Zaloguj się, aby obserwować  
Adatan

Claas Mercator 60 Problem z zapalaniem

Polecane posty

Adatan    97

Witam, mam problem bo od poczatku zniw kombajn ciezko pali i nawet raz zgasl sam od siebie i nie szlo go zapalic jak wlalem do papki paliwa to zapalil i chodzil normalnie.Za kazdym razem kreci kreci kreci i zapali

 

moze wieci co to za przyczyna.

 

zgóry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja miałem tak po jakimś czasie w poprzednim i w tym mercatorze że gdy postał jakieś 1-2dni to nie szło go zapalić, dopiero musiałem pompką reczną podpompować i zapalił. U mnie rozwiązaniem okazało się zamontowanie zaworu zwrotnego miedzy pompką a zbiornikiem ponieważ paliwo spadało do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Masz nieszczelność w układzie.Popatrz po wężykach czy nie są popękane.Bo ci paliwo schodzi do zbiornika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

albo paliwo scieka albo nie wymieniles filtra paliwa :)

 

ja tak mialem ze sam od sb zgasl a potem nie chcial zapalic wymienilem filtr paliwa i smiga :P (tylko ze u mnie w 96 to bylo ale to chyba nie ma roznicy)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

U mnie tez jest układ nieszczely merkator 60 [od początku tak było] przypyszczam ze pompka paliwa nieszczelna,załozyłem zaworek zwrotny a przed nim odstojnik od bizona zeby paprochy w zaworek nie wpadały, i problem znikł po zimie pali z pierwszego strzała i jeszcze jedno do pompki jest przykrecona rurka zasilająca śróbką i właśnie na tej śróbce jest sitko sprawdz czy sie nie zapchało.pozdro


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adatan    97

rafalkom555

u mnie tez jak podpompuje pare razy to zapali ;)

 

locke

weze sa szczelne bo patrzalem ;)

 

Kravter

tydzien temu wymienilem filtr ;)

 

4porucznik01

jak mu podpom[uje pare razy to terz zapali ;)

 

konrad82

musze tez pomyslec nod tym odstojnikem ;) bo jak odkrecilem pompke to bylo w niej pelno syfu ;[

ok napewno sprawdze

 

Wielkie dzieki panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

ma pytanko do rafalkom555 i konrad82 co to za zaworek zwrotny zamontowaliscie (moze taki jak przy filtrach paliwowych kombajnu) i czy blizej baku, czy blizej pompki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak będzie zamontowany przy samej pompce, a niesczelnośc bliżej baku to i tak paliwo zejdzie. Silnik odpali i zaraz zgaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Te zaworki są dobre tylko nie daj Boże jak masz troche śmieci w baku to od razu sie zapcha i juz nigdzie nie pojedziesz


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Dlatego trzeba zamontować jakiś odstojnik przed zaworkiem,... jak już wyżej napisalem...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam zamontowany przy samej pompce odstojnik paliwa od t-25 i po zimie odpala normalnie i do tego jest tam filtr który dodatkowo oczyszcza paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

MarcinNH udzieliles dokladneji, konkretnj odpowiedzi na moje pytanie mysle, ze nie tylko ja z nie skorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj