Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marysrybak    3

Chcialem podsiac trawy na lace bo jest dosc zadka. Myslalem zeby zrobic to zwyklym siewnikiem tylko bez lejkow, tzn nasiona prosto z kolek wysiewajacych spadaly by na ziemie, a potem zwalowac to gladkim walem lakowym. Chcialem w tym tygodniu zebrac  trawe i wtedy zasiac czy lepiej czekac do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Sam jestem ciekaw jakie macie patenty na dosiew trawy bo ja to robię orkę na zimę.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3
W tym tygodniu chce zebrać pokos potem delikatnie przelecieć talerzówka i zasiać siewnikiem bez redlic żeby nasiona spadały prosto z kulek wysiewających. Zwałować to ciężkim walem gładkim lakowym a na koniec listopada roztrzepie na to obornik. Pomysł dobry czy nie bardzo???

​Trawę polecili mi taka: Mieszanka pastewna  Kośno-Kiszonkowa o takim składzie Lucerna siewna 4% Koniczyna aleksandryjska + szwedzka 16% Kostrzewa łąkowa 15% Życica trwała 40% Życica westerwoldzka 5% Życica wielokwiatowa 5% Kostrzewa trzcinowa 5% Festulolium 10%

 

prosze o podpowiedz bo specem w tym temacie nie jestem. Trawa po 9 zł kg planuje wysiac  20kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak już chcesz obornik, to daj go teraz, a na wiosnę podsiej trawę, ogólnie jak obornik to moim zdaniem tylko orka ale jak tam chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Skosiłem dziś 4 pokos, jeszcze 1 pewnie później zbiorę i wtedy dam obornik, zobaczę jak podziała czy trawa się zagęści. A podsiewać spróbuje w następnym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obornik na łąki dawałem , i było ok tak długo jak trawa była gęsta. Jak po poprzednim suchym roku i tym nie lepszym trochę się przerzedziła, to po oborniku straszne chwasty wyrosły. Zawsze jakieś nasiona się w nim przemycą, i zamiast zagęścić CI się trawa, zagęści się np. chwastnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    369

W sprawie podsiewania, to słyszałem, że jeżeli trawa jest gęsta, to nie pozwoli zbytnio przebić się młodej. Także nie wiem, czy przy takim nakładzie pracy jak mówisz oraz koszcie nasion będzie ci się opłacało. Lepszym rozwiązaniem może będzie przesiew. Jeżeli już chcesz podsiewać, to poszukaj trawy bezpośrednio od rolnika, napewno wyjdzie taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Witam. chcialbym zapytac czy nie jest teraz za pozno na spryskanie starej trawy mocno zachwaszczonej roundapem czy sobie odpuscic i zrobic to jakos wiosna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego za późno? Wegetacja trwa cały czas w najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak pogoda sprzyja  możesz  pryskać   śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

a czy mozna zasiac owies z wsiewka np koczyniczy czy lucerny zebrac owies na ziarno a potem normalnie tą wsiewke trawy na siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

niż ten owies będzie dojrzały to wsiewka będzie na tyle wysoka aby skutecznie uniemożliwić zbiór owsa... lepiej ten owies ciachnąć na siano przed kłoszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

ale chodzi mi rozniez o zbiór słomy z owsianki a czy potem juz po wschodach owsa mozna np wsiac rozsiewaczem trawe? By nie zagłuszyło owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

jak już chcesz się bawić w podsiewy trawy w zbożu to tylko seradela tak jak nasi dziadkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0

ale chodzi mi rozniez o zbiór słomy z owsianki a czy potem juz po wschodach owsa mozna np wsiac rozsiewaczem trawe? By nie zagłuszyło owsa?

Owies raczej trawę zagłuszy  jak będzie go za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Wsiewki w kukurydzę z DSV to inna bajka.

Dla siewu mieszanek wieloletnich polecam jako roślinę ochronną (zamiast zbóż) - Futtertrio, czyli mieszankę życic westerwoldzkich (jednorocznych). Osobiście praktykuję dodawanie 7-8 kg/ha. Oczywiście mówię o siewach wiosennych do wczesnoletnich max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

A słyszał ktoś z was o wysiewie traw razem z nawozem? Tzn chodzi o to aby wczesną wiosną wymieszać np mocznik z trawą i to wysiać a potem przebronować. Czy takie coś da jakikolwiek efekt?? bo gdzieś mi sie to obiło o uszy ze tak robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak zrobiłem wysiałem rozsiewaczem do nawozu .trawę z polifoską . następnie bronami pozaciągałem  i ugniotłem wałem .efekt taki ze wszystko elegancko poschodziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też zawsze tak robię że rozsiewam wszystko jednego dnia i później czeka się do ścięcia pierwszego pokosu i idzie druga dawka nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

A słyszał ktoś z was o wysiewie traw razem z nawozem? Tzn chodzi o to aby wczesną wiosną wymieszać np mocznik z trawą i to wysiać a potem przebronować. Czy takie coś da jakikolwiek efekt?? bo gdzieś mi sie to obiło o uszy ze tak robią

 

 

ja tak zrobiłem wysiałem rozsiewaczem do nawozu .trawę z polifoską . następnie bronami pozaciągałem  i ugniotłem wałem .efekt taki ze wszystko elegancko poschodziło .

 

Dzień dobry!

 

Rozrzucenie niewielkiej ilości nasion wiosną razem z nawozami to jeden z dobrych sposób na uzupełnienie runi. Każdej wiosny można dorzucić do rozsiewacza nawozów ok. 10 kg szlachetnych traw i koniczynę. Warto przed takim rozsiewem wykonać włókowanie – pozwoli to na usunięcie pozimowej warstwy martwych oślin oraz napowietrzy darń. Można też – tak jak opisujecie, wykonać bronowanie po rozsianiu.  Po wszystkim wskazany też wał :)

 

Poniżej zdjęcie z wiosennego bronowania łąki przed podsiewem - zdjęcie z wiosny 2016.

 

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

 

med2_wiosenne-bronowanie-przed-podsiewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na 0,5 ha dałem ok 15 do 20 kg ponieważ było sucho dlatego dałem wiecej + 200 do 300 lg polifoski i wymieszałem wszystko i wysiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj