Skocz do zawartości
Adatan

Claas Mercator 60 Problem z zapalaniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
Adatan    97

Witam, mam problem bo od poczatku zniw kombajn ciezko pali i nawet raz zgasl sam od siebie i nie szlo go zapalic jak wlalem do papki paliwa to zapalil i chodzil normalnie.Za kazdym razem kreci kreci kreci i zapali

moze wieci co to za przyczyna.

zgóry dzieki :)

rafalkom555    13

Ja miałem tak po jakimś czasie w poprzednim i w tym mercatorze że gdy postał jakieś 1-2dni to nie szło go zapalić, dopiero musiałem pompką reczną podpompować i zapalił. U mnie rozwiązaniem okazało się zamontowanie zaworu zwrotnego miedzy pompką a zbiornikiem ponieważ paliwo spadało do zbiornika.

locke    291

Masz nieszczelność w układzie.Popatrz po wężykach czy nie są popękane.Bo ci paliwo schodzi do zbiornika.

Wiadomość z agroFakt.pl

kravter    36

albo paliwo scieka albo nie wymieniles filtra paliwa :)

ja tak mialem ze sam od sb zgasl a potem nie chcial zapalic wymienilem filtr paliwa i smiga :P (tylko ze u mnie w 96 to bylo ale to chyba nie ma roznicy)

Edytowano przez kravter

konrad82    46

U mnie tez jest układ nieszczely merkator 60 [od początku tak było] przypyszczam ze pompka paliwa nieszczelna,załozyłem zaworek zwrotny a przed nim odstojnik od bizona zeby paprochy w zaworek nie wpadały, i problem znikł po zimie pali z pierwszego strzała i jeszcze jedno do pompki jest przykrecona rurka zasilająca śróbką i właśnie na tej śróbce jest sitko sprawdz czy sie nie zapchało.pozdro

Adatan    97

rafalkom555

u mnie tez jak podpompuje pare razy to zapali ;)

locke

weze sa szczelne bo patrzalem ;)

Kravter

tydzien temu wymienilem filtr ;)

4porucznik01

jak mu podpom[uje pare razy to terz zapali ;)

konrad82

musze tez pomyslec nod tym odstojnikem ;) bo jak odkrecilem pompke to bylo w niej pelno syfu ;[

ok napewno sprawdze

Wielkie dzieki panowie :)

daniu    1

ma pytanko do rafalkom555 i konrad82 co to za zaworek zwrotny zamontowaliscie (moze taki jak przy filtrach paliwowych kombajnu) i czy blizej baku, czy blizej pompki?

mtracz    71

Jak będzie zamontowany przy samej pompce, a niesczelnośc bliżej baku to i tak paliwo zejdzie. Silnik odpali i zaraz zgaśnie.

farmervip    78

Te zaworki są dobre tylko nie daj Boże jak masz troche śmieci w baku to od razu sie zapcha i juz nigdzie nie pojedziesz

konrad82    46

Dlatego trzeba zamontować jakiś odstojnik przed zaworkiem,... jak już wyżej napisalem...

sznajdik    131

Ja mam zamontowany przy samej pompce odstojnik paliwa od t-25 i po zimie odpala normalnie i do tego jest tam filtr który dodatkowo oczyszcza paliwo

daniu    1

MarcinNH udzieliles dokladneji, konkretnj odpowiedzi na moje pytanie mysle, ze nie tylko ja z nie skorzystam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się