Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Jak posieje w pole z chwastami to będzie je miał, ja sieję już kilka lat mieszanki traw barenbruga w czystym siewie i żadnych chwastów na polu nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja w zeszłym roku przed orką starej łąki wszystko pryskał roundup mając nadzieje że chwastu nie będzie w czystym siewie...... ale niestety nasiona są zawsze w ziemi i tyle... czekają na sprzyjające warunki tym bardzeij że na starej łące komosy nie było a po siewie... masakra jakaś ale tylko w pierwszym pokosie. Jeśli bym siał na gruncie ornym pewno by takiego problemu z chwastem nie było. W tym roku mieszanka z owsem w połowie na starej łące a w połowie na polu ornym... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrohale    0

Jak posieje w pole z chwastami to będzie je miał, ja sieję już kilka lat mieszanki traw barenbruga w czystym siewie i żadnych chwastów na polu nie widać

 

U mnie niestety chwastami trochę zarosło. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Co powiecie na podsiew kupkówką teraz po pokosie czy może jest inna trawa? Rok temu robiłem podsiew jakąś mieszanką to efekt w tym roku na tym polu spory najgęściejsza trawa. Bo mam taki kawałek piachu co na połowie słaba trawa chyba kupkówka by się nadała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

U mnie trawa siana pod koniec kwietnia, wraz ze zbożem nie dorasta powyższej nawet do pięt. Nie wspominając o tym, że 50% trawy nie powschodziło z powodu suszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

nie chce mi się wierzyć, że w miesiąc tak urosła  :blink:


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu nie siejecie traw jesienią, np z przemytem czy jęczmieniem. Zebrałem już pierwszy pokos GPS-u, a teraz ładnie odrasta mimo, że opadów zbyt wiele nie było. Siana na wiosnę pełny potencjał plonowania wykaże dopiero w przyszłym roku. W przypadku życicy wielokwiatowej będzie to też rok ostatni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ta trawa ma na 100% więcej niż dwa miesiące lub blisko dwóch miesięcy, nawet jakby było tam multum nawozów i wilgoci to w miesiąc taka nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadzam się, wydaje mi się że była siano na początku kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

Trawę zasiałem rok temu w mieszance zbożowej, skosiłem na ziarno, i jeszcze zdążyła trawa odrosnąć na jedno ścięcie, ale nie była gęsta, stwierdziłem, że to dopiero pierwszy rok i jeszcze się rozkrzewi, teraz na wiosnę nie była zła, ale też miejscami można było zauważyć gołą ziemię, a teraz na drugie ścięcie jeszcze rzadsza jest, zamiast się rozrastać to zaczęła rosnąć bardziej w kupkach, teraz wiem, że jej już nic nie pomoże, ale na następny rok co doradzacie? Słyszałem, o siewnikach do przesiewu trawy ale nikt w okolicy nie świadczy takich usług. Macie jakieś domowe sposoby? Czy posianie zwykłe "ręką" i zabronowanie coś da? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a jak wysoko kosisz? może najzwyczajniej w świecie nie miała sie z czego krzewić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

koszę na takiej wysokości jak od kilkunastu lat i nigdy z tym nie było problemów, według mnie to bardziej z powodu suszy jaka panuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście, że winna jest susza. Problem który opisujesz występuje u wielu. Zaś podsiewanie jest mało efektowne. Niestety ale większość ludzi zwyczajnie musiała przesiać trawę. Jak byś się na to zdecydował, to ja sieję jesienią ze zbożem które wiosną ścinam na GPS, a trwa odrasta na drugi pokos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my sialiśmy  konczyne z jeczmieniem i w normalnych latach trzeba było  zcinać jeczmień pokosówką do mócenia bo go kończyna przerosła a teraz w tej suszy wszystko  usycha w zbożu  na przełomie maja czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy chcę posiać trawę na gruncie ornym i czy wypaliłby taki plan żeby posiać na początku września żyto z trawą a w maju wykosić żyto na kiszonkę? odrośnie trawa? żyto jej nie zagłuszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Dodaj umiarkowanie żyta, tak jak każdego innego zboża, koło 80kg/ha, widziałem tak siane trawy jesienią. Sam wiosną posiałem ze 100kg/ha owsa i jest ok. W ubiegłym roku dowaliłem ze 150kg, na dodatek susza i cięłem samo zboże, trawa do jesieni była mizerna i nie było co kosić. O dziwo zimę przetrwała, w tym roku wygląda to dość dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie dasz zbyt dużo, to nie zagłuszy. Możesz też dać zamiast żyta pszenżyto i to najlepiej niskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego też są zboża które się lepiej sprawdzają jako roślina osłonowa dla traw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W tym roku nie dawałem żadnej osłony sialem lucernę z trawą, trochę zielska jest (10%) ale za to lucerna miała więcej wody i lepiej się ukorzenia co przekłada się na drugi pokos. Zrobiłem tak z uwagi na suszę.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

Jakieś dwa tygodnie skosiłem owies z trawą i mam takie pytanie, czy dać teraz na tą trawę saletrę bo miejscami jeszcze wschodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj