qwert123

prasa claas rollant 250

Polecane posty

qwert123    0

Witam

Posiadam prase claas rollant 250. Mam taki problem, że balot staje w komorze i nie obraca się. Poczym muszę otwierać komorę i wywalć. Jak na to poradzić. i jeszcze jest taki problem że prasa słabo zbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susel    0

Zmniejsz ciśnienie w komorze pokrętłem po prawej stronie prasy. Balot pewnie zatrzymuję się na słomie, dlatego że słoma nie da rady wypchnąć pokrywy aby uaktywnić czujnik od owijania siatką. Ja robię tak włączam owijanie na panelu gdy balot już stoi w miejscu, luzuję trochę komorę i wjeżdżam w pas słomy aby ta popchnęła balot gdy bela zacznie się znowu kręcić to już się nie zatrzyma i owinie do końca. Prasa beluję dobrze siano i sianokiszonkę ale słomę bardzo słabo.

Edytowano przez Susel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego a sprawdzałeś czy prasa sama się nie uchyla? może siłownik nie trzyma któryś i przepuszcza i wtedy ci dobrze nie zbije. Mi się nie zatrzymała żadna kulka ale za to zewnętrzna warstwa trochę miękka ale balot ciężki jest nie wiem czemu tak. Aby sprawdzić siłowniki klapy należy na otworzyć komorę na maksa a zostawić tak, jak będzie opadała i robiła ciśnienie to znaczy że któryś siłownik nie trzyma i trzeba zregenerować. Kolego susel jak by nie dawała rady otworzyć komory to kolega by miał ładnie zbity bal a tu pisze że nie jest. Jeszcze kolego jest taka opcja że możesz mieć walce już sfatygowane i będzie się zatrzymywała wtedy słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

ja mam arobale 1215 to samo co claas rollant 66 bel zatrzymal mi sie tylko 2 razy na 5 okolo tysiecy balotow nie wiem jaka przyczyna ale slome slabo zbija siano super nawet 380kg balot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukassz19    0

Witam mam prasę Claas Rollant 250RC i jak zamykam klapę po wyrzuceniu balotu to przy końcu zamykania bardzo zwalnia i tak jakby ciężko się zamykała. Czy we wszystkich takich prasach tak jest czy to jakaś awaria jeśli tak to co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam prase claas rollant 250. Mam taki problem, że balot staje w komorze i nie obraca się. Poczym muszę otwierać komorę i wywalć. Jak na to poradzić. i jeszcze jest taki problem że prasa słabo zbija

Kolego i sprawdź czy do słomy masz poluzowane sprężyny MPS. One powinny być ustawione na większy zgniot tylko do sianokiszonki i siana a do slomy poluzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To może ja dopowiem. U nas też zwalnia i się domyka wolniej, może to jest spowodowane przez to że ciśnienie w obwodzie się zwiększa co można zaobserwować na manometrze. Co do zatrzymywania balota to u mnie to nie występuje a sprężyny od MPS mam na tą mocniejszą zakładkę zrobioną i nawet jak trochę z nożami słomę jechałem to problemu nie było ze stawaniem bala, jedynie jak sąsiadowi żytnią prasowałem to z dwa razy siatka nie chciała zaskoczyć bo jezdziła po balu ale wkońcu owijało. Może walce już masz swatygowane bo innej przyczyny nie widzę tu a prasuje w każdą porę dnia:) U mnie problemem była uchylająca się komora ale podłożenie kilku podkładek i nakrętki do zaworu wyeliminowało praktycznie problem. Dodam że ze wszystkimi nożami w sianokiszonce pracuje z nią jx90 i pod górkę sporą ma co robić ale wystarczy dobrać dobry bieg i idzie ok. Bale zbija takie że jd6400 z turem bez przeciwwagi wisiał d*pą w powietrzu więc chyba dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna posiadam prase claas 255 RC i mam taki problem dysz robi zbyt duże snopki a mianowicie 135-140 cm wysokości zaraz wspomne że klapa się praktycznie nie uchyla ciśnienie trzyma i jest dość dobrze zbity spotkał się ktoś z takim czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

A owijasz siatką czy sznurkiem ?? Jeżeli siatką to albo za mało dajesz owinięć albo sie siatka rozciąga bo belka jest mocno zbita :) .Moja rada daj o 1 obrót siatki więcej i zobacz jaka wyjdzie :) .


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owijam siatką firmy defalin. 2.2 razy ale jutro owine tak jak radzisz i zobaczymy.

Edytowano przez Traktorzysta25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a naciąg siatki kolego zmieniałeś? bo każda siatka ma inną wytrzymałość. W zeszłym roku mieliśmy tamy taką seledynową a w tym teść na szybkiego kupił najbliżej taką białą nawet nie wiem co za firmy ale jemu się podoba bo mocniej wygląda i trzyma bala ale na moje to tylko przez to że wtedy owinięcia było 1.9 teraz mamy 2.9 ustawione i lepiej trzyma ale za to przy starym naciągu tej sprężyny dociskającej urywało siatkę więc aż taka dobra nie jest no i słabo się rozchodzi na boki więc szału dla mnie nie ma. może masz za słaby naciąg i się rochodzi kulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumekcfc    1

Witam, też posiadam takową prasę (250tkę) i tez miałem problem ze belka słomy mi stawała, probowałem z siłownikami, zaworem, MPSem, aż wkoncu dospawalem po 6 prętów dodatkowo na dwóch dolnych walcach (walce nie były w takim złym stanie ale pręty wystają tylko 2mm od innych) od tamtej pory ani razu mi belka nie staneła, południe nie poludnie-jadę, beluję i elegancko idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian7789    0

Tematy połączone.

 

Witam :)

Mam zamiar kupić prasę rolująca claas rollant 250. Zastanawiam się nad tym czy wybrać opcje roto cut czy roto feed, prasa pracować będzie w słomie około 40 ha i niewielkiej ilości sianokiszonki max 50 kulek rocznie.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Nie ma sensu brać roto cut do tak małej ilości sianokiszonki, natomiast nie sądze czy prasa walcowa jest najlepsza do prasowania 40 ha słomy . Miałem claasa i ma duże zapotrzebowanie na wom a słomę mogłem prasować z rosą z drobną też był problem, nie mówiąc o tym jak taka słoma będzie wyglądać po rotorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Widocznie nie mieli kontaktu z dobrymi pasówkami. Do słomy sprawdzi się najlepiej. Belka lepiej wyjdzie i praktycznie brak ryzyka, że w niesprzyjających warunkach belka ci stanie w komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

skoro w twojej okolicy jest dużo takich pras co zwijają słomę to po co się pytasz na forum, praktyka lepsza jak teoria innych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian7789    0

romek6340- domyslam sie, ze pasówka byłaby lepsza ale wydaje mi sie ze sa one drozsze w utrzymaniu bo jesli weksploatowane sa pasy to wydatek jest spory...natomiast w walcowej moze iśc łozysko na wałku walca ewentualnie moze sie wałek od walca wylamac (nie wiem czy to na pewno możliwe)

 

morfi81-wole zaczerpnąć wielu obiektywnych opini by niepotrzebnie nie zmarnować pieniędzy i nie pluc sobie w brode:)

Edytowano przez damian7789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja mam pasówkę z 2001 roku, jak kupiłem miała około 11tys szt zrobione , teraz ma ok 18tys , wymienione kilka spinek , a pasy myślę że jeszcze drugie tyle wytrzymają .

Tak że bez przesady z tym drogim utrzymaniem ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian7789    0

a sianokiszonke nią zwijasz ?? u nasz sąsiad pasowym jd550 w sianokiszonce ujechać nie moze co chwile spinki pekają fakt faktem u mnie wiele sie tego materiału nie prasuje ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sianokiszonke też robię kilkaset szt rocznie , dobre spinki wytrzymują bez problemu w sianokiszonce , np takie http://www.mlt.pl/ti...nictwo-100.html

Broń Boże takich tasma+MR033-3.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak takie założyłem to pasa szukałem w belce sianokiszonki ;[ :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj