Skocz do zawartości
pitras

Jaki pług do ciagnika 95km??

Polecane posty

milanreal1    290

III klasa III klasie nie równa. Może to i piach a może tez to być ciężka glina. Wiec powiedz jak to wygląda. Jak lekka ziemia bez dużych oporów to powinien dać rade.

Wiadomość z agroFakt.pl

RafZielak    13

Panowie ... wydaje mi się, żę ciężko wróżyć z fusów jakie ktoś ma ziemie, jak zakamienione, jak zaglinione, a dodatkowo 100 KM jednego ciągnika ma często zupełnie inny charakter niż 100 KM drugiego ciągnika nie mówiąc już o dość dużych róznicach pomiędzy pługami róznych konstrukcji i producentów.

Z własnych doświadczeń, z obserwacji tego co piszą "tubylcy" rzekłbym, że za punkt wyjścia wszelkich dyskusji można by było przyjąć ok. 1,5 cm szerokości orki pługiem obrotowym na każdy KM ciągnika (przykładowo 100 KM - 150 cm szerokości orki, a więc 3x50 lub 4x37) i około 1,8 cm szerokości orki pługiem zagonowym na każdy KM ciągnika (100 KM - 180 cm szerokości orki, a więc 3x60 lub 4x45, bądź 5x36). Nie ma co żyłować silnika i lepiej najwyżej pojechać trochę szybciej niż za wolno. Oczywiście to są obliczenia umowne, teoretyczne, a jak już napisałem wcześniej wszystko zalezy od wielu czynników poczynając od tych sprzętowych, poprzez glebowe, a na samym operatorze kończąc.

Pozdrawiam

Rafał

Marek2140    0

myślałem o czwórce obrotową ale mam nie gdzie glinę i pagórki a jaki pługi trójki mają regulowaną szerokość orki też myślałem o kverlanderze

DarkDante    0

Witam,

Mam problem, a mianowicie z kupnem pługa obrotowego do tytułowego ciągnika Renault Ares 550 RZ (95km). Chciałbym się dowiedzieć jakiej szerokości odkładnice pasowałyby najlepiej ,itp. Myślimy nad 4 skibowym obrotowym ale nic więcej nie wiemy. Mogę dodać, że będzie pracował na lekkich glebach (bardzo mało 3b przez 4a do 6) i na polach z małą ilością kamieni. Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Połączony

post-41166-0-94036300-1361102320_thumb.jpg

Edytowano przez DarkDante

kotlet20    0

Witam. Odkopie troche temat żeby nie zakładać nowego. Chodzi o pług Agromasz PO3 z zabezpieczeniem resorowym. Czy ciągnik Belarus 952.4 da sobie z nim rade. O ile co do uciągu nie mam watpliwości o tyle boję sie o stabilnosć ciągnika. Pług jest dość długi (mniejwiecej taka długość jak PO4 z zabezpieczeniem zrywalnym) i ciężki (około 1250kg). I tu sie pojawia moje pytanie. Jak będzie ze stabilnością ciagnika na uwrociach?? Opłaca się pakować w ten pług czy lepszym wyborem będzie PO4 z zabezpieczeniem zrywalnym??

PS. proszę o niepisanie odpowiedzi typu "kup używanego kvernelanda, będzie lepszy" itp. poniewaz interesuje mnie tylko nowy pług.

Tomasz78    287

Kolego stabilność będzie miał tym bardziej na przednim napędzie ,zastanowił bym się bardziej nad tym czy podniesie na hydraulice ,jaki masz udzwig ?

kotlet20    0

udźwig to 4,5T. Podnosi rozłożony agregat uprawowo siewny który zasypany waży prawie 2 t więc z pługiem też da sobie rade.

Tomasz78    287

Ja mam 820 ,3200na hakach z agregatem i siewnikiem daje radę a mam obrotową czwórkę i bez dodania gazu nie uniesie,a na uwrociach nie na problemu daje rade.

kotlet20    0

No to troche różnicy jest. 800 kg a 1250kg. Długość pługów będzie podobna jednak różnica w masie całkiem spora, dlatego obawiam się o stabilnośc.

Tomasz78    287

Kolego jutro Tobie napiszę dokładnie jak się będzie zachowywać ,bo kolega ma pronara i ibisa chyba 4 skiby zapytam i odpisze.

akmaly    180

Jeśli masz kamienie to zdecydowanie zabezpieczenie typu non stop, w przeciwnym wypadku nie widzę sensu innego zabezpieczenia jak kołek ścinany. Wg. mnie to podniesie ten pług i będzie stabilnie pracował, jedynie co to czy wygodnie będzie nim pracować, zobacz na zachodnie wynalazki jak są rozwiązane. Sprawdź jak ma się długość w przypadku innych producentów, np tak polecanego na forum pługu Staltech.

kotlet20    0

akmaly mi chodzi o pług obrotowy a staltech robi tylko zagonowe:) Oglądałem pługi np. kvernelanda, są lżejsze ale ta cena;/ Porównywałem go równiez z pługiem akpil km180 z zabezpieczeniem resorowym i jeżeli chodzi o wymiary to są podobne, a masa to różnica około 30 kg.

Tomasz78    287

Witam z małym opóżnieniem za co przepraszam, kolega ma kvernelanda 4x40 waga 1200 kg i ciąga go pronarem 1025 waga ok 5 ton i nie ma problemu ze stabilnością dzwiga dobrze 4500kg na końcach ramion bruzda prosta nie prowadza ciągnika jedyna wada pękają odciągi ramion ale to dolegliwość rusków ja też mam te problemy a pług ile lżejszy .

kotlet20    0

Dziękuje Tomasz za zaangażowanie w temat i przede wszystkim za rzeczowe odpowiedzi. Rozmawiałem już z jednym dilerem agromasz i też twierdził że ten pług będzie pasował do tego ciągnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się