Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
padre1989    13

ustaw mniej pozniej poprawisz. jazawsze sypie polowe i tak przerwe na szyberku ustawiam na ok 1.2cm . i zawsze sieje wzdluz i w poprzek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Witam mam do zasiania 0.7ha planuję zasiać trawę na kiszonkę lub siano dla krów. Poradźcie czy siać samą trawę czy z koniczyną a może z czymś innym i czy wysiać ze zbożem? Najlepsza była by chyba lucerna ale czy koniec kwietnia na wysiew to nie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Ja jak siałem to otwierałem na 1,5 i wsypałem 30kg/ha i zostało trochę to rozsiałem jeżdżąc 2 raz ale siejąc jeździłem przejazd od przejazdu bardzo blisko bo trawa jest lekka i daleko nie poleci w dużo zależy od gatunków jakie masz w tej mieszance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

nie lepiej zwykłym siewnikiem od zboża wysiać?? wiadomo że wszędzie będzie posiane a tak możecie coś ominąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich na planuje posiać 5 ha trawy chciałbym dowiedzieć się czy posiać pod koniec sierpnia początek września po skoszeniu kukurydzy trawę zmieszaną z żytem  i wtedy czy lepiej w przyszłym roku na wiosnę zboże z trawą, Co o tym sądzicie i jeśli ktoś już tak siał to proszę o opinie. Dzięki :D

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Ja zasiałem na wiosnę mieszanki traw oraz lucernę w czystym siewie. Też podsiewałem łąki. Na gruntach ornych nowe użytki rosną, ale przez suszę dopiero teraz będę robił koszenie pielęgnujące. Wszystko zależy od przebiegu pogody. Z mojego doświadczenia wczesna wiosna się sprawdza. W tym roku też sprawdzę, jak wyjdzie podsiew na jesieni. Dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Zawsze siałem trawę ze zbożem, w tym roku zrobiłem nie inaczej. Przez brak deszczu wygląda to fatalnie - część młodej koniczyny już uschła, trawa ma kilka cm wysokości i kilka listków, tylko tam gdzie wpadła w gęstą kupkę zboża jest wysoka jak ono i ma źdźbło. Kilkaset metrów dalej sąsiad posiał samą trawę i wygląda o niebo lepiej, tylko że ten kawałek jest na stoku mocno nachylonym na północ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

witam

kiedy najlepiej siać trawę ? teraz czy lepiej na wiosne ? gdzieś czytałem, że podobno lepiej teraz ale konkretnie nie zdążyłem przeczytać więc może poradzicie coś ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Teraz  :P  gdzieś to  wyczytał  -teraz   to  ci nawet  do zimy nie  powschodzi,  sieje  się do  połowy  września  lub  wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

pisząc teraz miałem na myśli jesień a nie że już w tym tygodniu :)

czytałem właśnie gdzieś że jakoś tak się sieje w tym okresie więc dzięki za potwierdzenie


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej od połowy sierpnia do połowy września jesienne sianie najlepsze bo roślinki dobrze się rozwiną i ukorzenią i przez jesienne opady jak i puźniej śniegi dobrze wpłyną bo będą mieć skumulowaną już wodę w ziemi i na wiosnę lepszy start mają co przyczynia się do lepszych pokosów. Ja siałem mieszankę Gorzowską z żytem było już po 20 września było troszkę późno,ale myśle że dobrze zrobiłem bo wcześniej sucho strasznie było a jak byłem ostatnio zobaczyć na polu to się zdziwiłem bo wygląda naprawdę elegancko żyto mocno sie rozkrzewiło trawa też jak i wyka ozima i koniczyna inkarnatka.na wiosne dam porcje saletrzaku i myślę ze będzię piękny plon ,zobaczymy jak skosze i owinę to w to miejsce idzie znów kukurydza .Na wiosne w tym roku 2015 przesiewałem 6 ha trawy z lucerną siewnikiem do traw VREDO  niestety okazało się że kasa poszła tylko w piach bo nic nie urosło ani nie skiełkowało żałuje do dziś tej decyzji nie polecam przesiewania .Lepiej zaorać i na nowo posiać to będzie pewniejsze.


po 5 października też siałem łąkę to juz naprawde bardzo późny termin na początku też nie było ciekawie bo trawa niewchodziła zbytnio . na dzień dzisiejszy trawa na wysokość od 3 do 6 cm miejscami ma po dwa listki miescami po 1 listku,  koniczyna ma 2 małe listki  . siane było na gruntach torfowo zalewowych miejscami piaski i troszke czarno ziemku. wysiane 42 kg na ha  . zobaczymy czy przezimuje mam troszkę obawy  być morze nie będzie tak źle .łakę stara która była  do niczego ponieważ trawa była mało smaczna dla krów i opasów w dodatku rosła trzcina,sitowie  i inne rośliny i chwasty spaliłem to randapem następnie odczekałem 2 tygodnie i przeorałem dużo kęp było miescami na wierzchu a miescami nawet skiby sie dobrze nie odwruciły wyglądało fatalnie ale  dwu krotnie jeździłem glebogryzarką i było juz potrzaskane chociaz kępy i tak były ale w to sialiśmy broną wirnikową aktywną z siewnikiem z stopkami talerzowymi , efekt tego siewnika taki ze kępy zrobiły się dużo mniejsze i wmiare dobrze wyrówane na łące siewnik z talerzami pociął kempy i wsiał w nie nową trawe z koniczną w tym samym dniu było uwałowane też dwukrotnie wzdłuż i w szerz . trawa bardzo ładnie powchodziła i gęsto przedewszystkim ,ale tak jak pisałem zobaczymy na wiosne czy będzie rosło czy wymarzło. Jeśli chodzi o głeębokość orki orka była gdzieś na 40 cm ponieważ na 20 cm nieszło wogóle przeorać tej warstwy przerośnietej pług jak wyskoczył to juz nie wchodzi i sie pchało a na 40 cm juz było OK . białego piasku nie wyorałem ani torfu wiec jest ok . siane było na 0.5 cm . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Witam.Jesienią zaorałem łąkę,doprawiłem i zwałowałem do siania czystej trawy,lecz rozmyśliłem się z powodu suszy.Teraz kiedy radzicie mi siać?Myślę,że im wcześniej tym lepiej bo bardziej się ukorzeni,a zimy raczej już nie będzie.Co myślicie?A no i przelecieć po tym zwałowanym agregatem czy lepiej od razu po tym siewnikiem do trawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

kiedy wiosną najczęściej wysiewacie trawy? :) w tamtym roku się nie wyrobiłem i będę siał wiosną trawę z owsem tylko sam nie wiem w jakim terminie najlepiej byłoby to zrobić :)? zazwyczaj sieję jesienią z żytem wtedy już jest ukorzeniona na wiosnę i pozostaje jej tylko rośnięcie. Lepiej przebronuj ten kawałek lekko bo agregatem możesz na wyciągać sporo starej darni płytka uprawa będzie lepsza ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Witam.Jesienią zaorałem łąkę,doprawiłem i zwałowałem do siania czystej trawy,lecz rozmyśliłem się z powodu suszy.Teraz kiedy radzicie mi siać?Myślę,że im wcześniej tym lepiej bo bardziej się ukorzeni,a zimy raczej już nie będzie.Co myślicie?A no i przelecieć po tym zwałowanym agregatem czy lepiej od razu po tym siewnikiem do trawy?

Kolego powiem ci że  sianie trawy po trawie to kiepski pomysł ja już to przerabiałem i po 2 latach nie było trawy a siałem trawy sam je mieszając wiem co siałem . Ale jak sie upierasz to najlepiej zrób wsiewkę ze zbożemna wiosnę a póżniej możesz sobie to zbelowac i masz póżniej łąkę ja zawsze wsiewam mieszankę motylkowych z zbozem i trawę a póżniej koszę na zielono lub beluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siew trawy siewnikiem specialnym z talerzami odradzam .bo posiejesz i ci WGL nie powschodzi ja tak zrobiłem rok temu i żałuję kupę kasy wydałem na trawy i nic nie urosło. Najlepiej zasiać siewnikiem od zborza. Sieje siewnikiem od zborza i jest elegancko tylko czeba dosypac zborza do trawy w odpowiedniej ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Trawę zawsze najlepiej ze zbożem wsiewać  :)  Jak ostatnio siałem to najpierw posiałem zboże a później drugim przejazdem samo trawę. Wszyscy sąsiedzi mówili że nie urośnie, a sami odsiewkę robili tylko talerzowymi bez orki :mellow:  a teraz ja się śmieję bo u mnie bujna fajna trawa, a u nich zginęło wszystko i poorali żeby zasiać tak jak ja :lol:  A i bym zapomniał powiedzieć że siałem zwykłym siewnikiem lejkowym :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Trawę zawsze mieszam w proporcji 45-50 kg na ha +max do 150kg zboża nie wiecej i jest zawsze dobrze.Siewnik do zboża amazone d7.

Edytowano przez hassi37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam zawsze sieję trawę czystą Ł104 w normie około 35 kg na h normalnym siewnikiem sieje trawe po trawie w zaoraną łąkę przygotowaną do tego wiadomno naworzenie itp zawsze obornik przed orką . Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z tych zabiegów i siewów oram torfy ugory wszystko i naprawdę jest dobrze w czasie suszy 3-4 pokosy i wysokie zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Ja na 1.35 ha wysialem 120 kg żyta i 50 kg trawy.siane było poznaniakiem. i jest gęsto ladnie

kiedy siałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj