Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

Przystawka do pługa to sie opłaca ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    26

Mam pług 3 grudziądz stary 80 lata miałem go do mojej 60, czy warto kupowac przedłużke do niego na 4 skiby jak kupiłem właśnie z agromy kutno pojechałem do "kowala" i powiedział mi po co to kupiłem (nawet nie spojrzał) podobno że współgra ze starym pługiem i już nie jest to czy ktoś z Was miał podobny problem ?

Ps. do modów załozyłem nowy bo stary temat chyba odstraszał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kowal raczej ma rację. Wujek dołożył i nie był zadowolony. I jeszcze musiał przerabiać bo była za krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Sąsiad przymocował do pługa 3 skibowego czwartą skibę i tak już kilka lat orze Ursusem 5314; jednak inny znajomy zrobił tak samo i przyczepił go do SAME o mocy 75 KM- po spotkaniu z kamieniem powiginał się pług. Nie wiadomo co może sie stać, ja jednak nie polecam tego bo rama może nie wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo7711    0

takie doróbki nie są dobre lepiej jak fabrycznie jest zrobione jak sie nalezy ojciec jeszcze kiedys do pluga 2 skibowego dolozyl 3 skibe i oral 60 to kilka razy to przerabial bo jak napotkala jakis lepszy kamien czy cos to potrafila sie wygiac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jam mam tak zrobione od 8 lat kowal mi to zrobił i spi***lił robotę pług nie chciał iść w ziemię,dopiero inny gość wziął pług poprzerabiał i teraz śmiga elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

pług powiększony o jedną skibę śmiga jak złoto jest cięższy niż wcześniej wiec lepiej wchodzi no i oczywiście brakuje tylko nowych lemieszy i będzie bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GazoMichal    1

Witam Miałem pług z lat 80-tych trzy skibowy. Ciągnik nie miał co w nim robić (81km). Do pługa została dospawana 4 skiba. Wszystko bardzo ładnie chodziło u mnie, a teraz u innego rolnika. Przeróbka będzie miała pewnie z 8 lat i rocznie około 50 do 80ha ora. Zastąpił go u mnie nowy z UG czteroskibowy. Jeżeli masz okzaję cenową to warto przerobić, jeżeli jest inaczej to lepiej sprzedać i kupić oryginalne 4 skibowe. Pamiętaj zawsze istnieje ryzyko, że ktoś źle zrobi przeróbkę, albo z kiepskich jakościowo materiałów. Jeżeli przerabiany pług jest od prywaciarza to lepiej darować sobie dospawywanie skiby. Najprawdopodobniej nie wytrzyma plug takiej przeróbki. Ja miałem stary pług z UG, czyli dobry materiałowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja po kupnie większego ciągnika miałem dylemat kupić jakiś przechodzony czy do mej 3 jki uni dostawkę i kupiłem dostawkę kompletną teraz widzę cena 620 zł plus dowóz wyjdzie prawie 800 kupiłem w www.agro-bis.pl jest zdjęcie możesz zobaczyć wszystko pasuje tylko szlifierka i spawarka dokładnie ustawić długa poziomnica pomiary porobić dospawać tą blachę na tył naszego pługa skręcić śróbami i w pole na razie nic nie odgieło się równo kryje jedynie lemiesze te tanie to pękały albo wyginały się na kamieniach teraz mam te lepsze to trzymią ,jest mały dylemat sprzedać swój a kupić inny przechodzony czy dokładka bo koszt 800 zł to tyle dostaniesz za cały pług 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

powiem tak chyba się opłacało pług śmiga jak złoto, po jesiennej orce uważam że jest oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcia pługa UG 3 plus ta dokładka?Bardzo mnie to interesuje,gdyż FT "śmieje" się z tego pługa a jedna nówka kompletna słupica leży w garażu i myślę czy by czegoś nie wymodzić niskim kosztem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zdjęcia nie mam musiałbym aż je zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj