Zaloguj się, aby obserwować  
Damian_xd

Ursus 3512- pytanie odnośnie malowania :)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damian_xd    0

Witam.

Na wiosne kupiliśmy z tatą ursusa 3512 i w czerwcu go trochę odmalowałem kabina,most ,dach itp. oprócz maski błotników itd bo nie było bardzo potrzeby tego ruszać. Ale nie pomalowałem felg tylnych, ponieważ nie mogłem znaleźć koloru odpowiadającego oryginalnemu (srebrnemu kolorowi) tylnych felg.

Jeśli byście mogli to poradźcie coś podajcie jakiś link do allegro do jakiejś farby czy lakieru który bedzie pasował albo którum wy malowaliście :) Ja znalazłem cos takiego http://allegro.pl/fa...2510488420.html

Edytowano przez Damian_xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Fabrycznie Ursusy wychodziły na felgach w kolorze srebrny metalik RAL9006, później Ursus [modele Agro/Agro Bis] miały felgi w kolorze popielatym RAL7035

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój tata malował kilka lat temu felgi farbą Felgmal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_xd    0

Niech ktos zobaczy link z mojego poprzedniego posta i powie czy to ten kolor lub niech poda link do własciwego koloru co pisał kris14 to zamówie i pomaluje we wtorek jak pryjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_xd    0

dsc01446a.th.jpg

 

dsc01445d.th.jpg

 

Tak wyglądaja moje felgi teraz :P

 

To są chyba te 2 odcienie tych felg jak dobrze znalazłem co podał kris14. U mnie z przodu są jakieś ciemniejsze felgi niż w innych 3512 nie wiem czemu :D ale pomijając to to chyba ta z 1 linku ( świetlista szarośc bedzie pasować bardziej :) jak myślicie ?

 

http://allegro.pl/la...2547489011.html

 

 

 

http://www.sklep.miz...nit-p-5991.html

 

 

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" - razor275

Edytowano przez Damian_xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wiesz, najlepiej by było jechać do sklepu z fabrami/lakierami i tam Ci na miejscu pokarzą i ewentualnie domieszają tą farbę, bo przez neta to tak w ciemno z tymi kolorami ;) mimo że numer RAL może się zgadzać. Kupić możesz ale czy dostaniesz to czego oczekujesz- trudno stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Ta farba jest ciemniejsza od tej oryginalnej, do tego musisz dodać utwardzacz i dość ciężko się nią maluje. Ma strukturę podobną do oleju wymieszanego z drobnymi opiłkami stali, z racji tego trzeba uważać na zacieki i nakładać kilka, ale dość cienkich warstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Wiadomo nowa farba odświeży trochę ciągnik ale i tak nie będzie to tak jak orginalna farba ursusoska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_xd    0

wsk125ccm mówisz o tych lakierach wilckens ? własnie tak mi się zdawało że są jakieś dziwne takie gęste itp.

 

I dlatego zapytałem czy ta farba NOBILES FELGA czasem nie będzie podobna do tego koloru felg i czy ktoś nią malował może ? http://allegro.pl/fe...2517759965.html

Edytowano przez Damian_xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Nie. Malowałem w lawecie i rozrzutnikach. Mogę zrobić zdjecie porównawcze przy 3512 jak to wyglada na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie było jakiejś twardej zasady,jaką farbę mieli taką malowali.

To jest końcówka produkcji to będzie RAL 2002 wcześniejsze miały trochę ciemniejszy kolor 3020.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

ja jakiś miesiąc temu malowałem farbą Renolak P kolor czerwień meksykańska 60 zł za 1l mój jest z 98 i prawie niczym sie nie odróżnia a jakieś 2 lata temu malowałem mf 255 właśnie kolorem ral 2002 to strasznie ciemny mi wyszedł

Edytowano przez MFpower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Arkadinho
      witam! od jakiegoś czasu mam problem z licznikiem motogodzin, zauważyłem że od jakiegoś czasu się zatrzymał i chciałbym to naprawić ale nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie ta linka jest puszczona? jeśli ktoś wie od czego muszę zacząć proszę o wskazówki  
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję informacji czym najlepiej wygłuszyć kabinę w 3512 Agro. Przy pracy na wyższych obrotach po kabinie roznosi się huk, nie ma tragedii, ale mogło by być ciszej. Po przepatrzeniu starych tematów z AF wiem gdzie trzeba wygłuszać, ale nadal nie wiem co jest najbardziej skuteczne. W internecie do wyboru są maty bitumiczne, butylowe, kauczukowe itp, ale opinie na ich temat są różne bo to maty do wyciszania samochodów. Wiem że też wełna szklana pomaga. Na YT znalazłem film gdzie był Ursus 4512 z taką samą kabiną i była dosyć dobrze wyciszona więc napewno da się to zrobić,ale nie wiadomo czym. Odrazu poinformuję że nauszniki nie zdają egzaminu bo noszę okulary i nauszniki strasznie mi je dogniatają do głowy co jest niewygodne już po niedługim czasie.  Potrzebuje informacji co jest najlepszym materiałem do wygłuszania.
      Zdj dla uwagi żeby było wiadomo co jaka kabinę  chodzi.

    • Przez UltraMario
      Dzień dobry, 
      Przekopałem tematy ale jeszcze nikt o to nie pytał. 
      Czy ktoś wie gdzie kupić przednie błotniki że stelażami do 4514? W Agromie Kraków i w Miechowie nie ma. 
       
      Ewentualnie, jakich wymiarów plastikowe błotniki kupić, aby pasowały na koło rozmiaru 12.4 R24? (przyjechał z Wysp na takich kołach) 
      Jeżeli ktoś robił sam stelaże to prosiłbym o fotki, jak mają wyglądać bo wtedy będę myślał o zakupie plastikowych lub metalowych z gumą
       
      Pozdrawiam
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
    • Przez Kobra66
      Witam! Czy ktoś się orjętuje gdzie można kupić plastikowe elementy błotników tylnych do 4514 z kabiną koja smolniki, dodam że koja tego nie sprzedaje i nie potrafi powiedzieć z kąd to brali do tych kabin. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj