Skocz do zawartości

Polecane posty

Holuzniak    0

Witam

Mam taki problem w dominatorze że gdy złapie temperaturę (wchodzi w okolice czerwonego pola) zaczyna delikatnie swiecić się kontrolka od oleju (im wyższa temperatura tym mocniej się świeci), czy ona ma jakiś związek z czujnikiem temperatury, jako takiej kontrolki od temperatury nie znalazłem. Gdy temperatura spada kontrolka przestaje się jażyć.

Jaka jest przyczyna tego że łapie temperaturę? Dodam że pompa ma luzy na łożyskach ale płyn krąży dosyć energicznie, termostat otwiera się (nie wiem w jakiej temperaturze)

Chwilowo nie badałem ciśnienia oleju manometrem, nieznam wartości ciśnienia oleju na silniku zimnym oraz gorącym. Jak ktoś je zna to prosiłbym o ich podanie. Jedno co wiem to że na zimnym silniku po odpaleniu i zgaszeniu kontrolka nie zapala się przez około 6s. Na gorącym i wolnych obrotach kontrolka lekko zapala się.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.

Edytowano przez Holuzniak

Przemko    20

Przyczyną grzania się może być zabita chłodnica kurzem, codziennie dmuchasz powietrzem ???

jak nie to proponuje solidnie ja wydmuchać ja u siebie w mercedesie jak 3 dni nie przeczyszcze to tez zaczyna łapać temperaturę ..

Holuzniak    0

Chłodnica jest czysta przynajmniej w 90% (jak łapał temperaturę została dokładnie przedmuchana). Zastanawia mnie czy jest jakiś związek (w instalacji elektrycznej) kontrolki oleju i wysokiej temperatury silnika.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateusz1995
      Mógłby ktoś wrzucić fotke gazu ręcznego w claasie consulu. ma ktoś może do sprzedania albo jakieś namiary na sieczkarnie do claasa consula.Jakie oleje lejecie do niego.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez sonofwood
      Witam,
      poszukuję używanego wariatora młocarni do Dominatora SL rocznik 91. Znacie może jakichś szrociarzy w wielkopolsce?
    • Przez tomsel
      Witam
      Chcialem zamontowac sieczkarnie do mojego senatora. znalazlem nawet w dosc dobrym stanie od mercatora lecz... nie pasuje.
      w merkatorze naped jest realizowany poprzez dokrecenie kola do wariatora młócarni na trzy sruby senator nie ma otoworów na kole do przykrecenia.

mozliwe ze senator nie jest zupelnie przystosowany do sieczkarni?  nie ma zadnych otworów do przykrecenia napinaczy itp. oraz by zamontowac sieczkarnie trzeba zmienic cale kolo wariatora?
      moze ma ktos senatora z sieczkarka slomy i wypowie sie
    • Przez Theprzemo205
      witam! Może ktoś posiada wymieniony kombajn w tytule. Szukam informacji uzytkowania np jak ustawić go. Na co zwrócić uwagę przy nim itp. Każda informacja się przyda.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.