Zaloguj się, aby obserwować  
Dominik020

Case David Brown - nie można zgasić silnika, dymi na czarno

Polecane posty

Dominik020    0

Witam

Dziś podczać pracy silnik nagle zaczął wchodzić nawysokie obroty,zaczeło coś pukać i dymić na czarno. Nie mogłem wogóle go zgasić.

Dopiero po jakimś czasie sam się zadusił.

Po 2 godz. spróbowałem jeszcze raz odpalić i było to samo.wtedy zauważyłem,że spod jednego wtryskiwacza i z filtra paliwowego wycieka ropa.

Podkreślam że oprócz tych objaw silnik zapala bez problemu.

czy winna może być pompa wtryskowa??

Pilnie proszę o pomoc

 

 

 

koparko ładowarka

case 580 fs

silnik david brown

rok prod.1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

wyciek mogłeś mieć prędzej tylko nie zauważyłeś a objawy wskazują na pompę dawka paliwa jej się rozkalibrowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

tak jak kolega wyzej mowi pompa sie rozkalibrowala i dostaje taka dawke paliwa ze sam bez dodawania gazu chodzi na calym gazie, dymi dkatego tez ze nie zadaza przepalic tyle ropy.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik020    0

wczoraj był mechanik i wykluczył pompę, dlatego że odkręcił przeowdy paliwowe a ciągnik nadal chodził.

odkręciliśmy miske olejową no krobowód w porządku,następnie zdjeliśmy głowice i tam też wszystko wygląda ok tylko uszczelke nie była już najlepsze.dziś zamówiłem nową oraz byłem sprawdzić wtryskiwacze,wyszło na to że tylko jeden jest w pełni sprawny.jeden lał a dwa miały zbyt niskie ciśnienie,ale to raczej nie jest przyczyna.

 

dziś doszłem do wniosku,że może coś nie tak jest ze świecą płomieniową,może nie zamyka elektrozawór i nonstop dostaje paliwo.

Wiecie może jak można sprawdzić świece???

 

 

 

jeszcze zapomniałem dodać że dosyć mocno dymi z odmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

A czy on ma doładowanie?

Świecy odetnij paliwo, to ją wykluczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

no to przewody paliwowe odkręcił i ciągnik nadal chodził to ja bym nic nie robił niech cały czas chodzi bo paliwo drogie zmień mechanika bo jeszcze skrzynie rozkręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik020    0

Masz racje on jest chyba samozwańczym mechanikiem:) Wieciej już nie będzie grzebał przy mojej maszynce:)

Winna okazała się świeca płomieniowa. koszt 17 zł

co prawda nie potrzebnie tylko wymianiłem uszczelke pod głowicą,bo wtryskiwacze i tak były do wymiany. No ale po wymianie przynajmniej jest mocniejszy:D

Dzięki za podpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj