S-Piotr

Nawozy z Timac Agro Polska

Polecane posty

robertbara    75

Stosowaliśmy w ostatnich 2 latach. Nie pamiętam cen ale są dość drogie. Za dużo nie wiem o tych nawozach, bo nie zajmuje się tym.

To jest mojego taty dział i nic więcej nie powiem o tych nawozach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Witam. Ja stosowałem w zeszłym roku nawóz z tej firmy Sulfamo 23 i uważam , że nie są warte tych pieniędzy. Jest to firma która daje duże marże dla swoich delerów około 200 złotych na tonie i dla pajaców którzy jeżdżą i wciskają kit dla ludzi. Z tego co wiem kto wziął od nich nawóz zrobi tylko to raz bo nie są takie dobre jak mówią a kasa jest kosmiczna :D Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tak Ci się tylko wydaje. Ja już 3 rok biore od nich nawóz i na prawdę na plony nie narzekam...wręcz przeciwnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja zastosowałem od nich odżywkę na hektar przenżyta a na pozostałe 5 ha dałem z innej firmy. To mogę powiedzieć tyle że po odżywce z timacagro to nie było zadnej rewelacji, to samo co po tej innej która dałem na reszte pola(więc po co przepłacać) Ja osobiście polecam nawozy KEMIRA po tych to widać wzrost plonu (przynajmniej w kukurydzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@robertbara gdybaś dał innego nawozu za tą kase co Timac kosztuje to mniej urośnie ???

 

Ja w tym roku badałem sobie pola i P,K bardzo wysokie , Mg wysokie , pH OK - obornik robi swoje także myśle że nie ma co bardzo się w koszty pakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wiem że obornik robi swoje. Ja nawożę każde swoje pola co 3 lata obornikiem.

 

Po co dawać więcej nawozu jak można dać mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Wiem że obornik robi swoje. Ja nawożę każde swoje pola co 3 lata obornikiem.

 

Po co dawać więcej nawozu jak można dać mniej ;)

 

Z tymi tonami nawozu  to może i racja :P    ja obornik też co tyle daje

 

@maciek  nie wiem ile teraz  polfoska 6  kosztuje  ale jak kupowałem   Kemire  8-20-30  na rzepak i pszenice  to ta sama cena była   moim zdaniem lepiej kemire kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

tak a teraz kemira 1550 a polifoska 1220, chyba posieje sól +fosforan jak co roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik    0
znasz moze ceny tych nawozów?

wczoraj był u mnie przedstawiciel z firmy Timac mam aktualne ceny na ich nawozy. Ceny są dość wysokie np bezchlorkowy na warzywa Eurofertil 37 N-pro (13N,7P,17K, 33 SO) mają po 1998 zł. Podobny nawóz do Polifoski 5 mają po 1833 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Chciałbym odświeżyć temat. czy ktoś zna obecne ceny tak mniej więcej plus minus, nawozów firmy TimacAGRO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sevoir    0

Nie żebym tutaj stał za kimś murem, ale pamiętajcie, że ta firma w cenie daje dobre doradztwo o nawożeniu (i nie tylko) i dodatkowo różne badania, których nawet dilerzy nie robią a co dopiero inne fabryki.. Poza tym to nie jest tak, że nawóz kosztuje tyle i ja sobie myślę czy go kupić - po to oni mają swoich doradców żeby mówili nam czy ten nawóz się zda i ile trzeba go sypać. Takie moje zdanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a świstak siedzi i zawija "to" w sreberka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj mało merytoryczną dyskusję. Pewną zasadą jest że to czym zasilimy roślinę w niej pozostaję(wartości odżywcze). Tym samym za naszym pośrednictwem trafią do żołądków naszych zwierząt. I Dziwią mnie stwierdzenia "na oko" o skuteczności nawozów. Kiedy wiarygodna ocena jak efektywne są nawozy wymaga badań laboratoryjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a że każdy rolnik ma laboratorium to se może zbadać. Człowieku, 97% rolników nie wie nawet jakie ma ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Taaaaaaa niedługo będzie głośno o nawozie stosowanym w QQ, buraku i rzepaku w siewie rzędowym. Wysiewa się do podsiewaczem po 20 kg/ha i niby robi cuda. Widziałem zdjęcia i sam się zdziwiłem, jak zróżnicowany może być system korzeniowy.

 

Nie wierze w super doradztwo Timaca. Już kiedyś tutaj pisałem, że chciałem uzyskać ulotki informacyjne o ich nawozach. Napisałem maila z taką właśnie prośbą. Pani odpisała, że nie podeśle mi PDFa ale może podesłać mi przedstawiciela do domu. W odpowiedzi dobitnie wskazałem, że chciałbym najpierw zapoznać się z systemami nawożenia i produktami i skonsultować to z literaturą fachową a dopiero później porozmawiać z przedstawicielem aby nieprzygotowanemu do rozmowy "bajek nie wciskał" ,podałem adres, nr telefonu i do dziś dnia nikt nie przyjechał ani nie dostałem tego PDFa.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Nie stosowałem jeszcze prdouktów Timaca. Kupiłem nawóz Physiostart i zastosuje go rzędowo na próbe w kukurydzy. Aco poprzedniego postu - po co koledze mieli przesyłac ulotki czy miałbyś porównywac z literaturą. Od tego mają doradców którzy mają za zadanie kompleksowo doradzic nawożenie w gospodarstwie. I nie warsto sie umawiac z nimi jak nie masz analizy gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem 8,4 t nawozu pod korzeń Timac. Koszt za 1t to 2040 zł. Stosuje już drugi sezon. Nawóz pakowany jest w nie typowe Big Bagi bo po 600kg. W zeszłym roku posypałem go przed siewem w ilości 200 kg na ha wraz z 200 kg saletry za jednym zamachem pod Jęczmień Browarny Jary. Klasa ziemi IVb Ph 5.5 przed wapnowaniem (2t węglanu wapnia). Plon około 4,5 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Kriss jaki nawóz kupiłeś? Sam się zastanawiam nad kupnem nawozu azotowego (Sulfamo 30N), jest drogi (około 2300 tona netto), już kiedyś go zastosowałem, efekt był, ale miałem wtedy zakwaszone gleby (poniżej 5 ph), teraz nie wiem czy warto ?

Edytowano przez wiesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj