Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RolnikTivi    50

Witam. Mam pytanie do was bardziej doświadczonych o zasiew nowej trawy na terenie podmoklym torfowym z wierzchu pod spodem glina/Ił 40% terenu 60 %tereny torfowego suchszego (pod górkę) kupiłem mieszankę traw dsv country 2014/2010 zmieszam to pół na pół. I teraz po kolei jak wygląda sytuacja. 40letni użytek nie przesiewany chyba z40 lat jak mi babcia mówiła. Jesienią zlikwidowane zaorane zasiane żyto aby zmienić system korzeniowy w glebie, pozna jesienią w trakcie intensywnych opadów oprysk na robala. Wiosną żyto zasilone  i teraz chce je ściąć na kiszonke i po tym zastosować obornik, talerzówka/gruber. Doprawić zwałować zasiac i zwałować. I pytanie jak na połowę maja to jak myślicie siać to ze zbozem? Czy siac w czystym siewie? Boję się o upały żeby nie paliły młodych siewek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Panowie w sierpniu czeka mnie przesiewanie łąki mam zamiar przeorać starał łąkę i posiać trawę siewnikiem do zboża agro masz i nie wiem czy dobrze zrobię jeżeli ustawił bym docisk redlic na zero i głębokość jak najpłycej na zero i zagarniacze tez bardzo płytko by tylko przykryły trawę później wał. Będzie dobrze czy coś zmienić proszę o opinie osobę które siały trawę siewnikiem do zbóż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Będzie dobrze


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Witam chciałbym posiać po żniwach mieszankę traw jednorocznych, zależy mi na jednym jesiennym pokosie oraz 4-5 dobrych w następnym roku, zauważyłem że polecacie mieszankę typu DSV 2051,  lepiej zasiać w czystym siewie czy dodać trochę koniczyny ? Jeśli tak to jakiej? Działka 1,5 ha 3b/4a zasobności dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Chcę zasiać pierwszy raz trawę w czystym siewie, po żniwach. Jaką mieszankę polecacie do takiego siewu tak żeby korzystać z niej 2-3lata. Druga sprawa- jest to działka dzierżawiona, 3klasa, łatwa w uprawie. Planuję tam dać obornik i wapno. Jak myślicie po zbiorze pszenżyta mogę wywieźć obornik, zaorać go, rozsiać wapno (kujawit 05 ok 5ton/ha) i zasiać trawę?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Michał ja tak właśnie robię z tym że w ubiegłym roku dawałem 3t kredy. 

Zdjęcie z dzisiaj 3 pokos. Siana po pszenicy ok 10.08

IMG_20200706_175702.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A trawę siejesz typowo samą czy coś jako balast idzie? Mam do dyspozycji tylko poznaniaka, usługa odpada bo to jednak żniwa...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

No właśnie czym siejecie trawę?W przyszłym roku mam plan przesiać trawę ale nie mam pomysłu czym posiać bo planuje posiać kupkowkę z lucerną i raczej trawa będzie się wieszać w aparatach wysiewajacych w Poznaniaku 330/2.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja zawsze siałem z jęczmieniem, ok 100kg jęczmienia na ha i było spoko a tu niezbyt bym chciał tak robić


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Planuje posiać po żniwach aby w następnym sezonie mieć już zbiór także że zbożem odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

No właśnie ja podobnie myślę z tym że na jesieni będzie pielęgnacyjny pokos czyli jęczmień by wypadł a odrosty załatwiłaby zima. Z tym że wolałbym żeby ktoś bardziej doświadczony się wypowiedział


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Do tamtego roku siałem zestawem uprawowo siewnym famarol z tym że redlice na max do góry tak aby siał po wierzchu i potem ciężki wal gładki, od tego roku sieje dal-bo rzutowo. 

100x lepiej posiać na wierzch niż 1cm za głęboko 

Piotruniu25 z lucerna raczej niema szans na zawieszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
18 godzin temu, Piotruniu25 napisał:

No właśnie czym siejecie trawę?W przyszłym roku mam plan przesiać trawę ale nie mam pomysłu czym posiać bo planuje posiać kupkowkę z lucerną i raczej trawa będzie się wieszać w aparatach wysiewajacych w Poznaniaku 330/2.5.

Ja mieszam z nawozem. Np 50 kg trawy i 50 kg polifoski. Idzie bez problemu

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Nawóz fajny ale trochę szkoda siewnika...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

to weź wapno granulowane albo może jakac równe pospolka


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
21 godzin temu, Piotruniu25 napisał:

Właśnie tak planuje zrobić.😉I potem bronujesz?

Nie, ustawiam dość płytko redlica (poznaniak stopkowy) i z tyłu zagarniacze też dość płytko żeby coś wyrównały i potem wał. Mi się taki sposób bardzo sprawdza. 

21 godzin temu, michal1993 napisał:

Nawóz fajny ale trochę szkoda siewnika...

Sieje tak x lat i jakoś szkody niż widzę. 

IMG_20200517_130433.jpg

IMG_20190929_121602.jpg

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Może i sposób dobry ale szkoda mi nowego siewnika to takiej pracy ale jak nic innego nie wymyślę to będę musiał tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Czy lepiej bedzie zasiać trawę na zimę z żytem jako osłoną i skosić go powiedzmy w maju na kiszonkę czy siać wiosną z jęczmieniem i młócić normalnie na ziarno? A może z jęczmieniem ozimym? Stanowisko po pszenżycie jeszcze nic nie ruszane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Najlepiej zasiac końcem sierpnia solo, chyba że teraz masz wilgoc w glebie i deszcz na horyzoncie to siej tylko wtedy koniecznie cięcie pielęgnacyjne jesienią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Jaką mieszankę polecicie na użytek kośno pastwiskowy (1 pokos na sianokiszonkę później wypasane) ph 6,3 6,7 i w najgorszym miejscu 4,5 zasobność PK niske magnez wysoki, na tym stanowisku od ok 8 lat jest trawa jeśli chodzi o glebe to mozaika od 3a do 4b miejscami glina i duże nachylenia terenu wiec na górkach trawa bez deszczu po ok 2tyg przestaje odrastać. Obecnie stara darń jest zerwana, pójdzie obornik, orka i kreda na górę. Oraz 2 działka po owsie też mozaika 3a do 4b glina ph 5,1 PK niskie i magnez wysoki ma to być użytek typowo kośny na okres max 3 lat i tak samo pójdzie obornik i kreda, chciałbym też tutaj ok 20% koniczyny pomimo ph ale mam zamiar je systematycznie podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj