Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donweter1989    2932

Wszystko zależy od roku jak już powiedzieli moi przedmówcy. Wiosenny siew jest nie mniej ryzykowny. Też może Ci przymrozek plantacje załatwić, a i jest duże ryzyko suszy no i pokos później zbierzesz. Jeden i drugi sposób ma swoje plusy i minusy. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

Trawa siana pod koniec sierpnia wydała ci plon w roku siewu ? -gratuluje ! u mnie zając z rodziną by z głodu zdechł :P ,<> Lucerna też zimę przetrwała -bynajmniej u mnie .

siane pod koniec sierpnia, na dość lekkiej glebie, fakt że warunki atmosferyczne sprzyjające były do wschodów i wzrostu ale w połowie listopada dało się coś ukosić jeszcze dlakrów na zielonkę, niby plon nie tak duży był ale szkoda było zostawić trawę która ma około 20- 25 cm na zimę. dlatego ja nie widzę nic dziwnego w plonie jak siane latem, ktoś może mieć inne doświadczenia a ja mam takie

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eresik1996p    0

a jak w takim przypadku wyglada agrotechnika, czy trawę siac sana czy np z owsem lub jęczmieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ostatnio siałem trawe usługowo i siał z owesem lucerna tak samo i takze mi sie wydaje ze owies jest najlepsza alternatywą bo do czystego siewu byś musiał miec specjalne tryby zebatki itd. a tak mieszasz z owsem i git :) siałem mu to ok. 15kwietnia teraz ładnie zieleni sie

 

A co do lucerny to mówicie ze powinna być tzn. przezimować pry siewie po zbożach (nie jeczmienie ozime) w sierpniu przy "normalnej zimie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak niewielka powierzchnia to i ręcznie da się posiać :) a do siania pod koniec lata to nie jestem przekonany jeśli ma być z rośliną osłonową, a raczej w czystym siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

chce zalozyc lake po zniwach. z czym najlepiej zasiac trawe zeby jak najwczesniej cos zebrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

w sierpniu chce zasiac trawe na ornych. z czym mozna ja zasiac zeby przed zima zebrac jakis plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

Ja sieje samą trawę lub z owsem a w tym roku zasiałem 0,5ha trawy z owsem i z (my na to na kaszubach gadamy lepyn) to chyba łubin.

Edytowano przez Byk1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

Witam

Mam pytanie odnośnie trawy na siano

Jaka trawa będzie najlepsza i jak ją zasiać.

mam kilka dzikich łąk

chciałbym je wypryskać, przetalerzować i zasiać na jesieni albo jeszcze pod koniec lata.

siano przeznaczam głównie na sprzedaż do stajni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

da rade zasiac trawe w sciernisko agregatem wirnikowym z siewnikiem? bez orania, chce siac za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

mam zasiane 10ha trawy + zyto, siane pod koniec sierpnia, jest nie duze ale bardzo geste, czy moze wydusic przez zime? moze lepiej to scias?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak  przyjdzie duży śnieg to  może  ,,wyparzyć''   zależy w jakim rejonie mieszkasz  ale ja [kuj-pom]  bym to ścioł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Przy długo zalegającej warstwie śniegowej wybujałe plantacje trawy może ostro zniszczyć pleśń śniegowa więc lepiej przytnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Witam mam pytanie odnośnie traw barenbrug a dokładniej mieszanek bg moze ktoś z was siał taką mieszanke i wie jak to siać czy sieje sie samą czy jeszcze z czymś ? bardzo prosze o odp. Dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Pewnie że możesz zrobić domieszkę własnej kombinacji do zakupionej mieszanki, nic nie stoi na przeszkodzi jeśli uważasz że jakiegos gatunku jest za mało i należy wysiać większą ilość. Jakościowo mieszanka którą zakupiłeś jest z lepszej półki cenowej więc w przypadku dokupowania innych nasion też patrz aby całość ładnie się zgrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Dzięki coś będe kombinował. Wiesz pytam bo będe siał pierwszy raz łąke i jestem zielony w tych sprawach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

U mnie trawę na gruntach ornych zawsze siało się ręcznie 0,20 do 0,30 ha .A jak ustawić siewnik Poznaniak żeby trawę dobrze zasiać chodzi mi o szerokość rzędów i głębokość siewu i czy ustawienie siewnika  różni się od ustawienia do siewu zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Jeżeli  masz  zamiar  siać  siewnikiem to  zmieszaj  trawę  z  nawozem  granulowanym   nie  będzie  się  zapychać   ,  jezeli  to możliwe siej na  krzyż   połowę

wzdłóż  a drógą  w poprzek ,  druga metoda to  50  procent siejesz  rozsiewaczem do  nawozu a   drugą  połowę  siewnikiem  do  zboża  . B)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

na końcu ostatniego pokosu tego roku zasiałem siewnikiem wielogatunkową trawę (10 kg worek) wraz z koniczyną, dobrze wymieszałem, wzeszło i miejscami jest trochę ... rzepaku/gorczycy nie wiem co dokładnie. Ale łąki były bardzo słabe, zatem najpierw wapno, talerzówka, orka, nawóz, kultywator, siewnik i wał. Sąsiad rzepaku nie siał bo i za słabe gleby.

Koniczynę kupiłem od kolegi, jak mi opowiadał to dojrzałą koniczynę kosił na pokos na końcu bizonem wymłócił, z resztą żadna roślina z rodziny krzyżowej nie wytrwała by długo na polu koniczyny bo przecież koszone jest na kilka pokosów. Drugą opcją jest to że w worku zakupionej trawy znalazły by się nasiona tejże rośliny, ale czy to możliwe? Na łące widać że urosło będąc w płytkiej uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Dlatego  pisałem  o siewie  na  krzyż  aby   było   większe  zagęszczenie   siejąc    wzdóż  w  międzyrzędziach  szczególnie  wiosną   rośnie  zielsko  i

zagłusza   trawę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Moj sposob jest taki. Wypinam z siewnika lejki tak jak do próby kreconej. Gdzis później je mocuje. Trawa wtedy spada nie w redlice tylko grawitacyjnie pomiedzy nie. W ten sposób redlice robią tylko za brone. Takim to sposobem mam równe pole płytki siew i bardzo wyrównana obsadę. Siew krzyżowy nie jest konieczny a pole jest bardzo równe. Lucerne sieje podobnie tyle ze siewnikiem delimbe i to przed zgrzeblo. Norme wysiewu obcinam dla lucerny nawet do 9 kg. A ona i tak gęsta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

Moj sposob jest taki. Wypinam z siewnika lejki tak jak do próby kreconej. Gdzis później je mocuje. Trawa wtedy spada nie w redlice tylko grawitacyjnie pomiedzy nie. W ten sposób redlice robią tylko za brone. Takim to sposobem mam równe pole płytki siew i bardzo wyrównana obsadę. Siew krzyżowy nie jest konieczny a pole jest bardzo równe.

Zajefajny sposób. Siałem w tym roku 2 ha w czystym siewie 70 kg trawy we wrześniu hassią talerzową. Było długo sucho na glinie słabe wschody ale poza tym nieżle i wydawało mi się że nawet gęsto ale są miejsca piaszczyste gdzie tależe szły zbyt głęboko i są place rzadkie. Teraz myślę że gdybym siał twoim sposobem to nasionka leżały by płytko na całym polu i równomiernie porozrzucane. W poprzek nie siałem nigdy i myślę że to niepotrzebne spalanie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj