Zaloguj się, aby obserwować  
pawada1996

Zagonowy, czy obrotowy?

Polecane posty

pawada1996    10

Witam! Mam takie małe pytanko :) A mianowicie, co było by lepszy do Ursus C-360 3P, pług 3 skibowy zagonowy, czy 2 skibowy obrotowy??? Proszę o odpowiedz, ponieważ mam dylemat co wybrać. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a masz prostokąty czy kliny?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Czytając takie posty i tematy widze że ludziom się w d*pach poprzewracało.kiedyś były tylko zagony i jakoś nikt nie wybredzał i się nie zastanawiał bo się cieszył że ma i nie musi z SKR-ów pożyczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a co za różnica jaka klasa, kliny czy koła a może zapytamy się czy pod górkę czy w duł a może w poprzek bo orać tak czy tak trzeba, bierz obracany bo ci się lepiej sprawdzi na klinach na kołach i z bruzdami nie będziesz miał problemów , kuzynowi załatwiłem dwu skibowy obracany do c360 i jest zadowolony i nie zamieni na żaden zagonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Do 3p tylko 3 skibowy bo obrotowy na większe zapotrzebowanie na moc.Z resztą 3p ma delikatny silnik o mocy 47 km.A prawidłowo 3p powinno ciągać się dwuskibowy zagonowy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam do 60 obrotowy i nie narzekam a do orania tylko 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawada1996    10

Więc tak, posiadam 14ha, oj posiadam kliny, ale i także prostokątne poletka (ale mało), no i mam 2 kawałki gdzie jest pod górkę i z 2 przyczepami słomy ma ciężko (z blokadą i 1 bieg, bo się kopie) -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do 3p tylko 3 skibowy bo obrotowy na większe zapotrzebowanie na moc.Z resztą 3p ma delikatny silnik o mocy 47 km.A prawidłowo 3p powinno ciągać się dwuskibowy zagonowy.

Ale teraz dowaliłeś, wszyscy posiadacze pługów obracalnych się śmieją...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A niech się śmieją...Każdy ma swoje zdanie i robi tak jak uważa za stosowne :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

O orałeś obrotowym?

Bo ja jak zaczełem orać obrotowym to zagonowego na oczy nie chcę widzieć i dąłem go sąsiadowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wybieracie obrotowe tylko dlatego że nie chce wam się przejechać jeszcze raz na przestawionym pługu i wyrównać bruzd? też mam pola kliny, i to długie kliny, gdzie radze sobie w ten sposób że zajeżdżam kawałek, lub orzę pola w części...

Nic przyjemnego ciągać tonę żelastwa po pagórkach i po wzniesieniach, traktor wcale mniej nie spali ciągnąc tonę żelastwa oprócz orki, ja nie chcę obrotowego(przynajmniej narazie) moi znajomi też odstawili, obrotowymi orzą tylko wąskie pola.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pawada moje pytanie było skierowane do locke

Ja od niechcenia kupiłem obrotówkę bo orałem Fortschritem B 200. A to jest eden z lepszych pługów. Jak sucho to raczej nie miał problemów z wejściem, dość ładnie krył na razówkę.

Kupiłem KV i tamtego nie chcę widzieć. Dosłownie dałem go sąsiadowi a teraz raczej będę go sprzedawał bo sąsiad nie za bardzo ma go czym ciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wybieracie obrotowe tylko dlatego że nie chce wam się przejechać jeszcze raz na przestawionym pługu i wyrównać bruzd? też mam pola kliny, i to długie kliny, gdzie radze sobie w ten sposób że zajeżdżam kawałek, lub orzę pola w części...

Nic przyjemnego ciągać tonę żelastwa po pagórkach i po wzniesieniach, traktor wcale mniej nie spali ciągnąc tonę żelastwa oprócz orki, ja nie chcę obrotowego(przynajmniej narazie) moi znajomi też odstawili, obrotowymi orzą tylko wąskie pola.

 

 

Dobre :D tonę to waży 4 skibowy obrotowy. Dwuskibowy np Lemken nie jest wiele cięższy niż zagonowy trzyskibowy a jakość orki nieporównywalnie lepsza. Zachodnie pługi mają inne kąty natarcia na ziemię, orka idzie lżej no i trwałość materiałów.. tu też zachód bije rodzimą produkcję. Co najważniejsze - pole bez bruzd - idealne pod ziemniaki a nawet przy koszeniu kombajnem w znaczący sposób umila pracę.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Obrotowy pług to na prawdę wielki komfort pracy z tego względu, że mogę orać na tą stronę na którą mi pasuje i uwrocia odbijam na ta strone na któa chce a nie tak jak mi pole pozwala (np. brzeg, rów itp), dodatkowo jest cięższy przez co nie wybija go tak z ziemi gry jest sucho i bardzo szybko wchodzi w ziemie przez swoją wagę. Do tamtego roku orałem zagonowym, a w tym sezonie obrotowym i szczerze nie chce widzieć na oczy zagonowego ;)

 

@locke dlaczego uważasz, że obrotowy ma większe zapotrzebowanie na moc??? przynajmniej ciągnik jest lepiej dociążony i tak nie buksuje. Orałem wcześniej zetorem 8011 4 skibowym zagonowym i z ciekawości za piąłem 4 skibowy obrotowy do niego to wcale nie miał ciężej. Tylko go lekko dźwigało bo mało obciążenia z przodu mam :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ludzie ale ja mam do dyspozycji dwie czwórki obrotowe lemkena i kunh i traktory 100-110km nie pisze o jakiejś 2 skibowej zabawce, i wcale nie widzę rewelacji ciągać tonowego żelastwa po ciężkiej glinie, spalanie wcale nie jest mniejsze, a jeżeli ktoś potrafi orać to i zagonowym zaorze tak że nie będzie bruzdy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Poprostu obrotowym orze się szybciej niż zagonowym . Mi średnia z Ab100 na długich kawałkach wychodziłą 1,5 h na godzine a z 150s wyciagam 1,6 ha, Z obrotowym ciągnik nie spali mniej , ale też nie spali więcej . Dla porównania 4 AB100 ważyła około 850 kg natomiast obrotowy 150 s waży 1350 kg.

 

Ja wiem jedno do zagonówki nie wrócę i tyle ,

 

Pozdrawiam


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie bierz obrotowy, a postów @boby nie będe komentował nawet bo jak wiadomo on wie lepiej. Tonowy pług do 360, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Dla wszystkich niedowiarków którzy piszą, że 60-tka nie da rady:

http://www.youtube.com/watch?v=xg479gZlkO4

http://www.youtube.com/watch?v=7OVKPIbArk4&feature=related

Chciałem dodać więcej filmów ale wyskakuje jakiś błąd :blink:

Pod tym linkiem może coś znajdziecie:

http://www.youtube.c...1ac.-3H1bgEi9v4

 

Poczytajcie sobie komentarze i zobaczycie jak sześdziesiątki radzą sobie bez problemu z tymi pługami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj