Andre1989

Sipma Z-279/1 Farma-Prostowanie poprzeczek łańcucha zwijającego

Polecane posty

Andre1989    0

Witam mam pytanie do forumowiczów. Wmojej sipme jest pogięte kilka wałków na łańcuchu zwijającym i niewiem czy aby je wyprostować trzeba wyjąć cały łańcuch może ktoś już to naprawiał i wie jak się za to zabrać. proszę o pomoc bo jest środek sezonu a prasa strasznie chałasuje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jeśli chodzi ci o pręty pomiędzy łańcuchami to z góry 5 kilowym młotkiem i che ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

całego łancucha nie musisz zdejmowac wystarczy zdjąc tylną i boczne osłony klapy i zobaczysz po bokach takie dwie dziury to przez te dziury wyjmujesz wałki ale najpierw musisz zdjąc łożyska z tych wałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

w dawnych czasach jak ją miałem to młotek był standardowym wyposażeniem traktorzysty a przyczyna wyginania jest taka że masz włożone za mocne śruby do ścinania na wałku i na kole zębatym z boku prasy i śruby nie ścina tylko pręty wygina

 

a jeszcze jedno żadne łożysko z tego powodu mi nie padło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andre1989    0

Dzięki za pomoc koledzy belki wyprostowane :) mam jeszcze jedno pytanie jaką twardość powinny mieć zabezbieczenia na wałku i zębatce zwykłe 5.8 czy 8.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

oryginalnie 5,5 ale 5,8 nie zaszkodzi a jak masz 8,8 to młotek wyposażenie standardowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andre1989    0

Mam jeszcze jedno pytanie nie znam się zbytnio z tą prasą cz te ściski przy napinaczu łańcucha zwijającego te które są przykręcane na klucz imbusowy powinny się ruszać podczas pracy maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

tak to się rusza tylko to regulujesz a jak to jest tam obok rysunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamoadamo1    0

''Sipma 1211 farma plus''

Młotem 5-kilowym to chyba nie najlepszy pomysł. Właśnie zaczynam rozbierać swoją prasę bo ok. 8 wałków pomiędzy łańcuchem głównym wykrzywiło się mi. Parę zawadza o komorę. Samo zdemontowanie jest bardzo proste ale odprostowanie to już inna sprawa, o wiele trudniejsza. Śruby ścinające na kole zębatym mam założone 8.8 twardość, takie doradzono. Potrzebuje info, jak w jakiś normalny, fajny sposób odprostować walce pomiędzy łańcuchami w komorze prasującej???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak miałem tą prasę to też młotek 5 kilowy i od góry prostowanie tylko że po bokach podkładałem pod łańcuch albo małe młotki albo kawałki drewna żeby łożyska nie potrzaskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

widziałem jak sąsiad w simpie prostował tak :

z tyłu zdejmował osłonę i miał tregiel który zaczepiał na półmetrowych łańcuchach po końcach pręta i na środku niego stawiał lewarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Witam , wogóle nie trzeba nic demontować wystarczy wałek który jest ugięty zatrzymać na samej górze belarki odchylić klapę aby zluzować łańcuch podłożyć

pod wałek jakiś płaskownik tak aby łożyska nie dotykały prasy [ po uderzeniu nie wytrzymają] dwa trzy uderzenia i po sprawie ja załatwiam to młotem 10 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

widziałem jak sąsiad w simpie prostował tak :

z tyłu zdejmował osłonę i miał tregiel który zaczepiał na półmetrowych łańcuchach po końcach pręta i na środku niego stawiał lewarek

Zawsze prostowałem przy pomocy młota (Sipmę mam od 2000r.),ale ten sposób jest o wiele lepszy.Dzisiaj go wykorzystałem i jestem bardzo zadowolony.Jest bezpieczny dla człowieka i dla maszyny.Morfi81,dziękuję za ten wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

jak często wy prostujecie te pręty? bo  u mnie po pierwszym belowaniu po 27 belach już widzę co najmniej jeden wygięty, a nie dawno prostowałem prawie wszystkie po 60 belach. 

Może też zależy od naciągnięcia łańcuchów? 

na razie nie stuka ale już nie wiele mm brakuje temu prętowi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0
Dnia 20.07.2020 o 00:32, MariuszKlim napisał:

jak często wy prostujecie te pręty? bo  u mnie po pierwszym belowaniu po 27 belach już widzę co najmniej jeden wygięty, a nie dawno prostowałem prawie wszystkie po 60 belach. 

Może też zależy od naciągnięcia łańcuchów? 

na razie nie stuka ale już nie wiele mm brakuje temu prętowi,

Ja w tąmtym roku dwa albo trzy razy prostowalem, w tym tylko raz po około 130 belach. 

Ja prostuje tak:

Uchylam trochę klapę tak na około 5-10cm. Z góry na wysokości zawiasów komory ustawiam pogięte pręty, zdejmuje boczne segerki i łozyska, a wewnętrzne segerki przeuwam na środek. Potem po bokach podważam łańcuch i wychodzi w bok. Pręt biorę na kowadło i walę młotem 10 kg.

Najlepiej we dwóch to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj