Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
deere2140

John Deere 2140 problem z instalacją elektryczną .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
deere2140    20

Witam . Mam problem z moim jelonkiem , a dokładnie z instalacją elektryczną. Od kilku dni przestały działać : światła ,nadmuch, włącznik rozrusznika( tym co się odpala ) , wycieraczki . tylny halogen ... Niby nie jest tego wiele , ale to się robi wkurzające szczególnie z tym rozrusznikiem , bo muszę palić go kabelkiem ... :( Myślałem już żeby wymienić te kostki , które łączą wszystkie kable ... Jak sądzicie czy jak to zrobie znowu będzie wszystko działało ?

Wiadomość z agroFakt.pl

deere2140    20

a może bezpieczniki poszły ??

Przyczyną były jednak bezpieczniki , mianowicie gdy wczoraj wyjąłem płytkę było wszystko ok. Dzisiaj jeszcze chciałem je zobaczyć a tam połowa płytki była stopiona i gdy ruszałem nią to iskrzyło ... Nie wiem dlaczego się stopiła , dobrze ją włożyłem , lecz i tak dalej niektóre rzeczy nie działają ...:(

deere2140    20

No gdzieś pewnie jest , tylko muszę poszperać ... Ale chyba i tak będę musiał wymienić te kostki i całą płytkę od bezpieczników ...

4porucznik01    15

płytka to na pewno jest do wymiany jak jest stopiona :D może gdzieś izolacji nie ma na przewodzie wysokiego napięcia idącym do płytki i gdzieś dotyka? lub jest przerwany przewód ?? posprawdzaj wszystkie przewody

deere2140    20

płytka to na pewno jest do wymiany jak jest stopiona :D może gdzieś izolacji nie ma na przewodzie wysokiego napięcia idącym do płytki i gdzieś dotyka? lub jest przerwany przewód ?? posprawdzaj wszystkie przewody

Dobra , jutro sprawdzę bo dzisiaj już nie chce mi się grzebać tam ..

deere2140    20

Dzien Dobry

Mam pytanie czy jd 2140 powinno sie jezdzic na zolwiu czy na zajacu np. w transporcie

Wiesz , to jest twoja sprawa jak .. ale lepiej jechać na zającu bo jest większa prędkość jazdy. Tylko przełączasz go np. w transporcie jak osiągniesz wysoką prędkość obrotową silnika , żeby go nie katować na tym zającu ... A w orce to zależy jakim pługiem orzesz ..

deere2140    20

To mowisz ze lepiej do np. ladowania bel turem jezdzic na polbiegach. Ja wnioskujac z nalepki na moim jd (takiej kolo biegow a dokladniej miedzy biegami a wajchami rodzielacza ) wywnioskowalem ze powinno sie jezdzic na zajacu z tego obrazka

http://www.fotosik.p...5929fd7002.html

3632c35929fd7002m.jpg

Kolego , konstruktorzy JD zrobili ten półbieg , aby go używać , więc możesz go używać jak chcesz , do każdych prac polowych, prac z ładowaczem czołowym...Ja używam ten bieg w każdych , różnorodnych pracach ... jak nazwa mówi bieg przełączany pod obciążeniem...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1997
      Witam jestem tu nowy i nie znalazłem na forum podobnego tematu. posiadam od nie dawna John deera 28-50 i mam taki problem nie ważne zimny czy ciepły , wywala płyn korkiem chłodnicy dzieje sie tak tylko wtedy gdy jedzie sie na pełnych obrotach po przejechaniu około kilometra, na postoju można trzymać na obrotach i nic się nie dzieje, proszę o pomoc 
    • Przez marek3080
      Witam
      Tak jak w temacie. Konedata pokazuje że to ten sam model silnika (4239TL) ale jest różnica w mocy. Jeśli ktoś wie i mógłby napisać skąd w 2850 biorą się dodatkowe 8 KM byłbym wdzięczny. I jeszcze na dokładkę czy można zrobić coś z silnikiem w 2650  aby miał te dodatkowe konie jak 2850? Czy to tylko dawka paliwa czy może inna turbina?
      Pozdrawiam
    • Przez krecikkkkkkkk123
      Witam .
      posiadam JD 2140 4x4 79 r 82 km + Turbo 
      Mam pytanie mam miedzy nogami takie małe pokreło i po prawej stronie tez mam takie 2 pokretła jakby , i nie wiem do czego to słuzy .
      Moze wy mi powiecie .?

• Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez kierowca12
      Witam 
      Chciałbym się dowiedzieć jak jest zasłożony przedni wom w jd 3050 mógłby ktoś mi wyłać zdjecie albo chociaż napisać jak to jest zamontowane