look19

Przystawka do prasowania kukurydzy prasą rolującą

Polecane posty

look19    30

Tj w temacie. Z jakich maszyn zaadaptować elementy do budowy takiej przystawki jak na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=4JwSB7iVqrc&feature=related ?

Podsuńcie jakieś pomysły. Z góry dzięki.

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Ze snopowiązałki, kombajn bolko lub pyrra.

Bardzo innowacyjne rozwiązania widzę na filmiku, fajnie to wymyślili.

Można by się pokusić przeróbki starej zwijarki plus ten podajnik, taśmociąg, ale najlepiej było by gdyby owijane było by od razu jak na filmiku w owijarce, bo myślę że każde przemieszczanie takiego balota może okazać się destrukcujne dla niego.

 

Nie lepiej było by nająć maszynę do rękawa foliowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Mógłby ktoś podać praktyczne zastosowanie tego systemu? Nie wyobrażam sobie zakiszania kiszonki z kukurydzy w ten sposób. Po pierwsze czasochłonność, po drugie koszty folii. Zakładając, że udałoby się w jednej beli mieścić około 1000kg masy, to z jednego hektara mamy jakieś 40-60 bel. Przy 50ha sobie nie wyobrażam :)

Edytowano przez FOX2

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Kilka belek ccm to można by czymś takim zrobić, ale całe rośliny ciapać? Kogo na to stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Zastosowania:

-możliwość sprzedaży

-możliwość przemieszczania

-łatwe dawkowanie i obliczanie ile potrzeba na rok

-prawie zerowe straty kiszonki, chyba że ktoś lub coś podziurawi bele podczas zakiszania

-mniej potrzeba przestrzeni na magazynowanie kiszonki (układasz piętrowo i gdzie tylko chcesz a na silos musisz mieć specialnie przygotowane miejsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Widziałem kiedyś na YT film jak w taką prasę ładowali końcówkę zawartości silosu. Dobry sposób aby opróżnić silos przed następnymi zbiorami kukurydzy, z wydajnej sieczkarni to się raczej nie wyrobi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mógłby ktoś podać praktyczne zastosowanie tego systemu? Nie wyobrażam sobie zakiszania kiszonki z kukurydzy w ten sposób. Po pierwsze czasochłonność, po drugie koszty folii. Zakładając, że udałoby się w jednej beli mieścić około 1000kg masy, to z jednego hektara mamy jakieś 40-60 bel. Przy 50ha sobie nie wyobrażam :)

 

Nikt w Polsce kosi maszynami wydajniejszymi niż 1-2ha/h. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. Ponadto można wykorzystać do tego prasę pasówkę i wtedy da radę zrobić bele o wadze nawet 450kg, a to już nawet c330/c360 podniesie. Ten gospodarz na pewno ma tego dużo, ale i tak uważa, że warto: http://www.agrofoto.pl/drukuj/32115.html.

 

Ze snopowiązałki, kombajn bolko lub pyrra.

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź co do części z tych maszyn, które można by do tego wykorzystać. Nie znam budowy ani snopowiązałki ani kombajnu bolko - za moich czasów snopowiązałki już nie było, a kombajnu bolko nigdy nie mięliśmy ani sąsiedzi, może są ze 2 w całej gminie na 30-40 kombajnów, a może coś z Anny podejdzie - łatwiej dostać już nawet na złomie i to nawet za 2-3tys kompletny, tylko pordzewiały.

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Sama taśma podająca która jest na filmiku to snopowiązałka ma ich 3. Kombajn bolko lub anna mają tzw. przenośnik odsiewający, a jego rama mi się skojarzyła z tą maszynką na filmiku. Już samo połączenie ramy tego przenośnika odsiewającego z taśmą od snopowiązałki spełniało by zadanie.

Ale oczywiście nic by nie pasowało do siebie i masę przeróbek trzeba było by zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A może przerobić prasę rolującą wałkową Wegler, Claas? Tez z kolegą planujemy coś wykombinować z Weglerki, dodac w kanale pobierającym dodatkowy wałek a z góry hydraulicznie odchylany, reszta jeszcze w planie.. ;)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Wszyscy z was mają po trochu rację. Myślę, że taśma z przenośnika taśmowego do ziemniaków wraz z przykręconymi zużytymi cepami od bizona(obrobionymi pod ten wymiar) zdałaby egzamin. Napęd taśmy można by pod napęd podbieracza podłączyć ( w nie każdej prasie, gdyż niektóre mają fatalne sprzęgło przeciążeniowe i wówczas należałoby wykorzystać jakąś przekładnię z orbitrolem o dużym przełożeniu).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj