qwert123

prasa claas rollant 250

Polecane posty

tomasz65896    25

Sianokiszonke też robię kilkaset szt rocznie , dobre spinki wytrzymują bez problemu w sianokiszonce , np takie http://www.mlt.pl/ti...nictwo-100.html

Broń Boże takich tasma+MR033-3.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak takie założyłem to pasa szukałem w belce sianokiszonki ;[ :P

Ja w swojej prasie NH 640 ma własnie takie spinki jak na zdjęciu to czasem jednego sezonu potrafi nie wytrzymać ta spinka. Może wytrzymywały by więcej gdybym tak mocno nie zbijał balotów :D

 

Te TITAN są ze 3 razy droższe , ale warte tej ceny , a te ze zdjęcia to szajs

Masz własny sprzęt do zakuwania pasów w spinki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o claasie rolandzie 250 ??

Kolego Claas rollant  250 to bardzo dobra prasa, jest walcowa (prosta i tania eksploatacja) a jednocześnie zmienno-komorowa(MPS zaczyna dobijać belę od około 90cm średnicy). Prasa ta idealnie nadaje się do sianokiszonki i siana 5/5 i dobrze do słomy 4/5.

 

Każdy powinien dobrać prasę do własnych potrzeb,  trzeba wziąć pod uwagę jaki materiał ma prasować, jaki mamy ciągnik itd.

 

Katalogowe zapotrzebowanie na moc tej prasy to 80KM. Ale jeśli masz góry to 100KM bez włączonych noży.

Ja mam wersję bez rotora i noży i ciągnik Case 105KM 6 cyl jest idealny(góry i sianokiszonka bele ważą czasem ponad 800kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Witam.Posiadam prasę 250 RC i dziś przy belowaniu zauważyłem,że coś stuka w okolicy MPS.Przy pustej komorze stuki są praktycznie nie słyszalne,ale w miarę dobijania beli stuka coraz głośniej.Łańcuchy wydają się być naciągniete.Łożyska w wałkach też są ok.

 

Aaa i jeszcze jedno.Mógłby mi ktos powiedzieć gdzie znajduje się pokrętło od ustawiania ciśnienia na klapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie reguluje się ciśnienie na zaworze. Wkręca się tam śrubkę na imbus. 

A stuki to może być początek końca głównego łożyska przenoszącego napęd na klapę. Sprawdź czy się nie grzeje(górne łożysko po prawej i lewej stronie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati492    1

Witam rowniez mam problem z prasa claas rolaant 250 stuka cos w mps przy dobijaniu beli co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj