Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pzawel    0

witam zasiewając nową trawę lepiej wsiać jako ochronną zboże czy futerrio. ktoś stosował te futerrio,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja stosowałem futerrio z lucerną - i nie polecam, w tym roku idzie jęczmień

 

Czy sieje ktoś z was trawy siewnikiem do poplonów? Daleki znajomy opowiadał mi, że najlepiej sieje mu się trawę i lucerną właśnie siewnikiem do poplonów z akpilu, zamontowanym na bronach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

ja siałem trawe 20.09.2015 ale przez 3 tyg nic niewyszło było sucho później padało troche sie zazieleniło ale głównie zboże a teraz patrzyłem to trawa wymarzłai zostało same zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

Witam mam zamiar siać trawę teraz na wiosnę na starą łąkę która została zaorana na jesieni i został wywieziony obornik przed oraniem wczoraj ją zabronowałem, siać będzie kolega broną wirnikową i siewnikiem talerzowym i teraz mam pytanie kiedy trawę można siać żeby potem jak powschodzi nie wymarzła ? siana będzie w czysty siew w ilości 32 kg czy to nie będzie za mało czy więcej siać na 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech ci posieje samym siewnikiem bo brona mocno spulchni glebe i posieje zbyt gleboko i slabo powschodzi trawe najlepiej siac jak najplycej i pozniej tylko zwalowac.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

tylko że to jest siewnik nadbudowany na bronę, a kiedy można siać trawę bo czytałem na rożnych stronach że można siać już 15 kwietnia czy za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bede siał zaraz po swietach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCiapek330    17

Witam, mam pytanie czy ktoś próbował kiedyś siać czystą trawę siewnikiem konnym? Do tej pory zawsze sialiśmy trawę ręcznie i zastanawiam się czy dałoby się to jakoś usprawnić, niestety do dyspozycji mam tylko taki sprzęt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

pzawel ja co roku jak wsiewam na wuiosne to zawsze stosuje futerrio w tamtym roku akurat siany byl z lucerna i ladnie bylo tylko wiadomo ze na 1 roku mega plonu nie mozna sie spodxiewac bo rosnie praktycznie tylko oslonowa.

W tamtym roku sialem 17marca i bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Dobry sprzęt do podsiewu a trawę można zasiać siewnikiem zbożowym tylko proponuję pozdejmować redlice i uwałować przed siewem. Ja jestem zwolennikiem aby siać w czystym siewie, jeśli ze zbożem to max 50kg na ha a trawy jednorocznej 3kg wystarczy. Zresztą w większości mieszanek jest 10-20 % traw jednorocznych (życica wielokwiatowa, westerwoldzka) więc do nich nic nie trzeba dodawac bo i tak po roku wypadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja oslonowej daje 8-10kg gdyby nie ona to g bym nakosil w pierwszym roku,  a pole zielskiem by zawalilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdteam5100    6

Mam zamiar zasiać teraz Mieszanke traw na 1 ha - 40 kg, i myśle osłonowo dać owies 100 kg wystarczy tyle ? Nie chce dać zbyt gesto owsa by nie przygłuszał trawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Ma ktoś siewnik do podsiewu traw na bazie włóki hybro od mandamu z wałem cambridge lub coś podobnego? Ciekawi mie jakie po tym będą wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do sianioa trawy  mam zdanie że czym predzej tym lepiej wsiałem trawę z 8 dni temu coś tak ponad 1 ha a dlatego że wilgoć jest jaka jest w tamtym roku siałem tak samo zybko i miałem trawę ładną ci co sieli póżniej i z mieszanką to zebrali 1 pokos i nic wiecej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

W mieszankach traw,kupkówki nie powinno być więcej niż 20%,więc myślę że i w mieszance z kończyną powinno być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Wiosną lepiej siać trawę zmieszaną ze zbożem, czy samą? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja w jednym roku wysiał w siewie czystym 35kg/ha i pierwszy pokos to sam chwast chociaż wcześniej był zastosowany roundup. Potem chwasty już się nie pokazały. Przedwczoraj na 0.5ha poszło 50kg owsa zmieszane z 16kg mieszanki traw... zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

jak myślicie, jak na dniach posieje trawe + owies to będzie dobrze czy poczekać lepiej do maja ??? wolałbym jak najszybciej póki duzo wilgoci w ziemi


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

a czym siałeś i ile mieszanki ??


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

a czym siałeś i ile mieszanki ??

Wejdź do mojej galerji Zestaw uprawowo-siewny 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak myślicie, jak na dniach posieje trawe + owies to będzie dobrze czy poczekać lepiej do maja ??? wolałbym jak najszybciej póki duzo wilgoci w ziemi

 

zasiej bez owsa to nie będziesz musiał się martwić o wilgoć a jak chcesz koniecznie ze zbożem i pole niezbyt mokre to max tydzień i siej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

posiej bez owsa to bedziesz miał chwast który i tak te Ci wilgoć wyciągnie z pierwszego pokosu więc.... już wole ten owies bo krowy zjedzą ze smakiem. Moja mieszanka z owsem już kiełkuje po 1.5tyg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj