pitras

Jaki pług do ciagnika 95km??

Polecane posty

Turbina    10

Kolega U1224 ma racje ,wszystko zalerzy od ziemi i ukształtowania terenu.Ja mam gurki i oram U1014 zagonowym kvernelandem 14"na 4 polowej,a jak pszyjdzie w gline to musze na 1 szosowy zejść i na wzmacniaczu noi blokada bo inaczej niepujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
moim zdaniem jakiś pług 3*40 mógłby być do takiego traktora jak uważacie????

 

Zacznij patrzeć na daty ostatnich postów...ostatni post w tym temacie był napisany w 2006 roku... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja 4 skibowe obracalne 4x35 ciągam 95 konnym Case International 956xl. Kupiłem te pługi pod koniec listopada nie próbowałem nawet nim orać ale myślę że będzie dawał sobie rade bez problemu :D;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Z 4rka w obrotówce będziesz miał problemy, chyba, że kupisz jakąś lekką np. V&N lub Óverrum ponoć orze sie nimi rewelacyjnie. Z tego co słyszałem to do tej mocy nie polecam IBISA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Zacznij patrzeć na daty ostatnich postów...ostatni post w tym temacie był napisany w 2006 roku... ;)

Czy wy nie rozumiecie co napisał kolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ale teraz temat może powracać z uwagi na ponadczasowy charakter pytania - przecież ktoś może potrzebować pługa do ciągnika 95-konnego dziś albo jutro a informacji na ten temat nigdy nie za wiele!!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lukotek masz rację :P

 

potrzebuje jakiejś obrotówki do mf'a 1014 (96km 6 garów) teren mam równy klasa 3< liczę na waszą pomoc chlopaki bowiem wiem ze wy zawsze dobrze doradzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja by o mnie chodziło to ja bym kupił co najmniej 4*50 lub 5*40 do tego jeszcze wał Cambella i będzie chodził ale to jest tylko moje zdanie (na ziemie 3 klasy) i zapewne się większości nie spodoba ale bym taki kupił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

obracany. jeśli zagonowy to wtedy bym wziął 5*45 a nawet bym się zastanowił nad 5*50 ale to mogło by mu brakować mocy i uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ty chcesz to zapiąć do ciągnika o mocy 95KM...??? :P :P

 

Jeżeli by był odpowiedni plug i dociążyć przód to na moich ziemiach(3, 4klasa) to powinien poradzić bynajmniej jak by o mnie chodziło to bym taki pług kupił. Bo ciągnik musi chodzić i być wykorzystany w 100%k, a nie duży ciągnik i pług od 60-tki(już wydziałem New Hollanda 80KM z pługiem 3*30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ekstremalnie lekkie musza byc te ziemie u was, az nie do uwierzenia. jednak nie wydaje mi sie, zeby uzytkownik ktory sie pyta jaki plug dopaqsowac do swojego ciagnika mial pozytek z takich informacji :P

 

ja moge powiedziec, ze Same 100.4 ciagalem fortschritt-a 3 skiby, ktore zabieraly jak sie nie myle 32 cm, a jazda to non stop blokada i 4 kola w poslizgu byly, no ale po co komu moje doswiadczenia??

 

takze mysle zeby podawac w miare usrednione pomysly, wiec proponuje 3x45, 3x50 lub jakas mniejsza czworke 4x40, 4x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Ja swoim MF699 (95km) ciagam 4x35 na 2-5 klasa ziemi i ma lekko ale mysle nad jakims kvernelandem 3x50 z walem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
a nie duży ciągnik i pług od 60-tki(już wydziałem New Hollanda 80KM z pługiem 3*30)

 

A cóż w tym takiego złego? Może dopiero ma zamiar kupić coś większego.

Jedyny minus to narobi kilka kilometrów więcej, ale roboty tyle samo zrobi, w prawie tym samym czasie, załączasz wyższy bieg i jedziesz wtedy też wykorzystasz ciągnik w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Proponuje 3-skibowe obracane albo 4-skibowe zagonowe, na 4-obracane szkoda ciagnika bedzie za ciezko


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja mam JD 3040 moze to nie to samo co Same bo mam 6 silnik ale z pługiem Lemken 110 3+1 idzie spokojnie i moze pociągnoł by wiecej nawet niż 160cm szrokości roboczej... prędkość wacha sie między 7-8,5Km/h ziemia 3-5klasa + górki i to nie małe gdzie nigdzie... uwazam ze z pługiem 4*40 Twój samik da sobie spokojnie rade... jełi chiał byś zobaczyć jak wyglada orka takim zestawem zapraszam po link

tu akórat 4kl jest orana...

sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Dla kontrastu wypowiedzi użytkownika mateush napiszę, że ja taki sam pług (Lemken opal 110), ale trzyskibowy ciągam renault 103-54 (93 KM). Jest to traktor nominalnie o 200kg cięższy od JD3040, a do tego z turem. Na lekkiej glebie i płytkiej orce nawet przy dużej szerokości roboczej renia spokojnie daje rade. Na pewno pociągnęłaby jeszcze jedną skibę.

Natomiast na ciężkiej glebie gliniastej przy wykonywaniu orki zimowej traktor ma co robić i bezsensowne byłoby doczepianie czwartej skiby, bo to oznaczałoby straszne "żyłowanie". Zatem nie odkryje Ameryki jeśli napiszę, że wybór pługa do traktora 90-100 KM zależy przede wszystkim od rodzaju gleby na jakiej zestaw ma pracować.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam. Zapytam tu bo niechce zakładaa nowego tematu. Powiedzcie panowie jaki pług kupic do zetora 5340 z 95 roku? Czy w 4x35 da rade? Ziemie od 3 do 5 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj