Polecane posty

pawel5314    1

czyzby malo kto ma taki ciagnik?? czy nikt niczego niewie na jego temat ?? hehe dodam ze to wlasnie na tym modelu bazuja nasz postlicencyjne ursusy ten to odpowiednik URSUSa 5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Właśnie też mnie trochę interesuje taki ciągnik i tez inne z tej serii ale niestety nikt u mnie nie mam takiego ciągnika oglądałem taki sam ciągnik w komisie to mechanik go polecał ale jak jest w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

taki ciągnik myslę, że dość dobra inwestycja, ale jeżeli byłby z 10 lat młodszy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja też bym kupił tylko wiekszego np 399


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

najgorsze w tym jest to ze taki 690 z 85 roku kosztuje ponad 40 tys a mf 3060 z klima ,komfort wogle lux (tylko skrzynka:( )za 40 tys mozna znalezc z 93 roku , zrezygnowalem z poszukiwan 3060 i alternatywa dla jego jest teraz 690 z jak najmlodszym rocznikiem pod uwage wchodza rowniez modele z seri 3** jak i cala wersja 6** w przedziale mocy 75-90 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Mój wujek ma takiego, kupił 2 lata temu i jest bardzo zadowolony. Miał awarię podnośnika ale to była jego wina, bo zignorował jakąś głupotę i popsuła się za półroku cała pompa czy coś takiego ale ogólnie bardzo zadowolony jest, tylko że trochę ma małą kabinę. Przepracowane ma 9000 mtg i wcale dymu nie widać z komina(u ciągnika oczywiście :D ) Mało pali, dość zwrotny, tylko chyba trochę mało biegów z tego co mówił ale tak to godny polecenia. Ten z linku jest malowany a on ma w całości w oryginale-19 lat i wcale się źle nie prezentuje ale dobrze to za dużo powiedziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
najgorsze w tym jest to ze taki 690 z 85 roku kosztuje ponad 40 tys a mf 3060 z klima ,komfort wogle lux (tylko skrzynka:( )za 40 tys mozna znalezc z 93 roku , zrezygnowalem z poszukiwan 3060 i alternatywa dla jego jest teraz 690 z jak najmlodszym rocznikiem pod uwage wchodza rowniez modele z seri 3** jak i cala wersja 6** w przedziale mocy 75-90 KM

Zobacz na alledrogo model 390 (80KM), teraz są tam chyba tylko dwa z nowszych roczników z turami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Mam takiego mf 690 kupiłem za 28000zł 87r w stanie idealnym


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzior    0
czyzby malo kto ma taki ciagnik?? czy nikt niczego niewie na jego temat ?? hehe dodam ze to wlasnie na tym modelu bazuja nasz postlicencyjne ursusy ten to odpowiednik URSUSa 5714

 

 

JA MIALEM KUPOWAC TAKI TRAKTOR ALE ZNIECHENCILO MNIE TO ZE NIEMA PRZYSPIESZACZA.

MOIM ZDANIEM TO JEST WAŻA RZECZ.RADZE MODEL 675 BO MAM GO SAM I GO CHWALE SOBIE ;)

MALO PALI I WOGULE LUB 698 CHODZ JUZ WIENCEJ PALI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak ktoś pisze że lakier oryginał, a ciągnik jest cały malowany, w dodatku na żenującym poziomie, to już na wstępie kpi z potencjalnych kupujących :P Wspomnianego zaczepu też nie widze. Ciągnik nie ma przednich błotników, obciążników, tylne opony są praktycznie do wymiany, haki nie mają zatrzasków i wstawione są tulejki. Tyle ze zdjęć. W sumie do ogarnięcia ale cena kosmiczna. Niech sie buja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

malowany na bank jesli nie po wymianie koncówek tylnych błotników i malowaniu.

przednich błotników brak - ciekaw jestem czy nie chodził w turze.

 

 

PS: czemu ludzie na allegro w tytułach wpisują różne marki sprzedając jeden ciągnik - utrudnia to strasznie wyszukiwanie i świadczy o niskim pozniomie sprzedającego. Aukcja zgłoszona - manipulacja słowami kluczowymi - niech to poprawią albo usuną tę aukcję


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy seria 600 ma bardzo dobrą opinie i na forum widać że są chwalone jest to prosty ciągnik bez elektroniki z chęcią wymieniłbym moją starą poczciwe C360 na MF 675 miałem już jednego na oku z 89roku za 26tyś miałem już go jechać oglądać dzwoniłem w czwartek jeszcze był sobota już sprzedany z okolicznych składów z używanymi ciągnikami mało jest 675 lub 690 bez przedniego napędu jest na allegro kilka ciekawych propozycji modelu 690 bez napędu moim zdaniem ten ciągnik może być dobry jako pomocniczy np: za starego ursusa i co najważniejsze dobry dostęp do części niektóre pasują od Ursusa co więcej chcieć :P.Podaje przykładowy link.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

woo... wielkie dzieki :P Jak tak piszecie o tym lakierze i wszystkim to faktycznie teraz to widze :P

Potrzebuje wlasnie jakis ciagnik z napedem, okolo 80 KM a cena tak ok 30000. Myslalem ze moze cos takiego. A tak przy okazji Jak wejdziecie na inne przedmioty tego uzytkownika to ma tam nowe opryskiwacze zawieszane. Chce kupic taki 300l /12 metrow / potrojne koncowki. Cena za taki bedzie ok 2000 -2100 Warto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bekonek    0

Witam. Mam zamiar zakupić mf 690. Może mi ktoś doradzić na co dokładnie patrzeć przy oględzinach takiego fergiego. Mam około 15 h obecnie pracuje na mf 255, no ale przydało by się coś mocniejszego no i z cicha kabinką. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

pompa hydrauliki jak podnosi czy wszystkie czujniki sprawne, zależy do czego będzie wykorzystywany bo często są bez kompletu zaczepów, jak zachowuje się np wom, półbiegi, stan silnika, obejrzyj pompę paliwa, jak pali no i ogólnie jeśli masz 255 to 690 jest poprostu mocniejszy ale po za tym wiele rozwiązań podobnych, będziesz brał z przodkiem czy bez? Ogólnie ta wersje mają dobre opinie. Przykładowo z tej aukcji nie polecam mieszkam nie daleko byłem oglądać u tego gościa gdy swojego kupowałem i koleś ściąga same zgrzyty coś tam podręmontuje wizualnie itd i byle do przodu http://allegro.pl/item932837694_massey_ferguson_690.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bekonek    0

pompa hydrauliki jak podnosi czy wszystkie czujniki sprawne, zależy do czego będzie wykorzystywany bo często są bez kompletu zaczepów, jak zachowuje się np wom, półbiegi, stan silnika, obejrzyj pompę paliwa, jak pali no i ogólnie jeśli masz 255 to 690 jest poprostu mocniejszy ale po za tym wiele rozwiązań podobnych, będziesz brał z przodkiem czy bez? Ogólnie ta wersje mają dobre opinie. Przykładowo z tej aukcji nie polecam mieszkam nie daleko byłem oglądać u tego gościa gdy swojego kupowałem i koleś ściąga same zgrzyty coś tam podręmontuje wizualnie itd i byle do przodu http://allegro.pl/item932837694_massey_ferguson_690.html'>http://allegro.pl/item932837694_massey_ferguson_690.html

 

pompa hydrauliki jak podnosi czy wszystkie czujniki sprawne, zależy do czego będzie wykorzystywany bo często są bez kompletu zaczepów, jak zachowuje się np wom, półbiegi, stan silnika, obejrzyj pompę paliwa, jak pali no i ogólnie jeśli masz 255 to 690 jest poprostu mocniejszy ale po za tym wiele rozwiązań podobnych, będziesz brał z przodkiem czy bez? Ogólnie ta wersje mają dobre opinie. Przykładowo z tej aukcji nie polecam mieszkam nie daleko byłem oglądać u tego gościa gdy swojego kupowałem i koleś ściąga same zgrzyty coś tam podręmontuje wizualnie itd i byle do przodu http://allegro.pl/item932837694_massey_ferguson_690.html

 

no tak w sumie to będzie potrzebny do wszystkiego bo jak na razie nie planuje zakupu drugiego ciągnika, a o jakie czujniki chodzi, a pól biegi to poprostu pojeździ żeby sprawdzić tak?? mam jednego na oku niestety nie ma go na allegro wiec nie mogę pokazac fotek no i niestety tylniego zaczepu nie ma ale mam w domu podobny zaczep jak w 255 no i pewnie troszke przerobie i bedzie ok. aha i ten ktory mam na oku nie ma przedniego napędu a mi to nawet odpowiada bo na ten areał który obrabiam to raczej wystarczy bez, sprzęt który oglądałem jest z 1989 no i ma nowy zegar i coś koleś wspominał ze pewnie skoro zegar drugi to i moze silnik był wymieniany jeszcze w holandi bo z tamtąd pochodzi fergi ja sam nie wiem co o tym myśleć a koleś nie jest handlarz, robił nim trochę i po prostu zmienia na innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

jeśli z tego roku i nowy zegar i niby teoretycznie silnik, to znaczyłoby według mnie że ten ciągnik trochę pracował trzeba by się zastanowić wtedy i sprawdzić skrzynię jak pracuję czy coś nie pada, pompę hydrauliczną podnośnika i wyjść zew. bo ma dwie, bo też koszt ich dość duży. Czujniki to np. od filtru powietrza, od zapchania się filtru oleju, sprawdź czy są kontrolki czy ktoś żarówek nie wyciągnął bo mam znajomego co trochę handluje różnymi sprzętami i potrafią żarówki wyciągać by jakaśkontrolka się nie świeciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bekonek    0

jeśli z tego roku i nowy zegar i niby teoretycznie silnik, to znaczyłoby według mnie że ten ciągnik trochę pracował trzeba by się zastanowić wtedy i sprawdzić skrzynię jak pracuję czy coś nie pada, pompę hydrauliczną podnośnika i wyjść zew. bo ma dwie, bo też koszt ich dość duży. Czujniki to np. od filtru powietrza, od zapchania się filtru oleju, sprawdź czy są kontrolki czy ktoś żarówek nie wyciągnął bo mam znajomego co trochę handluje różnymi sprzętami i potrafią żarówki wyciągać by jakaśkontrolka się nie świeciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

witam chce kupić mf 675 albo 690 czy to dobre ciągniki ile palą i czy są awaryjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

mam 690 już 3 lata ,jestem bardzo zadowolony mało pali,zwrotniejszy od zetora serii 7245 ,w kabinie cichutko,

jak nie wyjechany to bardzo polecam .Myślę o sprzedaży bo chcę kupić coś z turem nowszego ale żal mi go sprzedawać bo super maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek3    0

Chciałem się dowiedzieć który ciągnik byłby lepszy do lasu do hds Massey Ferguson 3080 czy Zetor 16245?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Mf 690 ma 80 koni ,jest bardzo oszczędny nawet w lekkiej robocie,w orce około 7 litra na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj