aster453

Udojarnia kłopot dla sąsiada

Polecane posty

aster453    26

Mam pytanie w związku z zabudową nowej stacji dojenia. Wcześniej mleko składowałem w innym pomieszczeniu niż teraz tzn jakieś 100 m od granicy sąsiada. Teraz w komórce obok chlewa postawiłem dojarkę przewodową oraz zbiornik na mleko i mam problem. Otóż dojenie mam ok 21.00 więc dojenie trwa do 22.00 a mycie do ok 23.00. Sąsiad skarży się że mu przeszkadza hałas, czy może mi narobić smrodu ?

Jak mój sąsiad obok doi do późna (drugi sąsiad) i jak jego krowy ryczą całą noc (z niedożywienia) to ja nic z tym nie robię !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Jak mu się nie podoba to niech się do miasta wyprowadzi takie uroki wsi. Ap ropo smrodu to nie jestem na 100% pewien więc nie chce ci robić mętliku w głowie, życzę powodzenia w wojnie z sąsiadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Udoj rób o godzinie 7 rano i 19 wieczorem i problem zniknie sam , pozatym postaw sie tez w sytuacji sasiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Żyj i daj żyć drugiemu. Pewne normy należy stosować również na wsi bo tu tak samo mieszkają ludzie i nie chodzi mi o sytuację gdy warszawiakowi nie pasuje że obornik ludzie wożą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Niestety tak trzy razy dój, temu sąsiadowi zawsze wszystko przesadzało odkąd pamiętam, wszystko jest ok jak on robi ale jak ja to już jest be jak jemu świnie się całą noc prosiły i były krzyki to ja musiałem wytrzymać albo jak w niedziele płuczkę włączy to ja muszę wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

można wiedzieć jaką masz wydajność? i ile krów doisz?

współczuję do 22-giej w oborze siedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

i opłaca się doić trzy razy? przy takiej wydajności powinien wystarczyć dwukrotny dój, niedaleko nas jest facet co też doi 3 razy ale on ma grubo ponad 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja powiem tak z sasiadami trzeba żyć w zgodzie... Tez miałem upierdliwych sąsiadów i nie wszystko im pasiło... Załatwiłem to tak... coś tam im pomogłęm a póżniej jedna flach druga flacha trzecia flacha...i tak czasem sobie pogadamy...i mam juz spokój.Na wsi cisza nocna chyba tez obowiązuje.Trzeba być człowiekiem...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

pewnie że trzeba żyć w zgodzie ale czemu zawsze ja mam mu nie "nadeptywać" na odcisk a on mi zawsze nawet jak postawił budynek w granicy bo mu tak pasowało pozwoliłem (a raczej wtedy rodzice) a ja my kilka lat później to już chciał się ciąć na noże i wtedy trzeba było odejść 2 m (lata 70,80), jak po mojej strony obok granicy stała topola której liście leciały na jego budynek dziwnie w ciągu kilku miesięcy uschła a okazem zdrowia była, ale tak czy tak coraz częściej zastanawiam się nad dwukrotnym dojem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

no co zrobisz są ludzie i ludziska a jak jeszcze coś w oczy kuje to już wcale.

no z tym dojem to można życie w oborze przesiedzieć, podoisz 2 razy to nic im się nie stanie, napewno wydajność trochę się zmniejszy ale pieniądze to chyba nie wszystko.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ile db wytwarza taka dojarka??

chyba się mieści w granicy ok 90 db, a jaki hałas moze byc podczas ciszy nocnej??

Warto się zainteresowac i moze po prostu dać sobie spokuj ze sąsiadem i robić swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj