Bamboocha

jak zasiac trawe...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
padre1989    13

jak masz dobry wał to glebogryzarka wystarczy . ja dla znajomego sialem to talerzowka pierwszo pozniej 2 razy glebogryzarka i sialem i potem po 2 razy walem 5 tonowym i gitara bo jak wal lekki to kep nie powciska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

w lucernie mam dość duże doświadczenie. siew jak najszybciej po zniwach jeżeli to możliwe żeby dobrze się ukorzenila przed zima..w siewie czystym ok.16kg/ha.powinna być siana na glebach dobrych i bardzo dobrych o dobrej przepuszczalności i nie podmokłych. w czystym siewie również trawa,rzadnych mieszancow...Później mam 2 rodzaje balotów z traw i lucerny,według mnie można sporządzić w ten sposób lepszą pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi pytanie ,ziemię mam 3, zlewną, próbowałem zasiać lucernę i wyszła jakaś mizerna karłowata jak saradela. Co radzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

3 jak najbardziej, zlewna mniej...jeżeli wszystko wykonałeś prawidłowo a jak piszesz wyszła jakaś mizerna to sam nie wiem...saradela raczej jest na gleby słabe wiec przynajmniej teoretycznie na twoja glebe bardziej pasuje lucerna...może naprawdę coś ci nie "wyszło" ..? wydaje mi się że sam posiał bym jednak lucernę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

odczyn gleby dla każdej rośliny jest bardzo ważny...dla lucerny powinien wynosić 6-7.5 pH między tymi wartościami było by idealnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Słyszał ktoś o tym żeby jako roślinę ochronną zamiast zboża wsiać życicę westerwoldzką? Szybko rośnie, odpowiednie odmiany są jednokośne i otrzymujemy pełnowartościowy pierwszy pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja mam zamiar posiać samą lucernę 16kg/ha a jako ochrone roślinną to futtrtrio w ilości 10kg/ha. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to mam zamiar to wykosić na sianokiszonkę na początku czerwca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Witam mam takie pytanie... mam łąkę która jest dwa lata juz nie koszona bo nie było mnie w domu i tak została teraz jest cała zryta przez dziki chciałem tam teraz na wiosne posiać od nowa łąkę powiedzcie mi co mam tam najpierw zrobic jest to teren dosyć podmokły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

W jakim terminie siejecie trawę ze zbożem ? I w końcu z czym lepiej z owsem czy jęczmieniem na zielonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak na zielonkę to nie ma znaczenia. Jak chcesz zbierać ziarno to jęczmień, owies w fazie liścia flagowego zacienia mocno glebę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja w zeszłym roku siałem łąkę to robiłem to w ten sposób: mieszałem jęczmień z nasionami traw i do siewnika. Tylko trawy daj tak 25% więcej na 1ha jak pisze czyli np załóżmy pisze że sieje się 40kg to daj 50kg żeby była gęsta jęczmienia do takiej ilości trawy daj 150kg i będzie gites. Latem zbierzesz ziarno lub szybciej np kiszonkę w bele a jesienią siano chyba że będziesz chciał to dopiero pierwszy pokos na drógi rok ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja osobiście sieję razem z pszenicą jarą lub jęczmieniem, odmierzam ilość zboża (ok. 150 kg/ha), dokładnie mieszam z ok 40 kg/ha nasion trawy i wsypuję do normalnego siewnika zbożowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

A jaką proporcję dac jak chcę posiać mieszankę zbożową, kończynę czerwoną i tymotkę?


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja w tym roku wysiałem na 5,2ha 80kg mieszanki traw 80kg czerwonej koniczyny 250kg owsa i 900kg jęczmienia. Wszystko mieszane przed sianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A podsiew traw na juz istniejacym pastwisku kiedy najlepiej wykonac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Podsiew najlepiej wiosną ponieważ do zimy zdąży się ładnie ukorzenić. W tym roku trawa będzie sobie spokojnie rosła będziesz ją kosił normalnie tak jak terminy lecą a w następnym roku jak wszystko wyjdzie trawa będzie gęsta. Oczywiście nawóz też musi mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym roku chce na gruntach ornych posiać lucerne z trawą i koniczyną mam zamiar posiac 3ha . Posiadam siewnik poznaniak i tu dylemat jak ustawić go na skrzyni aby wysiał 30 kg/ha lucerny + trawa+koniczyna . Raczej nieda sie zasiać tego w czystym siewie tym siewnikiem dlatego wpadłem na pomysł zeby zmieszać wszystko z jęczmieniem lub przenicą . czyli 30 kg /ha lucerna ,trawa i koniczyna i 150 kg/ha jęczmienia . Dodam też ze nie posiadam innych wałków wysiewających siewnik ma wałki od zborza , siewnik z roku 80 . z skrzynią normalną . A,B,C i od 1 do 6 przyłozeń. Proszę o pomoc jak ustawić ten siewnik aby dobrze posiać . Pole które będe obsiewał są górkowe i gliniaste i są też dołki . chcę zastosować 15 kg lucerny 10 kg trawa i 5 koniczyny + 150 kg jęczmień . Proszę o wyrazenie waszej wiedzy jak i opini w tym temacie .Będe bardzo wdzięczny za pomoc z góry dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

musisz zrobić próbę kręcona i wtedy dopasować ustawienie. Ja kręce 38 razy kołem napędowym. Jak naleci 4kg to jest 200kg/ha jak 5kg to 250kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toodziala    1

raczej mieszanie z jęcznieniem czy pszenicą nic nie da w siewniku zboże będzie ubywało a trawa będzie osiadała da dnie lepiej niech jakiś znajomy ci zasieje nowszyn siewnikiem co da się ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

my tak siejemy poznaniakiem ze 20 lat albo więcej. Nie mamy łąk tylko wszystko siane. Co 2 lata trzeba przesiewać. Wszystko się miesza przed siewem i sieje tak jak zboże. Denka na 3 ząbku.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj