę kupić . Filtry oryginały kupię . A i pytanie . W ciągniku jest jeden olej w skrzyni i w hydraulice czy oddzielne ? Mam ten ciągnik sprowadzony i nie wiem jak tam to jest zrobione a nie chce niczego popieprzyć.
    • Przez nunu85
      Czesc Panowie
       
      JAko ze wszedłem w posiadanie nowego dla mnie (bo rocznik 89;) kombajnu, to mam pare pytań do bardziej doświadczonych użytkowników:
       
      co należy zrobic zaraz po zakupie poza wymiana oleju w silniku, filtra oleju, paliwa i filtrów powietrza oraz sprawdzeniem oleju w skrzyni, zwolnicach i shumacherze?
       
      istnieją jakieś inne filtry (np hydrauliki) w maszynie bez hydrostatu?
       
      jaki olej stosowac do hydrauliki? chodzi mi o specyfikacje. HV46 czy co innego?
       
       
      gdzie są bezpieczniki? jak sie do nich dobrać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj