Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wini    59

wzejdzie równomiernie po siewie poznaniakiem, tylko dobrze wymieszaj i zrob probe kreconą. Co roku tak siejemy i jest bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Wychodzi Ci równomiernie trawa na całym polu po siewie poznaniakiem?

tak tylko wszystko jest dokładnie mieszane na betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damian40000 a jakie masz ustawienia na skrzyni i na denkach i zastawce . Siejesz w czystym siewie czy z ziarnem ?? I czy zmieniasz koła do wysiewu drobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sieje z ziarnem. Około 200kg jęczmienia albo jęczmienia z owsem. Denka są na 3 ząbku. Zastawki nie pamiętam ale chyba na 2. A na skrzyni to w każdym wychodzi inaczej wiem bo siałem kiedyś u wuja jego poznaniakiem i takie same ustawienia skrzyni a wysiew był całkiem inny. Trzeba było próbę robić żeby go ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki damian40000 . a +/- jak podniosłeś redlice to ziarna w jakiej odległości lezały bądz gęstości ?

 

a niezmieniałeś trybu z boku skrzyni zeby obroty wałków zmniejszyć ? i czy niezmieniłaeś wałków na drubny wysiew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie nic nie zmieniałem tak jak siałem pszenżyto około 200kg na ha to teraz zrobiłem gęściej o 3 pozycje i wyszło jakieś 220-230kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Na łąki to ja daję NPK z yary 200kg na 1ha akórat dziś dawałem ten nawóz za jakieś 7~10 dni dam saletrę 32% 200kg na 1ha daję jeszcze gnojowicę ale to jak zbiorę 1 pokos oczywiście jak są jakieś deszcze aby nie wypaliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Ja sieje 10kg koniczyny i 40kg trawy na hektar ;) Ojciec kiedyś siał około 40kg to troche przyzadka była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Mam takie pytanie. Czy da radę zasiać samą mieszankę traw siewnikiem Poznaniakiem uzbrojonym w kółka do wysiewu nasion drobnych?


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Bez najmniejszego problemu siałem poznaniakiem na kołach do wysiewu nasion drobnych rzepak także z sianiem trawy nie powinno być problemu. Trzeba tylko wykonać próbę kręconą.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mieszankę traw to raczej nie da rady , zależy jaka to mieszanka,ale myślę że będzie się zawieszać , ja siałem siewnikiem zbożowym, ale na kółkach do zbóż


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Mam takie pytanie. Czy da radę zasiać samą mieszankę traw siewnikiem Poznaniakiem uzbrojonym w kółka do wysiewu nasion drobnych?

Nie, mieszanka się zawiesza i rozwarstwia. Trzeba przezbroić na aparaty do zbóż i wtedy bez problemowo każdą ilość.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Troszkę za późno panowie odpisaliście. Właśnie dzisiaj posiałem Poznaniakiem, ale musiałem założyć kółka wysiewające do zbóż, bo na tych do nasion drobnych nie chciało nawet lecieć. Ustawiłem przekładnię boczną na wysiew średni i w skrzynce na A4 Oczywiście próby kręcone wykonane. Na takim ustawieniu wyszło mi około 40 kg/ha.

 

Dodam jeszcze, że docisk redlic poluzowałem do końca i wisiały one w powietrzu podczas przejazdów. posiało równo, a jak będzie to czas pokaże.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eresik1996p    0

Koledzy czy ktoś siał trawę w terminie letnim? jakie są perspektywy takiego siewu i czy ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja siałem i wszystko ok aby tylko nie za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

U mnie najlepiej sprawdza się sianie w końcu sierpnia- krótsze dni,rosy,mniej upalnych dni,brak letnich suszy- ważne aby zakorzeniła się do zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a jak wyglada sprawa mieszanek strączkowych, lucerna zakorzeniu sie do zimy i nie wymarznie i wyda sensowny plon wiosną (zielonka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

lucerny nie sieję ale jak trawy posiać pod koniec sierpnia to do zimy mogą jeszcze plon wydać przy korzystnych warunkach, więc lucerna pewnie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Trawa siana pod koniec sierpnia wydała ci plon w roku siewu ? -gratuluje ! u mnie zając z rodziną by z głodu zdechł :P ,<> Lucerna też zimę przetrwała -bynajmniej u mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

No wiesz był rok że i zboża wymarzły :( ryzyk -fizyk jak to w gospodarstwie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Ja rowniez sialam trawe w sierpniu, ladnie sie przed zima zazielenila,ale znajomi radzili nie wypasac krowy ani nie kosic. Zeby sie dobrze zakorzenila i zawiazala. I tak zrobilam,ale teraz jest super, za ok 3-4 dni bedzie juz koszona na siano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eresik1996p    0
Napisano (edytowany)

wiadomo że jest ryzyko zawsze, ale zazwyczaj trawy siane były na wiosnę z jęczmieniem, ale sytuacja zmusza mnie do tego zeby wsiac ją jak najszybciej, zastanawiałem się tylko czy przed zima zdąży się jeszcze ładnie zazielenic

Edytowano przez eresik1996p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj