Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akernolat    26

glifosat 360sl 5 l na ha

500kg polifoski 8

3 tony dolomitu

 

glebogryzarka 2 razy i siew.

tak robimy na torfach

 

co masz za trawe z barenburga?

 

ma ktos GB6

 

po co aż 500 kg polifoski? ja daję 40 ton obornika pod trawę i 100 kg NPK i moim zdaniem jest to wystarczające nawożenie w pierwszym roku (nie licząc azotowych na potrawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego Kawasaki89 lucerne najlepiej w czystym siewie . chyba  ze zdecydujesz się na lucerne + rośline osłonową . czym zasiać ? siewnik np Vredo . skoro sąsiad ma poznaniaka z 2014 to zapewne ma jakis schemat bądz tabliczke na której napisane jest i wyszczególnione co i jak ustawić na odpowiednią dawkę . zapytaj sąsiada czy ma tabliczkę albo powiec ze masz zamiar posiać lucerne np 25  kg na ha i sprawdzi w tabliczce i ustawi . A Odnośnie rośliny osłonowej to mozesz dołozyc trawę Zycice westerwoldzką jako rośline osłonową ta życica daje duzy plon dodatkowy do lucerny  . życica jest jednoroczna więc spokojnie po zimie w 90% zniknie . można też wsiać np lucerne z jakimś zbożem np z jęczmieniem . Ja w tym roku przesiewam 3 ha lucerny i do tego dodaje Komonice i koniczne czerwoną . Komonica jest rośliną też wysokobiałkową dorównuje lucernie a nawet znosi najsłabsze gleby jak i słaby odczyn PH i daje dobry plon i też wiąże azot do gleby jak lucerna . Duża dopłata jest do roślin wysokobiałkowych takich jak lucerna,komonica czy koniczyna czerwona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, jest dopłata, ale tylko w czystym siewie, żadne mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem w arimr i właśnie dowiedziałem sie ze dopłata jest w czystym siewie ale do mieszanki lucerny z koniczyną czerwoną tez bo te rośliny są wysokobiałkowe tak samo jak komonica morze byc w czystym lub z koniczyną czerwoną lub lucerną . te 3 rośliny są wysokobiałkowe i mogą byś razem dlatego ze są roślinami wysokobiałkowymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu lepiej siać trawę czystym siewem czy z owsem? Na pewno ktoś siał poznaniakiem, było by miło gdyby podzielił się wiedzą jak dobrze nastawić wysiew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

W przekładni na kołach pod osłoną na wysiew średni. A tutaj na regulacji A2, A3, A4, wychodzi ok. 40kg, ale musisz zrobić próbę kręcenia bo każda mieszanka ma inną wagę i wychodzi różnie.

Jak dla mnie to lepiej z owsem, byle nie za gęsto, poniżej 100 kg na ha. W zeszłym roku mi trawę owies uratował, tam gdzie go nie było wyschła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem z owsem będę siał tylko, że najpierw chće posiać owies 150 kg/ha, a pożniej trawę z 35-40 kg/ha. Nie wiem jak to wyjdzie jeszcze pierwszy raz będę siał na ogrodzie, a później 2ha. Jak słabo zejdzie to po zbiorze owsa zaoram ;) myślę, że będzie dobrze dziadek tak zawsze robił tylko, że trawę siał rękoma. On to miał czas i siły :D

Edytowano przez Po_prostu_Pawlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nrf6533    27

torfy jeśli orać to tylko na jesieni, torf jest zimny i trawa ciężko wschodzi a i wiosną tęż jest zbyt wilgotno i ciężko jest wjechać na łąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

panowie a jak ustawić poznaniaka 6 Na olejowej skrzyni na wysiew 10 kg koniczyny na ha ? czy da się bez zmiany rolek bo nie wiem czy mam i podpowiedzcie coś jak wiecie . Miałem siać lejkiem ale się rozmyśliłem bo to nie pójdzie w ziemie tylko na wierzchu zostanie poproszę jakieś rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Niby czemu nie da się?

Dokładność siewu nie dorówna rolkom do siewu nasion drobnych, ale jak nie ma sie takowych to wysiew na kołkowych jest możliwy.

Mając siewnik produkcji zachodniej, który wyposażony jest  standardowo rolki kołeczkowe i śmiało można nimi siać 

Warunki są takie, odpowiednio małe przełożenie i aparaty wysiewające i stanie niemalże idealnym, w przeciwnym razie koniczyna sama będzie się szczelinkami sypać. Próba kręcona obowiązkowa a wynik z próby nie do końca pokryje się z warunkami polowymi. W polu wysieje około 15% więcej.

W tym roku tak zasiałem prawie 5 hektarów więc na serio nimi się da. Pozdrawiam.


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

Panowie ponoć mamy ( kółka pytałem ojca) a wiec jak dużo to roboty z założeniem zmianą ? i jak założyć jedno kółko a resztę to taki okrągły dystans czy jak ?

pytałem w robocie to powiedział że tylko jakąś zawleczkę trzeba wyjąć i nic więcej nie robić to nie wiem już sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  nowszych  siewnikach jest tak- że blokuje  się kółka  do  zbóż i kręcą  się  tylko  do  drobnych  nasion ,

 w  Twoim trzeba  wyjąć  cały  wałek ,  zdjąć  kółka  do  zbóż i założyć  do  drobnych  + te  pełne  kółka  -dystanse


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziom5 nie warto zakładać tych rolek do drobnego wysiewu . Ja już to przetestowałem nasionka raz lecą raz nie .Najlepiej zostaw te rolki od zboża i też czeba na nie uważać ja rok temu siałem 3 ha trawy i wsypałem do poznaniaka trawe i siałem w czystym i na prostym odcinku posiało pięknie a z góry na dół już rolki nie wygarniały trawy i były puste przejazdy :/ . Ja proponuję aby siać mieszanki traw z zbożem jeśli chodzi o siewniki poznaniak. Ja siałem kilka lat temu wstecz trawy z zbożem i było dobrze posiane i byłem zadowolony .Większość ludzi uwaza ze zboża zaduszają trawy ja uważam ze nie jest to do końca prawdą. Najlepiej siać trawy z jęczmieniem bardzo dobrze sie to komponuje nawet jak jest suchy rok to niema obaw o plony. Natomiast odradzał bym sianie trawy z owsem ,ponieważ w suchym roku morze dusić owies trawy ale można posiać w najgorszym wypadku szybciej zkosić taką trawe z owsem i też bedzie OK .Przy owsie nie czekać na maksymalny plon bo wtedy zacznie dusić dlatego zwracam uwagę na to ponieważ sieje trawę co roku przez wiele lat i mam juz to wypraktykowane . Najlepsze plony Uzyskuje się gdy posiejemy trawę na jesień w czystym siewie lub z żytem wtedy ta trawa dobrze sie ukorzeni i przezimuje a wiosną będzie pierwszy pokos szybko i obfity . W moim regionie aktualnie trawy mają już ok 15 cm. Wystarczy że będzie ciepło i za 2 morze 3 tygodnie napewno będziemy kosić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie lepiej wykonać podsiew?

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem w tym roku po raz pierwszy podsiew zobaczymy jak będzie przesiewałem 6 ha ogolnie . w tym 5 traw bg 8 structo  i 1 ha lucerny sanditi  otoczkowanej siane było 10 dni temu było siane w wmiare wilgotną ziemię  a teraz sucho jestem ciekaw jak będzie sie zapowiadał ten rok. jak narazie niewidać oznak kiełkowania . siane było siewnikiem Vredo specialnym siewnikiem traw . Martwi mnie troszke to ze wsiany materiał jest w szczelinkach i wał dogniatający nie dogniótł tych rowków . Pytałem  pana od tego siewnika i muwił ze tak musi być ze niby ziarko chwyci wilgoć i sie ukorzeni i wyrośnie .zobaczymy . wcześniej przesiewałem sam swoim sprzętem mianowicie agregat uprawowo siewny + poznaniak i do tego trawa z zbożem i się to spisywało ale w tym roku postanowiłem sprubować nowszych technologii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdx0998    0

witam wszystkich mam pytanie.Chcę zasiać trawę siewnikiem nordsten 2.5 m dostęp między rzędami 12 cm . Chciałbym aby ktoś mi podał jak go ustawić z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdx0998    0

Ta metoda kręcona jest jakas dziwna nie mogę ustalic ile kg wychodzi .Może ktoś ma tabelę wysiewu lub może ktoś wie jak to ustawić proszę o odpowiedzi .z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co  ci  powiedzieć?

Na  siewniku  powinno  pisać  ile  obrotów  korby  lub  koła do próby kręconej [ u mnie  np  23,5  x 100 siewnik  ISARIA  ]]

zależy od  siewnika -  kręcisz  korbą  ileś  tam  razy,  ważysz  to  co  wysiał  siewnik , mnożysz  przez 100 ZAZWYCZAJ  I MASZ 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Witam , czy ktos z tu obecnych  probowal siac trawe siewnikiem do nawozow KOS ??? Chce posiac 40kg/h mieszanki traw tym siewnikiem i niewiem na ile zrobic otwor do wysypu,moze ktos cos podpowie??/

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ja kosem sieje koniczyne jako wsiewke ja skalę mam własnej robity bo msm kosz od motyla musisz przejechać kawałek i sprawdzić czy wystarczy jak zostanie to resztę po całości rozsiejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj