Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Duzy1    13

Ktoś może próbował podsiewać lucernę siewnikiem Vredo  czy lucernę to tylko pełna uprawa  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam ma jeszcze takie pytanie odnośnie oprysku jak wykonam na wiosne to po ilu dniach można siać trawe ? i jaki jest najlepszy środek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0

W tym roku zasiałem 4ha łąk z owsem w ilości 7 kg na 50 kg owsa. Na 1 ha wysiewam około 280-300kg tej mieszanki. Owies z trawą ściołem na kiszonkie w stadium dojrzałości mlecznej owsa. Gęstość trawy bdb. No oczywiście siewnikiem zbożowym w rządki. Wysiewam tak od 5 lat i z tego co widzę to w 3 roku po zasianiu nie widać czym to siane było.

Edytowano przez bubki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

A ja ostatnio siałem rozsiewaczem nawozów i po tym agregatem płytko.Na jesień wydawało się,że będzie żadka,ale wiosną trawa jak pierzyna.Myślę,że ta metoda nie jest zła tylko taki minus,że trzeba trochę więcej nasienia,bo wiadomo starty są wieksze przy tym sposobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a jaki nawóz dać przed siewem łąki?? NPK?? tylko ile ? mam koło 0,5h starej łąki na wiosne chciał bym potalerzować, zaorać i zasiać nową trawę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja siałem najpierw żyto na c 4 a potem docisk redlic do góry b 3 i tryby te pod osłoną na te wolniejsze te same rolki jeździłem w poprzek i wysłałem 40 kg/1,5 ha wszystko zeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

My sialiśmy w zeszłym roku  siewnikiem konnym trawę zmieszaną z owsem i jęczmieniem,  i mieszankę skosiliśmy na kiszonkę potem był już ładny pokos. było ok nie było za rzadko. siane 200 kg zboża i 40 kg trawy na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, chciałbym zasiać trawę na polu które jest strasznie strome i robota ciągnikiem w ogóle nie wchodzi w grę. Mam zamiar to zrobić po prostu rozsiewaczem ręcznym bez żadnej orki bo jest ona nie możliwa. Pytanie czy taki siew w ogóle wypali i czy ta trawa wzejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Wszystko zależy od pogody. Rozsiej bardzo wczesna wiosną, gdy jest jeszcze błoto na polu. Statystycznie 1/4 nasion powinna sobie poradzić, pod warunkiem, że nie będzie suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawasaki89    0

witam to lucerne w czystym siewie czym zasiać ? sąsiad ma poznaniaka 2014r ktos opisze jak ustawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam chciałbym sie dowiedzieć od czego mam zacząć uprawe pod siew trawy  .... będe ją siał na starej łące obecnie koszonej co roku tylko to jest stara łąka ma z 20 lat i efekt jest wiecie jaki .Moje pytanie jaki oprysk prze orką jakie nawozy trawe mam z barenbrug i w jakich terminach siać ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

witam chciałbym sie dowiedzieć od czego mam zacząć uprawe pod siew trawy .... będe ją siał na starej łące obecnie koszonej co roku tylko to jest stara łąka ma z 20 lat i efekt jest wiecie jaki .Moje pytanie jaki oprysk prze orką jakie nawozy trawe mam z barenbrug i w jakich terminach siać ???

glifosat 360sl 5 l na ha

500kg polifoski 8

3 tony dolomitu

 

glebogryzarka 2 razy i siew.

tak robimy na torfach

 

co masz za trawe z barenburga?

 

ma ktos GB6

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

bg milkway 3 i 11


a po tym glifosacie to za ile mozna orac i jeszcze ten nawóz to przed glebogryzarka czy po ?? dolomitu to w moim regionie chyba nikt nie ma moze jakiś inny nawóz w jego miejsce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

rolstudent a próbowałeś orać torfy? A jeśli tak to z jaki skutkiem? Bo tez mam do przesiania łąkę torfową ale jest Bardzo nie równa i chciałbym ja wyrównać, ale bez orki to chyba będzie trudne? (mam bronę wirnikową wiec efekt podobny do glebogryzarki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie niech ktoś mnie oświeci, co to znaczy przesiać łąkę?

 

Mam łąkę w polu a że jest na końcu pola i 2 km ode mnie to zbierał znajomy, odebrałem łąkę i teraz coś muszę z nią zrobić a mianowicie, trawa jest już dzika nie była siana około 20 lat.

 Co waszym zdaniem najlepiej by było z nią zrobić, czy to przesianie polega na posianiu trawy na tę starą trawę nic więcej nie robiąc? Czy uprawić wyorać i siać na nowo? Dodam że do tego kawałka chcę dosiać około 1 ha trawy z owsem i żeby to razem jakoś ogarnąć.

Co wy byście zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

A ta łąka jest na gruncie ornym ? Bo jeśli tak to moim zdaniem najlepiej przeorać a potem tak jak rolstudent radził dać wapno i posiać na nowo. Ja osobiście łąki na gruntach ornych zawsze orze,wapnuje i przesiewam zbożem lub rzepakiem 2 lata i potem daje obornik i znów sieję trawę. Zboże ładnie plonuje i nie ma problemów z chorobami  B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Nie 20 lat już rośnie trawa dzika ale koszona była. Kiedyś było pole orne, nie wiem czy można to w ogóle orać żeby we wniosku do dopłat się zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj