Polecane posty

Witam, miałem problem z reduktorem i rozebrałem pokrywę pod siedzeniem żeby dostać się do niego, awarię usunąłem ale przez dłuższy czas mam problem z podnośnikiem przy rotacyjnej muszę trzymać na 1500 obrotach zeby utrzymało i po wyłączeniu ciągnika opada sam podnośnik, jak już mam rozebrany w tym miejscu ciągnik to co może być przyczyną jak to naprawić ? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Uszczelnienia na tłoku zmień. Więcej nie nie zrobisz.Potem to już rozdzielacz, a to tylko w Tucholi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że w MF nie ma typowego rozdzielacza do sterowania podnośnikiem.

 

Należy sprawdzić ciśnienie w hydraulice, możesz wymienić uszczelnienia na przewodzie pionowym [groszowe sprawy], ale na nie pocieszenie powiem Ci że u mnie w przypadku takich objawów trzeba było wymienić pompę [lub też naprawić]

A hydraulika zewnętrzna działa dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

rozebrałem jeszcze raz wszystko kupiłem nowy cylinder tłok i pierścionki do tego podnosnika i po złożeniu dalej opada i nie wiem czy nie jeszcze szybciej i do tego jeszcze wygląda że pompa cały czas pracuje

 

i inaczej się steruje tym regulatorem co jest przy błotniku płycej głębiej ja ustawie maksymalnie to do samej góry się nie podnosi tylko trzeba tym przy siedzeniu podnieść też na maksimum to wtedy dopiero idzie wyżej

 

a tak to samym tym przy siedzeniu nie podniesie

nie wiem co sie stało kiedyś tylko tym pracowałem w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Podnośnik działa tak że jak nie potrzebujesz regulacji siłowej [od strony błotnika] to dźwignię przesuwasz maksymalnie do tyłu [pozycja "płycej"] a wysokość ramion ustawiasz regulacją pozycyjną [od strony błotnika].

 

Jak używasz regulacji siłowej np w orce to regulacją pozycyjną [od siedzenia] ustawiasz sobie wysokość podnoszenia maszyny [np maksymalnie do góry] a dźwignią od strony błotnika pług opuszczasz i regulujesz jego głębokość pracy przesuwając na "głębiej" lub "płycej" zależnie od potrzeb. Tak robisz i nie działa prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tak teraz działa a kiedyś przed tym rozebraniem miałem tak że podnosiłem od samego dołu do samej góry tym od strony siedzenia i tak juz przyzwyczajony bylem ale widocznie zle bylo po kims kto ostatnio to naprawial, tylko pytanie dlaczego mi podnosnik dalej opada jak zalozylem nowy cylinder tlok i pierscienie koszt 230zl ... ? POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A sprawdzałeś czy hydraulika zewnętrzna działa prawidłowo? Czy podniesie np. pełną skrzynię przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czyli pompa jest ok, a teraz Ci się spytam tak- jak masz dźwignie od podnośnika, tą od strony siedzenia, weź odkręć tą sprężynkę hamującą przy tarczy żeby dźwignia swobodnie się przesuwała i teraz tak- przy podnoszeniu na maksymalną wysokość powinna iść płynnie, potem jak przesuniesz na "stały wydatek" będziesz czuł lekki opór a jak przesuniesz dalej na regulację ciśnieniową to dźwignia powinna sama polecieć na dół- sprężyna powinna ją pociągnąć. Myślę że wtedy będzie można było stwierdzić że te dźwigienki tam są ok, że pracują prawidłowo.

Bo może coś być pomieszane z tą regulacją ciśnieniową że kiepsko podnosi [bo ona właśnie służy do tego żeby odciążać maszyny pod niskim ciśnieniem, czyli lekko je podnosić] i tak myślę że jeżeli tam coś się nagrzebało to też tak się może dziać.

Mam już zamówioną instrukcję napraw do tych ciągników, ale na koniec tygodnia może dopiero ją będę miał w ręce, teraz to celuje ślepo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa jest ok, a teraz Ci się spytam tak- jak masz dźwignie od podnośnika, tą od strony siedzenia, weź odkręć tą sprężynkę hamującą przy tarczy żeby dźwignia swobodnie się przesuwała i teraz tak- przy podnoszeniu na maksymalną wysokość powinna iść płynnie, potem jak przesuniesz na "stały wydatek" będziesz czuł lekki opór a jak przesuniesz dalej na regulację ciśnieniową to dźwignia powinna sama polecieć na dół- sprężyna powinna ją pociągnąć. Myślę że wtedy będzie można było stwierdzić że te dźwigienki tam są ok, że pracują prawidłowo.

Bo może coś być pomieszane z tą regulacją ciśnieniową że kiepsko podnosi [bo ona właśnie służy do tego żeby odciążać maszyny pod niskim ciśnieniem, czyli lekko je podnosić] i tak myślę że jeżeli tam coś się nagrzebało to też tak się może dziać.

Mam już zamówioną instrukcję napraw do tych ciągników, ale na koniec tygodnia może dopiero ją będę miał w ręce, teraz to celuje ślepo.

Jutro będę robił wszystko według zaleceń i jak bedziesz mial tą książkę to napisz co moze to byc ja jutro napisze jak dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

regulacja od strony siedzenie w ogóle nie działa nie podnosi jak ustawię tą regulacje na transport

podnośnik dalej opada a wymieniłem uszczelniacze na rurce pionowej, cylinder tłok i pierścienie co może być przyczyną ma może ktoś zdjęcie jak ma być złożony ten podnośnik te krzywki wszystkie sprężynki i jak to ma wyglądać w całości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam trochę fotek ze ściągniętym plecakiem ale tak ogólnikowo tam widać.

 

http://www.agrofoto....39700-tuz-4514/

 

http://www.agrofoto....39699-tuz-4514/

 

http://www.agrofoto....39698-tuz-4514/

 

Mam jeszcze schemat pompy hydraulicznej + zasada działania

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Wszystko super tylko pasowało by mi zdjęcie jak mają być te sprężynki przy tym płaskowniku bo tam nie widać na tym pierwszym zdjęciu jeśli by ktoś miał to rozłożone to proszę o zdjęcie i ten płaskownik co jest przykręcony tą nakrętką z zabitym zabezpieczeniem to w jakim ma być położeniu i na tym sprężynka w jaki sposób założona ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie

Otóż mam problem z podnośnikiem mf255 po właczeniu podnosnika ramiona automatycznie sie podnosza do max. bez reakcji na działania na wajche min-max. i nie moge opuscic ramion. wowczas jak tylko wyłacze podnosnik wtedy ramiona same opadaja

w czym moze tkwic problem ciagnik pracuje z turem i podnosi wszystko bez zadnego ale tylko ten podnosnik cos sie zepsuł. usterka nastąpiła po montazu pompy hydr. i po złozeniu jest ten prolbem

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

opadający podnośnik sytuacje opisane wyżej sprawdzić oring i uszczelkę pod roździelaczem pod siedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0
robi57362 a ja Ci tylko życzę żebyś przeczytał jaki kolwiek post i oprócz pytań nie znalazł odpowiedzi tamtym chłopakom może moja odpowiedź rzeczywiście zbędna choć jak naprawili to mogli się pochwalić gdzie tkwi problem bo np zawieziesz ciągniczek do mechanika on stwierdzi że pompa cylinder etc a koszt naprawy 1 zł

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jak myslisz że tylko oring jest przyczyną opadania bo akurat u ciebie to się zdażyło to jesteś w grubym błędzie i napewno nie dowiesz się wszystkich tajników bo na taką wiedzę długo się pracuje 


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna wpisac w temat swoje spostrzezenia.. Moze akurat przydadzą sie komus w przyszłosci.. A w opisywanym 4lata temu przypadku, problem wynikał z niewłasciwego montazu "plecaka". Przed zalozeniem ustawia sie dzwignie regulacji pozycyjnej w gore do polozenia transportowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego

janczar810

miałem to samo.Przesunięta dźwigienka od podnośnika.Przy demontażu się przesunęła i podnośnik na max szedł i nie reagował.Przejrzyj dobrze podnośnik.Mi to robił okoliczny mechanik bo też nie miałem pojęcia co jest grane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj